Gibonni

Moderator: Trooper

Obama
Posts: 27
Joined: 24 Jul 2008, 22:04

Re: Gibonni

Post by Obama » 03 Feb 2009, 00:26

moram reći da se u potpunosti slažem :D

User avatar
bokidjole
Posts: 23
Joined: 31 Dec 2006, 21:43
Location: bg

Re: Gibonni

Post by bokidjole » 10 Mar 2009, 02:14

Samo da napomenem sad, dve godine nakon otvaranja teme....
chuo sam neku prichu po kojoj je Dzhibo dobio pare na tenderu od Cro vlade za taj album kao proizvod koji ce doprineti ugledu hrvatske scene i zemlje uopshte.... zvuchi iole logichno. A s obzirom da je Vlatko svirao i pravio deo svega toga ne znam kako neko uopshte ima muda komentarishe negativno tu muziku. Pa Vlatko je izmislio gitaru za sve nas ovde... Kao znali ste shta je Chapman Stick pre mirakul DVD?

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Gibonni

Post by sinisake » 10 Mar 2009, 02:31

A s obzirom da je Vlatko svirao i pravio deo svega toga ne znam kako neko uopshte ima muda komentarishe negativno tu muziku. Pa Vlatko je izmislio gitaru za sve nas ovde...
Ehm, zbog ovakvih ''argumenata'' mi dodje da pocnem da pljujem po Dzibroniju, al' ipak necu... :mrgreen:

Da l se ti zezas il' ozbiljno mislis, samo mi to reci?
Znaci, ako je covek dobar svirac - ne moze da pravi/svira losu muziku??? To si hteo da kazes???

A, uostalom, Borko Mitic bi Vlatka izuo... samo tako... Kad bi mu zadao domaci zadatak... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Gibonni

Post by Cortex » 10 Mar 2009, 02:36

Upravo tako. Prvo sam chuo za Gibonni-a, pa sam se raspitao ko mu svira tu genijalnu muziku, i onda naleteh na Tony Levin-a i razmislih mozhda je ovaj chovek josh negde svirao, kad gle, shvatih da sam za nejga chuo pre sto godina, i da imam mnoge njegove albume, shto solo, to i sa ko-zna-kim-ne...
Ma daaaaaj choveche.
Tony je legenda.

Jedina pozitivna stvar oko cele te stvari je da ce neko mozhda iskopati Liquid Tension Experiment, ili King Crimson, ili Waters Of Eden, jer mu je za oko zapao Stick i cleavi chikica, pa ce otkriti neku drugachiju, mnogo kvalitetniju muziku od one koju fura Gibonni.

Ma live and let die. Gibonni forever! :)

User avatar
bokidjole
Posts: 23
Joined: 31 Dec 2006, 21:43
Location: bg

Re: Gibonni

Post by bokidjole » 10 Mar 2009, 10:52

To je duh :)

Pa imam trip da Vlatko sedne uz kaficu i iz zezanja snimi solo kakav bash retko ko mozhe da skine, ne kao shredding, nego dinamiku, muzikalnost, ton...
To ima svoju vrednost, drugachiju od tripa kada neko sedne i izvrti tri arpeggia, ali brzo.

User avatar
BluesBoy
Posts: 219
Joined: 03 Apr 2008, 23:30

Re: Gibonni

Post by BluesBoy » 10 Mar 2009, 11:50

sinisake wrote:
A s obzirom da je Vlatko svirao i pravio deo svega toga ne znam kako neko uopshte ima muda komentarishe negativno tu muziku. Pa Vlatko je izmislio gitaru za sve nas ovde...
Ehm, zbog ovakvih ''argumenata'' mi dodje da pocnem da pljujem po Dzibroniju, al' ipak necu... :mrgreen:

Da l se ti zezas il' ozbiljno mislis, samo mi to reci?
Znaci, ako je covek dobar svirac - ne moze da pravi/svira losu muziku??? To si hteo da kazes???

A, uostalom, Borko Mitic bi Vlatka izuo... samo tako... Kad bi mu zadao domaci zadatak... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zasto mislis da Borko koji je po meni samo tehnicar mogao da izuje Vlatka? Ne znam zasto svi poklanjaju sve vise paznje tehnici a ne muzici. U cemu bi mogao da ga izuje? Da napomene nisam toliko pratio Borkov rad pa mi skreni paznju na neke stvari koje se mogu uporediti sa Kumovom slamom, Aber dojde donke, Uci me majko karaj me, Devetkom i da ne nabrajam....

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Gibonni

Post by sinisake » 10 Mar 2009, 13:34

Ehm, zajebavam se. Ne posmatram ja ovde muziku kao takmicenje instrumentalista, nego neki drugi, ali nije vise ni bitno... :wink:

User avatar
BluesBoy
Posts: 219
Joined: 03 Apr 2008, 23:30

Re: Gibonni

Post by BluesBoy » 10 Mar 2009, 16:45

sinisake wrote:Ehm, zajebavam se. Ne posmatram ja ovde muziku kao takmicenje instrumentalista, nego neki drugi, ali nije vise ni bitno... :wink:
sorry! :D ::ranting::

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Gibonni

Post by Dushan S » 11 Mar 2009, 12:08

BluesBoy wrote:
sinisake wrote:
A s obzirom da je Vlatko svirao i pravio deo svega toga ne znam kako neko uopshte ima muda komentarishe negativno tu muziku. Pa Vlatko je izmislio gitaru za sve nas ovde...
Ehm, zbog ovakvih ''argumenata'' mi dodje da pocnem da pljujem po Dzibroniju, al' ipak necu... :mrgreen:

Da l se ti zezas il' ozbiljno mislis, samo mi to reci?
Znaci, ako je covek dobar svirac - ne moze da pravi/svira losu muziku??? To si hteo da kazes???

A, uostalom, Borko Mitic bi Vlatka izuo... samo tako... Kad bi mu zadao domaci zadatak... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zasto mislis da Borko koji je po meni samo tehnicar mogao da izuje Vlatka? Ne znam zasto svi poklanjaju sve vise paznje tehnici a ne muzici. U cemu bi mogao da ga izuje? Da napomene nisam toliko pratio Borkov rad pa mi skreni paznju na neke stvari koje se mogu uporediti sa Kumovom slamom, Aber dojde donke, Uci me majko karaj me, Devetkom i da ne nabrajam....
Obrnuto, poslednjih godina je glavna fora da neko ako slučajno, ne daj bože pokaže da može da svira malo brže, ili da vlada bilo kojom tehnikom, automatski rizikuje da neko prokomentariše kako "Svira bez duše" i "ide na tehniku" itd. Sem ponekog klinca metalca, u pop rock svetu je maltene greh biti dobro potkovan gitarista i to pokazati. Nego ono, vide te sa važnim ljudima i na važnim mestima, namestiš dobar ton i sviraš solo od 5 tonova, da ima fino vibrato, zavrne se žica koji put, i odmah neko "uuuu ovaj je strašan gitarista". Mislim ajmo realno, 95% ljudi odavde (ne sa foruma nego geografksa odrednica) koji ponavljaju da su Vlatko ili Točak najbolji gitaristi nema blage veze da objasni zašto tako misli. Jednostavno su samo njih čuli, i prija im njihova muzika, tj Smak i Leb i Sol. Oni nisu zaslužili svoj status samim sviranjem već svojim autorskim radom (što ne znači da i nisu dobri svirači, naravno)

User avatar
BluesBoy
Posts: 219
Joined: 03 Apr 2008, 23:30

Re: Gibonni

Post by BluesBoy » 12 Mar 2009, 17:14

Ima istine u tome sto si rekao, ne podcenjujem tehnicare, za mene je Vlatko mnogo dobar tehnicar, ali razlika je u tome sto su njegove solaze zanimljive a ne kod pojedinih samo gore-dole... Sto mse popa tice smatram da je to muzika koja ima cilj da se svidi odredjenom broju ljudi (slusalca) koja treba da bude lepa i lako da ulazi u uvo. I verujem da ce se prosecnom slusaocu mnogo vise svideti obicna molska skala ili pentatonika nego neki do jaja slozen solo koji ce bit zanimljiv nama muzicarima....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest