Adele

Moderator: Trooper

Flealip
Posts: 161
Joined: 15 Sep 2008, 10:01

Re: Adele

Post by Flealip » 12 Jan 2012, 13:59

Slazem se sa Cicmilom ovde, Adel na mnogo mesta zaskripi. Jedno je uzivo, al na studijskoj verziji dozvoliti... :?
Ajd, ovaj se sprdao ovde pa mu je oprosteno :)

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Adele

Post by djomla » 12 Jan 2012, 14:27

Cicmila!! wrote:
djomla wrote:
Cicmila!! wrote:jako mi se ne svidja prica jadna ona imala raskid i bivsi decko je ne voli jer je punija pa je napravila album o tome i sve debele zene sad imaju neku nadu.
daj molim te.
ali iskreno glas njen mi ne odgovara. ne svidja mi se kako joj puca glas cim ode malo vise.

1. Otpevaj ti te tonove!!!
2. Puca? Gde, primer .... Nije pucanje nego frazirung (manir).
ali ja se ne promovisem kao pevaljka? :lol: iskreno nije neka teska pesma, niti kompozicija. niti treba da bude, to je pop pesma, nista vise.

[youtube]rYEDA3JcQqw&feature=relmfu[/youtube]
1:23
nazovi kako hoces, puca glas, meni se ne svidja. ne svidja mi se ni kod janis joplin, nece ni kod ove. ne vidim zasto si se toliko uvredio oko mog ukusa.
Nisam se uopste naljutio na ukus, samo da znas da je to frazirung a ne skripanje glasa i pucanje, eto to.

naturalcitizen
Posts: 20
Joined: 06 Jan 2012, 13:13

Re: Adele

Post by naturalcitizen » 12 Jan 2012, 17:48

Hej bre, je l' se to Maria Callas digla iz groba pa odlucila da kritikuje "pucanje" glasa u jednoj pop pjesmi sa ociglednim uticajem soula i bluza? :lol:

U redu je sto nije tvoj ukus, ali to se bas tako kaze "NIJE MOJ UKUS" i "NE SVIDJA MI SE". Ne iznose se cinjenice tipa "PUCA JOJ GLAS" ili "ZASKRIPJELO JE". Ovo ces cuti kod svake Ette James, Arethe Franklin ili Janis Joplin. Ja npr. ne volim Celine Dion i Whitney Houston (ne, cak ni u svojim najboljim periodima karijere) jer su vokali previse "savrseni" i "na mjestu". Dosadno, if you ask me. :P

Ako nista, bar je to dokaz da ne "pegla" vokale u Sound Forge-u (ili bilo kojem HD Hollywoodskom programu za obradu muzike).

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Adele

Post by djomla » 12 Jan 2012, 17:57

Flealip wrote:Slazem se sa Cicmilom ovde, Adel na mnogo mesta zaskripi. Jedno je uzivo, al na studijskoj verziji dozvoliti... :?
Ajd, ovaj se sprdao ovde pa mu je oprosteno :)

Image

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Adele

Post by MetalFunk » 12 Jan 2012, 17:59

naturalcitizen wrote: Ne iznose se cinjenice tipa "PUCA JOJ GLAS" ili "ZASKRIPJELO JE".
Arhm... Ako su činjenice, što se ne bi iznele?

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Adele

Post by Tenji » 12 Jan 2012, 18:14

Hmm, izgleda da ipak i njoj moze da pukne glas. :mrgreen: http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/281310/ ... anja-glasa

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Adele

Post by Cicmila!! » 12 Jan 2012, 18:21

naturalcitizen wrote:Hej bre, je l' se to Maria Callas digla iz groba pa odlucila da kritikuje "pucanje" glasa u jednoj pop pjesmi sa ociglednim uticajem soula i bluza? :lol:

U redu je sto nije tvoj ukus, ali to se bas tako kaze "NIJE MOJ UKUS" i "NE SVIDJA MI SE". Ne iznose se cinjenice tipa "PUCA JOJ GLAS" ili "ZASKRIPJELO JE". Ovo ces cuti kod svake Ette James, Arethe Franklin ili Janis Joplin. Ja npr. ne volim Celine Dion i Whitney Houston (ne, cak ni u svojim najboljim periodima karijere) jer su vokali previse "savrseni" i "na mjestu". Dosadno, if you ask me. :P

Ako nista, bar je to dokaz da ne "pegla" vokale u Sound Forge-u (ili bilo kojem HD Hollywoodskom programu za obradu muzike).
Cicmila!! wrote:ali iskreno glas njen mi ne odgovara. ne svidja mi se kako joj puca glas cim ode malo vise.
citaj malo pre nego sto se ubacujes u raspravu. i jesam upravo tako rekla lawl

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Adele

Post by Void » 12 Jan 2012, 18:30

jbg, čoveku je bedak očigledno kad neko kaže da joj škripi glas jer je to po njemu izgleda znak lošeg pevanja.

kontam ja to, i ja sam se pržio kad bi neko rekao da Schuldiner nje znao da svira gitaru, ali posle nekog vremena shvatiš koliko je to komično iz prostog razloga što TI nemaš veze sa tim. Mislim, u čemu je problem ako neko koga ti ne poznaješ iz recimo Beograda kaže da je neeeeka pevačica iz Engleske zaškripala u određenom delu pesme. Naravno sad tu odmah idu komentari "Aj ti to bolje odradi kad si tako pametan/pametna" ili još gore fazon "leave Britney alooooone!!!" ili ne mora biti Britni, al' ono, nije poenta u tome, već u činjenici da svi imaju neko svoje mišljenje i da je svaki pokušaj ispravljanja tuđeg mišljenja u svoju korist apsolutno pogrešan.

kad Adele bude imala 20 ili 30 godina dugu karijeru iza sebe, onda ću možda i moći da kažem nešto više o njoj, ali za sada mi je samo debele riba koja ima par stvarno ok pesama i ništa više.

Aca sLukac
Posts: 32
Joined: 17 Nov 2011, 17:23

Re: Adele

Post by Aca sLukac » 12 Jan 2012, 20:07

Image
Image
Image
Image
Image
Image

naturalcitizen
Posts: 20
Joined: 06 Jan 2012, 13:13

Re: Adele

Post by naturalcitizen » 12 Jan 2012, 23:09

MetalFunk wrote:
naturalcitizen wrote: Ne iznose se cinjenice tipa "PUCA JOJ GLAS" ili "ZASKRIPJELO JE".
Arhm... Ako su činjenice, što se ne bi iznele?
To nije cinjenica, upravo je u tome poenta. Izneseno je KAO da jeste jedna.
Tenji wrote:Hmm, izgleda da ipak i njoj moze da pukne glas. :mrgreen: http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/281310/ ... anja-glasa
Naravno, svakome se desi. Ja nikada nisam rekao da njoj NE MOZE puci glas. Samo govorim da ovo sto navodite kao pucanje glasa nije to. Ocigledno ne bi bilo na STUDIO VERZIJI, valjda je to neka logika.
Cicmila!! wrote:ali iskreno glas njen mi ne odgovara. ne svidja mi se kako joj puca glas cim ode malo vise.
Iz ovoga se zakljucuje da je cinjenica kako joj glas puca i ta cinjenica se tebi ne svidja. Kao da ja kazem: "Ne svidja mi se STO JE LADY GAGA VULGARNA" ili nesto slicno tome. Get it? :roll:
Void wrote:jbg, čoveku je bedak očigledno kad neko kaže da joj škripi glas jer je to po njemu izgleda znak lošeg pevanja.
Ako se ovo odnosilo na mene, pogledaj gornje postove. Upravo oni koji su suprotnog misljenja od mene govore kako je to lose i kako je skripa glasa. Ja sam objasnio sta je to. Ista stvar je sa Janis Joplin, Arethom, Tinom Turner, blah-blah-blah.
Void wrote:Mislim, u čemu je problem ako neko koga ti ne poznaješ iz recimo Beograda kaže da je neeeeka pevačica iz Engleske zaškripala u određenom delu pesme. Naravno sad tu odmah idu komentari "Aj ti to bolje odradi kad si tako pametan/pametna" ili još gore fazon "leave Britney alooooone!!!" ili ne mora biti Britni, al' ono, nije poenta u tome, već u činjenici da svi imaju neko svoje mišljenje i da je svaki pokušaj ispravljanja tuđeg mišljenja u svoju korist apsolutno pogrešan.
Naravno, skroz sam za demokratiju. Ali opozicija (kakav politicki termin :lol: ) takodje ima pravo da kaze svoje misljenje. Mislim da sa svojim znanjem i poznavanjem glasa i pjevanja znam kako glas zvuci kada "zaskripi" (inace termin koji se u vokalnoj terminologiji ni ne koristi). I kao drugo, ja nisam opsjednut sa Adele, samo mi je bezveze kada svako moze da prica svasta o svemu (ako me razumijete). Ne bih ovako govorio da nisam kompetentan. Da, ona je debela i [diskutabilno] ima slabe, klise-tipicne tekstove. Mislim da je muzika pristojna, ali to na sud ostavljam instrumentalnim izvodjacima. Ipak, ona je koherentan alt. Ne zaboravimo da je ovo POP muzika, ne OPERA. Nije potrebno toliko analizirati i pronalaziti iglu u plastu sijena.

Moja poenta je da svi mozemo da pricamo o onome sta nam se svidja, a sta ne. Ipak, ne mozemo svi da iznosimo cinjenice o kvalitetu, odnosno nekvalitetu. Nadam se da ovo nikog nece zbuniti. To je kao da sada neko kaze: "Robert Plant je tehnicki najbolje potkovan muski vokal", a nema dobro poznavanje terminologije i prakse pjevanja.

Pucanje glasa je radnja prilikom koje zvuk koji proizvodimo nestaje na trenutak (ili vise) i zvuci nadasve fals. Gore naveden ton nije fals.

Ponovo da naglasim (a sada ce Aca sLukac postaviti jos slika smorenih ljudi jer sam ga bas oduzio ovim tekstom :XD: ) ovo je POP muzika, ne OPERA. Za POP muziku, ovo nije fals. U OPERI bi vecina otpjevanih POP/ROCK pjesama bile vokalne katastrofe. To, naravno, kada bi ukrstali ta dva zanra i poredili ih. Kao sto se tipovi glasa i kategorizacija u POP muzici razlikuju od onih u OPERI, ista je stvar sa odredjenim terminima. Sad necu vise da smaram, i odoh napolje. ^^

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Adele

Post by MetalFunk » 12 Jan 2012, 23:17

Trolling in the deep.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Adele

Post by Tenji » 12 Jan 2012, 23:55

naturalcitizen wrote:
Tenji wrote:Hmm, izgleda da ipak i njoj moze da pukne glas. :mrgreen: http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/281310/ ... anja-glasa
Naravno, svakome se desi. Ja nikada nisam rekao da njoj NE MOZE puci glas. Samo govorim da ovo sto navodite kao pucanje glasa nije to. Ocigledno ne bi bilo na STUDIO VERZIJI, valjda je to neka logika.
Upravo ono sto sam hteo da kazem. "Pucanje glasa" je termin koji moze da se koristi za vise razlicitih pojava, ne? Zasto se ne bi iskoristio i za to fraziranje koje je specificno njenom glasu, onomatopejski gledano, sasvim odgovara takav naziv. Druga je stvar ako si ti neki cistunac, pa si se uhvatio da je ovde neko pomenuo pucanje glasa u svom izvornom kontekstu, koje oznacava pojavu koja se javlja kada pevac ne moze nesto da izvuce usled ogranicenih vokalnih sposobnosti. Niko ovde nije rekao da Adele ne ume da peva, samo su odredjeni ljudi rekli da im se ne svidja to njeno fraziranje, da li ce ga nazvati skriputanje, pucanje, pera ili zika, svejedno je, jer je savrseno objasnjeno na sta se konkretno misli, sa sve video primerima. I za kraj, sto je najsmesnije, meni se svidja kako Adele peva, sa sve tim pucanjima. :ziveli:
Voide, ko ti je rekao da Chuck ne ume da svira gitaru? Da idemo da ga bijemo... :)

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Adele

Post by Cicmila!! » 12 Jan 2012, 23:58

nesto sumnjam da se vi toliko nervirate oko terminologije hmmm

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Adele

Post by doyle777 » 13 Jan 2012, 18:04

Vidiš kako o'aj lik fino peva, a ne puca mu glas:
[youtube]WmHC5tceKRk&feature=related[/youtube]
:bambi:

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Adele

Post by ZigiZelig » 14 Jan 2012, 18:10

Dobra je Adel. Peva ubija i stvari su joj ok, nisu istorijske ali u odnosu na medijski odobren mejnstrim - super.

@sinisake

Jesi ti jedan od onih sto nisu napravili nikad nista komercijalno? Praviti ideoloski korektnu muziku a ne prodati nista nikad - menjati profesiju...
Ili se bacis na valjanje instrumenata....

Drago mi je da je debela uspela

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest