Ah ti tezgaroši...

Moderator: Trooper

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by sinisake » 11 Mar 2009, 13:55

Ne razumem ni ja... I tog gitaristu patka drzi u bendu?
Mislim, ok je, 21.vek, mi smo ljudi sirokijeh shvatanja, i tako to, razumemo... :mrgreen: :ziveli:

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by Critical » 11 Mar 2009, 13:58

sinisake wrote:Ne razumem ni ja... I tog gitaristu patka drzi u bendu?
Mislim, ok je, 21.vek, mi smo ljudi sirokijeh shvatanja, i tako to, razumemo... :mrgreen: :ziveli:
hahahahahahhahahahahhhahahh

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by frkadela » 11 Mar 2009, 14:00

LazaRocker wrote:...pokusati da nas obmanu sto se para tice...
Da smo na početku prošlog vijeka, sigurno bi pokušali da vas obmanu. U XXI vijeku će pokušati da vas debelo zajebu... Pazi na terminologiju, ogromna je razlika (ovo drugo nije nimalo naivno). :wink:

dejankuki wrote:Uh, uh. phhhphph, ovaaaaj.. sad sam ja zbunjen!!??
LazaRocker wrote:u liku te tvoje sam pronasao jednog gitaristu iz mog benda
Kako ovo da razumem? u pitanju je drzanje benda na okupu ili kada je rec o izgovorima????

M'sl'm jeste smesno, ali i zbunjujuce!!
Meni je prvo palo na pamet: "A zato Michael Stipe još pjeva u R.E.M.-u!!!!!!"
Nikad nisam razmišljao u tom pravcu... :)

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by LazaRocker » 11 Mar 2009, 22:44

A bre ljudi mislio sam sto se tice izgovora... Prem da nikad nije utvrdjeno da je straight :mrgreen: .
@sirac
kafic je "Biser" u parku Svetog Save... Mozda znas... onaj zuti sator sa jelenovim logoom...

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by Dushan S » 11 Mar 2009, 23:02

sirac-šunka wrote: I jos jedna stvar me zanima. Sta mislite u kojoj je meri moguca koegzistencija jednog ovoliko tezgaroshkog projekta i autorskog rada?
Kad se spomene ova problematika, ljudi uglavnom navode primer: "Neverne bebe". Nekima je to argument za, nekim protiv, meni svakako protiv. Ma time se ionako nista ne dokazuje... Neko odredjenije misljenje...?
Koegzistencija će ti zavisiti od toga kakva ti je autorska muzika. Što si bliže surovom popu i pop folku, to je problem manji. Neverne bebe nisu dobar pokazatelj, nemoj se uzdati da možeš ponoviti istu stvar.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by Dushan S » 11 Mar 2009, 23:07

Nekako sam tek sad, 5 min kasnije video Dejanov post :lol: :ziveli:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by dejankuki » 07 Aug 2009, 17:22

Eh ti tezgaroshi... imam update...
Dakle ja sam napustio orkestar ili bend ili grupu.. nazovite to kako hocete..

Razlozi... jbga postali su jednom recju megalomani... i ispodprosecni sviraci sa kojima ja ne mogu da ostvarujem dalju saradnju..

Ima puno, puno stvari, ali ukratko.. otisli smo na svirku mesec-mesec ipo dana a da NISMO imali probe, sa nedovoljno spremnim bubnjarem koji ne shvata da u pesmi ipak treba da odbrojava da bi upao na pravom mestu ili da prelaz treba da su odsvira u taktu/tempu.. ili da ne lupa prelaze u sred srtofe.. i jos mnoooogo drugih "teskih" stvari koje jedan bubnjar treba da ZNA.. plus repertoar koji je sastavljan s'brda-s'dola, pa klavijaturista kome je narodnjacka farba >frulica< idealna za Daire od Smaka, pevac koji u pesmama nema trilera/vibrata i drugih ukrasa.. i na kraju zelje da se kupi oprema u vrednosto od tri-cetri 'iljade evra a u isto vreme ne mogu da skontaju da OPREMA NE SVIRA, VEC SVIRAJU LJUDI.. (na boljoj opremi uvezbani ljudi ce zvucati bolje, to jeste, ali neuvezbani ljudi zvucace jos gore...), pa dodajmo tome da se nijedan racionalni predlog ne prihvata, bilo da je moj ili neciji tudji... i rekoh jos mnooooogo drugih razloga
ja sam resio da napustim bend. :oops: :hide: :?

Dakle... sad sam slobodni kucni svirac.. :ziveli: :wink:

Zasto vam se sad "zalim" ... neee, ne zalim se vec ukazem na jos jednu stvar. Razumem da u bendu ima nekih kompromisa i popustanja i razumevanja.. ali jbga ipak svako pojedinacno treba da ima
SVOJU GRANICU TRPLJENJA!..

Moju su dosegli... to je razlog i cilj ove poruke.. a ne da kukam nad sudbinom..
Mada, shvatite ovu poruku kako hocete! ;)

:ziveli: idemo dalje!

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by sinisake » 07 Aug 2009, 17:27

Dakle... sad sam slobodni kucni svirac.. :ziveli: :wink:
Home recording je mama!
:ziveli:

Ne, tezgarenje je samo po sebi muka, jos uz sve ovo sto si naveo... Ispravna odluka... A koliko znam nije tu ni bilo para...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by sirac-šunka » 07 Aug 2009, 18:01

:ziveli:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by dejankuki » 07 Aug 2009, 19:04

Ma pazi, nije bilo mnooogo para, ali moze da "kapne" tu i tamo ponesto za popunu budzeta.. i nije mi uopste problem da sviram BILO STA dok je to sto sviram - odsviarno kako treba!!!...

User avatar
Mirkos
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2007, 17:08
Location: Beograd

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by Mirkos » 21 Aug 2009, 04:27

Da li neko od vas moze da mi odgovori na par pitanja.Do sad nisam sreo nijednog tezgarosa koji je umeo.

Zasto vas je uvek sramota kad vas povezu sa (DODAJ NAJGORI SLJAM OD CIGANIJE OVDE) muzikom?Zasto kazete da bi svirali pop,ali ne i seljanu.U cemu je razlika?
Zasto bi svirao diskoteku,ali ne kafanu?

Sviras za pare.Zasto te sramota da sviras baju malog knindzu,ali te nije sramota da sviras duran duran?I nemoj da bi neko poceo da mi prica kako voli muziku ljubav i gluposti.Nema to veze sa ljubavlju,ima iskljucivo sa licnom nesposobnoscu za necim drugim,i sa parama.cist biznis.

Posto vec presviravas tudji rad,i koristeci rupe u zakonu stvaras sebi materijalnu dobit na racun tudjeg rada.Zasto je onda bitno sta?Bitno je jedino sta se slusa.
Takodje opasku o unosenju autorstva u ovaj deo muzike necu cak ni da komentarisem,ja se iskreno nadam da je autor iste svestan da je to glupost.Isto se odnosi na neku emociju o kojoj su mi par (poznatih) tezgarosa pricali.Posle sat price samo sto nisu plakali,posto smo dosli do onoga da prosto su bili lenji da rade bilo sta drugo,a eto bar su znali da sviraju,pa bolje i to nego nista.

Iskreno,ja vise postujem onog cigana sto svira seljanu u satoru nego bilo koju fensi pop ekipu koja svira po gradu .Vise postujem i sebe sto sam radio na gradjevini kad nisam imao para,a nisam ublatio jedinu stvar u ovoj zemlji koja mi je sveta-a to je muzika.

Da ne bude zabune,dobar sam prijatelj sa ljudima koji vode kolo u toj tezgaroskoj ekipi.Mada o muzici retko pricamo,jer moj stav znaju.
Neverovanto,ali 90 posto bas TE TEZGA EKIPE SAD KUKA KAKO JE ROK VREME PROSLO I PROPALO .

Da li ces se sutra ok osecati znajuci da si bas ti ucestvovao u tom raspadanju rocka?

Ne zelim svadju,vidim da ste dobri momci.Zelim samo da skrenem paznju da u recimo Njujorku neces naci cover bend da slusas.Samo autorski.Ili ces cover bas bas retko naci.Sta vam to govori?

I zato-instrumente u ruke i stvaraj.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by Bluesko » 21 Aug 2009, 16:50

:1: :bow: :bow: :bow:

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by nenadnenad » 05 Sep 2009, 14:30

Mirkos wrote: Ne zelim svadju,vidim da ste dobri momci.Zelim samo da skrenem paznju da u recimo Njujorku neces naci cover bend da slusas.Samo autorski.Ili ces cover bas bas retko naci.Sta vam to govori?

I zato-instrumente u ruke i stvaraj.
Meni ovo govori da ti ne znas o cemu pricas :mrgreen:
Ima cover bendova kolko oces u svakom selu u Srbiji kamoli u gradu od 10 i vise miliona ljudi u inostranstvu.



sto se tice baje , mislim da su se nekim ljudima preko kurca popeli shovinisti nacionalisti i turbo folk i sl shljam pa im je lakse neki pop svirati ili i cak nalaze neki uzitak u kojekakvim poprock hitovima.
Last edited by nenadnenad on 05 Sep 2009, 14:32, edited 2 times in total.

User avatar
Mirkos
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2007, 17:08
Location: Beograd

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by Mirkos » 05 Sep 2009, 19:27

ja govorim ISKLJUCIVO stvari koje sam licno video i proziveo ...

I sam si sebi dobro odgovorio ... u svakom SELU u srbiji ima cover bendova a kamoli ... :)

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by nenadnenad » 06 Sep 2009, 00:23

pa, mislim, mogu i reci da su mnogi autorskih bendovi beznadezno neoriginalni pa mi onda to dodje kao tezga sa vecim zarom :mrgreen:

Gledam HCUF i neke druge, strane forume i ima cover bendova kolko osh, svako selo, svaki grad ih ima , kako god ti odgovara bolje :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest