Gibonni

Moderator: Trooper

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Gibonni

Post by Cortex » 14 Jan 2009, 21:22

Derrick wrote:Ima jedna stvar koju ljudi gube iz vida, a tiče se ove priče o velikim svetskim muzičkim imenima koja su se našla na albumu Gibonnija, koji ima lepe pesme, ali veoma skromne glasovne mogućnosti. Naime, pola tih imena zapravo nije uopšte čulo kako pesma zvuči na kraju. Tim "imenima" su date note i deonice koje su ovi odsvirali, a zatim je to samo naknadno umiksovano u pesmu, a ova "imena" uzeše pare, i otidoše. Zadovoljni i jedni, i drugi - ovi što mogu da napišu u svojoj biografiji da su sarađivali sa "tim-i-tim" muzičarem, a ovi što su uzeli pare ni za šta, jer sve to što su oni (ta poznata imena) svirali, i to doooobro naplatili, je mogao da odsvira bilo koji bolji gitarista/basista/bubnjar sa ovog foruma. :)

Što se tiče same muzike, kao što rekoh, sasvim je na mestu i dopadljiva je, ali Gibonni stvarno peva prosečno (pa ponekad i ispod proseka).
Chekaj bre pa ja video neki koncert svira Tony Levin, svira Manu, svira Vlatko...???

Meni uopshte nije jasno kako su ti ljudi zavrshili zajedno. Choveche, ono je mega dosadna muzika PO MENI, i uopshte mi ne ide uglavu zashtoje ta IMENA sviraju.

Enigma. Totalna Enigma.

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Gibonni

Post by KirilStipsa » 15 Jan 2009, 00:33

Meni uopshte nije jasno kako su ti ljudi zavrshili zajedno. Choveche, ono je mega dosadna muzika PO MENI, i uopshte mi ne ide uglavu zashtoje ta IMENA sviraju.
Za pare, burazeru, za pare mogu svi... Tony Levin je dosao dan pred koncert, materijal je dobio na kucu, prosvirao, i dosao da naplati... rent-a-banda! Isto tako i Manu, i Vlatko... samo ne znam odakle pevacu "8. Putnik"-a pare za takvo nesto?! Lako je pozvati ih sve za novac... al de su te pare (unapred), sto meni neko ne pokaze foru?!?! :P

Mada mi nije bio jasan ni fenomen Zeljka Mitrovica...

P.S. I Chola bi mogao da skupi takvu ekipu, al' ne mora 8) Chola car!
P.S.S Ne mora ni Brega :mrgreen:

User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Re: Gibonni

Post by Marko_chupavi » 16 Jan 2009, 13:18

Ja licno volim gibonnija (cak sam potrosio i 1500 dinara za dvd zg mirakul) i nisam se pokajao, koncert je odlican. Cak bih se usudio da kazem da je svetski, mada, po mojem misljenju, su hrvati u tome daleko uvek bili u odnosu na ostale bivse republike SFRJ.
Što se tiče same muzike, kao što rekoh, sasvim je na mestu i dopadljiva je, ali Gibonni stvarno peva prosečno (pa ponekad i ispod proseka).
Ovo samo pokazuje kako kvalitet pevanja nije presudan. On ima ono nesto drugo sto cini zvezdu... neki to zovu faktor x, a narodski receno to je harizma. Cak je u osmom putniku pevao daleko losije, pa su pesme idalje slusane... sada je samo sazreo, i promenio je ono sto prodaje.. pre je prodavao sale i smicalice, sada je to ljubav... nekeko ga sada vidim na bini sa tinom turner i erosom ramacotijem... na zalost srbiji fali ovakovih pop pevaca i pevacica... ali ovde prolazi nesto drugo... hrvatska je uvek vise licila i vukla na italiju (kao sto je slovenija na austriju a srbija na rusiju i tursku), pa zato imaju taj pop, koji je tamo uobicajen.

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Gibonni

Post by KirilStipsa » 16 Jan 2009, 15:23

hrvatska je uvek vise licila i vukla na italiju (kao sto je slovenija na austriju a srbija na rusiju i tursku), pa zato imaju taj pop, koji je tamo uobicajen.
To je vec tema za ozbiljnu diskusiju! I nije bas tako...

Al' da se vodi racuna o imidzu Lijepe njihove, vodi se... i za to im treba skinuti kapu!

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Gibonni

Post by Dete epruvete » 16 Jan 2009, 16:27

pa ja ne znam o kom imidzu vi prichate, kada tamo nashi grandovci postaju popularniji nego ovde. ok, naravno da Dalmacija vuche na Italiju, povezani su i istorijski i kulturno, ali meni je ta vrsta popa, koju Dziboni i njemu sluchni u Hrvatskoj furaju, previshe plastichna i bez pravih emocija kakve se mogu naci kod npr Mishe Kovacha i Josipe Lisac.

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Gibonni

Post by KirilStipsa » 16 Jan 2009, 17:04

@Dete epruvete

U pravu si 100 %, nisi bas citao sta sam napisao... (ako si meni rekao)...

Kad kazem da vode racuna o imidzu, mislim da se PLANSKI furaju da pokazu kako su iznad "srpskih" ideala (tipa GRAND i to). Pop scena ima politicku podrsku, sto ne mislim da je lose... kamo srece da je i kod nas tako... mada Dinkic pise Kikiju pesme, i to je nesto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , u stvari :oops:

Inace, ne znam da li ste primetili koliko ima slovenackih bendova (?! A nemaju sve ukupno 2 kluba za rok svirke ?!)... gledam onaj MTV adria, 10 metal bendova, 10 goth, 10 pop, 10 rep... svaki drugi slovenac izgleda ima bend i spot na MTVu.

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Re: Gibonni

Post by Dete epruvete » 16 Jan 2009, 20:14

to za slovence je odavno poznato, kada je pocheo da se emituje mtv adria bilo je kolko-tolko ujednacheno, a sad koji god garazni bend izbaci neshto, to dobja prostor na tv-u. to je verovatno zato shto se studio nalazi u ljubljani (ispravite me ako greshim). ja chak ne vidim tu nishta loshe, sami smo krivi. ljudi forsiraju svoje i time razvijaju svoju scenu, shto bi i mi trebali da radimo. bolje da ih pustimo da naprave neki mtv alpi, a mi mtv balkan i svi srecni. sad ce da rade warn-ovi :D

User avatar
kurtrose
Posts: 706
Joined: 06 Oct 2008, 15:38

Re: Gibonni

Post by kurtrose » 17 Jan 2009, 18:29

Nikada ga nisam voleo, tj njegovu muziku... Petar Graso mi je za njega mama i tata!

Obama
Posts: 27
Joined: 24 Jul 2008, 22:04

Re: Gibonni

Post by Obama » 18 Jan 2009, 00:43

Mislim da neki koji ovdje napadaju Gibonnija zapravo ne vole POP muziku uopste, jer Gibonni je definitivno najbolje od POP-a sa nasih prostora. Svakako da nema Pavarotijeve glasovne mogucnosti, ali ima sasvim solidan glas za vrstu muzike kojom se bavi.
Sto se tice tekstova, moram priznati da to nisu neke univerzalne mudrosti, ali svakako nisu nisu ni glupi, nisu depresivni, covjek pjeva uglavnom ljubavne pjesme, ne vidim sta je u tome lose (toga nam zapravo fali, zar ne?). Ako cemo tako gledati na stvari, onda su tekstovi Olivera Dragojevica daleko banalniji i pateticniji, a znamo kakva je covjek muzicka ikona u Hrvatskoj i na prostorima ex-Yu.
Eh, sto se tice muzike....Gibonni i Vlatko Stefanovski su sarađivali na albumima "Judi, Zviri i Beštimje" i albumu "Mirakul", ako se ne varam... Bio sam prije nekih 5-6 godina na kocertu Gibonnija na kojem je svirao Vlatko stefanovski, svirka je bila nevjerovatna..
Nevjerovatno kakvu je atmosferu Vlatko Stefanovski napravio svojom gitarom u nekim pjesmama.

Predlazem da obavezno poslusate album "Acoustic & Electric" (uzivo sa vise koncerata), bez obzira koju muziku inace slusate, sve ce vam biti jasno - predobra svirka, sa dodatcima Jazz-a, latino ritmova, domacih etno motiva...

Na kraju, svi koji pljujete Gibonnija, uzmite fino gitaru i odsvirajte "Ovo mi je skola" ili neku drugu pjesmu Gibonnija.... toliko za sada, puno pozdrava.

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Gibonni

Post by Derrick » 18 Jan 2009, 00:52

Obama wrote:Na kraju, svi koji pljujete Gibonnija, uzmite fino gitaru i odsvirajte "Ovo mi je skola" ili neku drugu pjesmu Gibonnija.... toliko za sada, puno pozdrava.
Nije ti dobar primer. Mi "pljujemo" Gibonnija, a ne muzičare koji sviraju oko njega. Adekvatno bi bilo da si predložio "otpevajte X pesmu od Gibonnija", a ne verujem da bi tako nešto bilo previše teško bilo kome ko ima raspon glasa više od jedne oktave. :wink:

Obama
Posts: 27
Joined: 24 Jul 2008, 22:04

Re: Gibonni

Post by Obama » 18 Jan 2009, 04:05

Pa mislim smijesno je sad razglabati o tome koliko oktava Gibonni moze otpjevati, kao sto sam i rekao, on jednostavno nema neke narocite glasovne mogucnosti i to je cinjenica, ali da ne zna pjevati, e to je notorna glupost. Covjek pjeva iz duse, sto se ne bi moglo reci za mnoge "trenirane" super-grlate pjevace. Druga stvar, Gibonni je MUZICAR, dakle kreira vlastitu muziku uz pomoc drugih muzicara, a ne obrnuto. Da je drugacije, mogao bi bilo ko uskociti na njegovo mjesto i po istom receptu postati zvijezda i zgrnuti lovu.
Osim toga, najlakse je naci manu, a najteze biti kreativan i napraviti nesto sto ce ljudi slusati.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Gibonni

Post by Dushan S » 19 Jan 2009, 01:52

KirilStipsa wrote: P.S. I Chola bi mogao da skupi takvu ekipu, al' ne mora 8) Chola car!
P.S.S Ne mora ni Brega :mrgreen:
Pa to ti se dopalo, jer si stipsa :wink: Tako je i Bora Čorba govorio "ne treba mu" pa je tezgario po selima sa playback-om koji ide sa kasetofona i dve kutije. Jbg, šta će to njemu. On je Bora. Čola se validirao time što se slikao za novine u Engleskoj u Real World, i hvalio se kako je imao razmenu prosto-proširenih rečenica sa peter Gabrielom. Brega ne mora i ne treba, jer za sviranje narodnjaka nisu potrebni basista i bubnjar svetskog ranga već trubači.
Meni je pre svega tip antipatican, al to nije bitno, posle toga mi je muzika shunji munji nit smrdi nit mirishe u gomilu pesama, kao neki ejtiz pop rock kroz nesto sto puta odradjeno...ko i vlado georgijev koji se do besvesti ponavlja i hvata na uvek neku potisteno-senzualno-romanticno foru...pocupala bi mu shade brkove samo da zna sta radi
Kaže se prvo Vlado, pa onda kao Gibonni, bitan je redosled. Inače, čuje se na samom albumu kad ti svira Manu Kače, a kad dobar bubnjar iz lijepe domovine, bliv mi. Nisu oni to što jesu zato što umeju da izvode besne gliste, iako je to ono što oko posmatrača i uši najlakše uhvate. Oni su to što jesu zato što im daš pop sraćku od par akorada i oni od toga naprave nešto što zvuči sjajno i tera te da se mrdaš. (Omar Hakimovo ekskluzivno zaduženje 80-ih npr)
Meni uopshte nije jasno kako su ti ljudi zavrshili zajedno. Choveche, ono je mega dosadna muzika PO MENI, i uopshte mi ne ide uglavu zashtoje ta IMENA sviraju.
"Ja ne volim metal, ne znam kako je i zašto taj Steve Vai završio u tim svim glupim dosadnim hard rock i metal i bendovima". To si hteo reći ili šta?
Inace, ne znam da li ste primetili koliko ima slovenackih bendova (?! A nemaju sve ukupno 2 kluba za rok svirke ?!)... gledam onaj MTV adria, 10 metal bendova, 10 goth, 10 pop, 10 rep... svaki drugi slovenac izgleda ima bend i spot na MTVu.
Pa šta misliš zašto? Evo ti objašnjenja: Imaju zlog poštara koji je slovenački nacionalista, pa kad im stignu DVD-i i trake iz Srbije (pa i hrvatske), Zli Poštar sve to baci, a samo ostavi ono poslato od slovenačkih bendova. ja sam slučajno saznao preko ortaka, bilo u njihovim novinama, zamisli, sirote ljude sa Adria MTV-a!!! :cry: :cry: :cry:
Na kraju, svi koji pljujete Gibonnija, uzmite fino gitaru i odsvirajte "Ovo mi je skola" ili neku drugu pjesmu Gibonnija....
Hoćeš da kažeš "Days of Thunder", David Coverdale, istoimeni film, Tom Kruz? Đibo ume da onako, ozbiljno i kvalitetno ukrade, ali viš pakovanje i harmonsku osnovu pa onda to razradi u nešto svoje. Sa druge strane, onaj ko ne vidi da je on dobar autor i tekstopisac u svom fahu, verovatno sam neće uspeti da u svom veku napravi veliki hit, bez ljutnje. Džibo se loži na najbolje od svetske pop muzike, ima čak i poneku lepu sliku u stihovima, piše tako da ne bude sasvim prizemno a da opet komunicira sa prostim čovekom... Nije to baš tek tako. Mislim, lako je ignorisati nečiji uspeh i proglašavati to za bezvezno, ali nije on slučajno evoluirao od viđenog splitskog konzumatora narkotika i najpoželjnijeg mladog metalca sa labavim vokalnim (ne)kvalitetima do hrvatske pop veličine, sviđalo se to nekom ili ne. Sa druge strane ni oni što misle da je to sad nešto specijalno u smislu dubine i vanserijskog kvaliteta očigledno nisu muzički dalje stigli od toga da im je Toto najomiljeniji bend a Sting najmoderniji kant-autor.

doctor_robert
Posts: 12
Joined: 06 Jan 2009, 18:23

Re: Gibonni

Post by doctor_robert » 20 Jan 2009, 19:47

Obama wrote:Gibonni je definitivno najbolje od POP-a sa nasih prostora
ti si decko teski optimista... covek je sprdnja i pateticna placipi***...... Tektovi su mu teski shit...
Obama wrote:Sto se tice tekstova, moram priznati da to nisu neke univerzalne mudrosti, ali svakako nisu nisu ni glupi, nisu depresivni, covjek pjeva uglavnom ljubavne pjesme, ne vidim sta je u tome lose (toga nam zapravo fali, zar ne?). Ako cemo tako gledati na stvari, onda su tekstovi Olivera Dragojevica daleko banalniji i pateticniji, a znamo kakva je covjek muzicka ikona u Hrvatskoj i na prostorima ex-Yu.
Oliver je za ovog dzibera nedostizan vrh...

Obama
Posts: 27
Joined: 24 Jul 2008, 22:04

Re: Gibonni

Post by Obama » 21 Jan 2009, 04:17

Ne, Oliver je za Petra Grasu nedostizan vrh, a za Gibonnija nije :lol:

Pa i svi blues-eri su placipicke, sta fali tome :?: :shock: :mrgreen:

User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Re: Gibonni

Post by Marko_chupavi » 21 Jan 2009, 11:00

Sto se tice narodnjaka, to je tamo pomalo egzotika, posto je bilo zabranjeno voce 90-ih... pa verovatno zbog toga oni vape za time....

Gibonni puni staione, i prodaje krdo cd-ova... to sigurno govori on nekom kvalitetu koji on poseduje (molim samo da se ne uporedjuje sa hitlerom koji je hipnotisao nemacku i slicno :) )... znaci da u toj muzici ima necega.... produkcija je kvalitetna, mislim da oko toga mozemo svi da se slozimo. Tekstovi mogu nekome da se svide ili ne, ali su po meni prihvatljivi. Sto se tice emocije, mislim da on ulaze enormnu kolicinu emocija u to sto radi, samo sto kulturalna razlika dovodi do drugacijeg pokazivanja istih, pa to moze da izgleda malo ukoceno... kao sto se crnci u plemenima bacaju oko vatre kao sumanuti, tako njegovo iskazivanje emocija ima neku drugu formu.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest