Gibonni

Moderator: Trooper

User avatar
bokidjole
Posts: 23
Joined: 31 Dec 2006, 21:43
Location: bg

Gibonni

Post by bokidjole » 01 Mar 2007, 11:59

Gibonni je strava :)
Mnogi ne znaju ali iza onih pesmica koje mnogi preskoche mislecji da je i to povrshno i banalno stoje najvecja imena koja su ikada umeshala prste u muzichke vode ovih prostora. (u koja rechenica) . Postava sa njegovih tri zadnja albuma (otprilike) ukljuchuje Manu Kachea, Tony Levina i Vlatka Stefanovskog. Manu je svirao sa Piter Gabrielom, Stingom, Dire Straits...
Tony Levin (to mi je omiljeni) je izmedju milion drugih svirao sa KIng Crimson, Al di Meola, Dire Straits, Pink Floyd i najzad Liquid Tension (side projekat chlanova Dream Theatre i T.L.)... Vlatka ne bih predstavljao.
Pa ono, ako ima neko da ga interesuje kako to zaista zvuchi neka posle ovog temeljnog marketinga poslusha ozbiljnije zadnja tri albuma , to su mozhda najjacha tri albuma bivshe sfrj... Strashna produkcija, savrsheni aranzhmani.. super

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 01 Mar 2007, 14:31

da, znam za to, onaj predzadnji (unza fibre, valjda?) album mu je toliko nafilovan imenima da to nije normalno:)
inace me ne zanima dziboni preterano, ali sam bas zbog tih informacija i slusao album i stvarno je produciran svemirski, sigurno jedan od najbolje produciranih albuma u evropi za doticnu godinu...

User avatar
bokidjole
Posts: 23
Joined: 31 Dec 2006, 21:43
Location: bg

Post by bokidjole » 01 Mar 2007, 18:30

meni se lichno mnogo vishe dopada album Mirakul od Unca Fibre... Ona gomila "domacjih" likova shto stoji u imenima pesama su sve smarachi ali sam njegov band za studio je vrh... Chini mi se da je unca fibre poslednji (od letos je)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 02 Mar 2007, 04:02

onda sam verovatno mislio na mirakul, onaj gde je libar?

User avatar
bokidjole
Posts: 23
Joined: 31 Dec 2006, 21:43
Location: bg

Post by bokidjole » 02 Mar 2007, 17:37

Jeste , miarakul je to... mnogo finih momenata i samo par sranje pesama :)

User avatar
Kude™
Posts: 36
Joined: 19 Nov 2007, 18:19
Location: Tuzla/BiH

Post by Kude™ » 25 Nov 2007, 18:59

Gibonni je ovih u Tuzli u Mejdanu uzivo ja mislim.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 25 Nov 2007, 22:37

Hmmm, informacija koju mozda neko nezna... Gibboni je pevao u Heavy Metal sastavu 8. putnik.... Bili su dobri za njihovo vreme....
Glasno Glasnije, Lutko moja takav sam ti ja, Copor ide u Raj, itd



Giboni na last.fm radio


Zvanicna prezentacija Grupe 8. putnik

User avatar
iggydrum
Posts: 8
Joined: 05 May 2008, 17:37
Location: beograd
Contact:

Re: Gibonni

Post by iggydrum » 06 May 2008, 20:31

Produkciju o kojoj pricate (mirakul) radi na vecini pesama niksa bratos, najvece ime u produkciji na prostorima bivse SFRJ.

User avatar
alegra
Posts: 94
Joined: 16 Dec 2008, 12:14
Location: sarajevo

Re: Gibonni

Post by alegra » 07 Jan 2009, 14:42

Dobar je Djibo,laganica... :)

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Gibonni

Post by Derrick » 07 Jan 2009, 17:42

Ima jedna stvar koju ljudi gube iz vida, a tiče se ove priče o velikim svetskim muzičkim imenima koja su se našla na albumu Gibonnija, koji ima lepe pesme, ali veoma skromne glasovne mogućnosti. Naime, pola tih imena zapravo nije uopšte čulo kako pesma zvuči na kraju. Tim "imenima" su date note i deonice koje su ovi odsvirali, a zatim je to samo naknadno umiksovano u pesmu, a ova "imena" uzeše pare, i otidoše. Zadovoljni i jedni, i drugi - ovi što mogu da napišu u svojoj biografiji da su sarađivali sa "tim-i-tim" muzičarem, a ovi što su uzeli pare ni za šta, jer sve to što su oni (ta poznata imena) svirali, i to doooobro naplatili, je mogao da odsvira bilo koji bolji gitarista/basista/bubnjar sa ovog foruma. :)

Što se tiče same muzike, kao što rekoh, sasvim je na mestu i dopadljiva je, ali Gibonni stvarno peva prosečno (pa ponekad i ispod proseka).

doctor_robert
Posts: 12
Joined: 06 Jan 2009, 18:23

Re: Gibonni

Post by doctor_robert » 12 Jan 2009, 14:15

Gibonni je smesan... Nesto se folira i glumi, mesajuci razne kombinacije svega i svacega dobijajuci nista... Njegove tekstove, necu ni da komentarisem, ispod casti mi je, jer su do bola glupi i pateticni... :hide:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Gibonni

Post by nemanjavelimirovic » 12 Jan 2009, 15:17

doctor_robert wrote:Gibonni je smesan... Nesto se folira i glumi, mesajuci razne kombinacije svega i svacega dobijajuci nista... Njegove tekstove, necu ni da komentarisem, ispod casti mi je, jer su do bola glupi i pateticni... :hide:
+1

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Gibonni

Post by nenadnenad » 13 Jan 2009, 11:48

Bitniji je krajni proizvod od elemenata koji su ga stvorili, tako da mi nista ne znaci to sto su velika imena ucestvovala na albumu.Derrick je lepo objasnio situaciju pa kontam da je velicanje gibonnija zbog tih svetskih muzicara glupo, a sticem utisak da to ljudi rade " pa covece snjim svira vlatko, pa ovaj pa onaj..." , pogotovo glupo zato sto ljudi misle je onda zasigurno gibonni nesto nerealno dobro, nadljudski neki talenat, a ustvari je najverovatnije imao samo para da plati seshn muzicare.


Meni je pre svega tip antipatican, al to nije bitno, posle toga mi je muzika shunji munji nit smrdi nit mirishe u gomilu pesama, kao neki ejtiz pop rock kroz nesto sto puta odradjeno...ko i vlado georgijev koji se do besvesti ponavlja i hvata na uvek neku potisteno-senzualno-romanticno foru...pocupala bi mu shade brkove samo da zna sta radi :D

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Gibonni

Post by Doolio » 14 Jan 2009, 13:44

pa ja njega ne slusam, ali se ne moze reci da nema produkciju, prosto ti lepo kad cujes ono sve onako zapakovano. ne cini to njega licno boljim muzicarem, ali je ipak jedan od faktora koji uticu na kvalitet samog proizvoda, pogotovo za pop.

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Gibonni

Post by Dete epruvete » 14 Jan 2009, 19:25

Ok je Dziberoni, nije mi za neko ozbiljnije slushanje. u fazonu mogao bih da ga slusham u nekom kaficu...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest