Ah ti tezgaroši...

Moderator: Trooper

boran
Posts: 6
Joined: 04 Sep 2009, 01:06

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by boran » 06 Sep 2009, 03:44

ako imas dobar band iza sebe koegzistencija ti je ok .....,ako ne prezivljavaces..prihvati se posla ali kvalitetno i uspeh je tu....sviram i pevam 24god..i album i festivali,novine i sva propraatne pop s...a,sad radim klupske tezge po BG i nikada(finansijski) nije bilo bolje...SVE JE ZALJUDE

boran
Posts: 6
Joined: 04 Sep 2009, 01:06

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by boran » 06 Sep 2009, 03:47

ne rekoh ti kad vec pominjes BEBE./...pevao sam na njihovom drugom albumu 2 pesme....

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by sirac-šunka » 06 Sep 2009, 04:00

Kod nas ako bi muzičar kako-tako da živi od muzike, moraće na ovaj ili na onaj način da se prihvati tezgarenju... :(
Lepo je zezati se po autorskim bendovima, ali ako pritom imaš stabilan posao...

User avatar
MaxOnBass
Posts: 81
Joined: 12 Jan 2010, 08:53
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by MaxOnBass » 12 Jan 2010, 09:11

auuu tezga.. mac sa dve ostrice.. moj subjektivan opinion je veoma pozitivan - sa prosecno dve svirke i dve probe nedeljno ne moram ni da vezbam kod kuce a napredujem (jesam li spomenuo da sam jako cesto jako lenj? :D ).. uglavnom sve zavisi od osobe do osobe, meni recimo posle svoje nedavne dvestote svirke (od kojih su 190 bile tezga varijante) nista od toga nije dosadilo. in fact jeste ali u pitanju su dve-tri pesme koje ne podnosim. e sad sto se tice kinte to je vec druga stvar. u ovoj zemlji moze koliko 'oces da ti ne dosadi tezga, i dalje ces uzimati sramota malo para od kojih moze da se prezivi ali ne i da se zivi... da se razumemo moje tezga varijante su bile domaci i strani poprockfunkovoono (da sam svirao narodnjake i nemao para... metak ili konopac). ali generalno, mnogo se toga nauci, od improvizacije, snalazenja, dinamike na frku (ono kao "masa peva, utisaj se da se jos vise naloze"), tehnicko-tehnoloskih resenja ("e a kako da idemo u monitore i klubski PA kad imamo jedan izlaz iz mixa i jos ne radi efekat na njemu?") pa do medijacije i diplomatije ("ne sviramo Silvanu druze ali mozemo ti odsvirati neku Nirvanu, to ti je slicno") i sad da ne nastavljam.. uglavnom, ja se raspisao kao da muvam neku cicu u bekstejdzu a ono cvrc. ako nista, bar imam obilan prvi post :mrgreen:

User avatar
theMadDoGbn
Posts: 120
Joined: 10 Mar 2009, 19:51

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by theMadDoGbn » 26 May 2010, 09:39

Malo da osvježim temu... Elem, okupio sam tezga bend. Sastavljen od prilično dobrih i iskusnih muzičara, ali nažalost - iz različitih krajnosti. Bubnjar 15 godina tezgari narodnjake i "Amadeus", od dva ženska vokala jedna je završila muzičku akademiju, gitarista je u nekom autorskom fazonu + moja malenkost :cao:
Odradili smo 2 neke pristojne probe i prešli 3 pjesmice (Daire, Sing it Back i Message in a Bottle), međutim, nismo sigurni koliko ćemo 'leba da se najedemo od toga. Generalni konsenzus je da "sviramo ono što prolazi kod publike, a da nam nije potpuno bljak", što u neku ruku zvuči logično, ali u praksi je to "ajoj"...
Vidio sam na početku teme šta Sirac svira za tezgu, ali mi se čini da taj repertoar ne ide u mojim krajevima.
Šta vi svirate u ovim varijantama?

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by djomla » 26 May 2010, 10:19

haljinicu boje lila :)

User avatar
theMadDoGbn
Posts: 120
Joined: 10 Mar 2009, 19:51

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by theMadDoGbn » 26 May 2010, 11:34

Hvala, bas si pomogao :bambi:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by sirac-šunka » 26 May 2010, 11:38

Nakon više godina iskustva i pokušaja da uletim u neku tezga varijantu i imam sigurnu kintu od toga, došao sam do sledećeg. Nije toliko bitan repertoar koliko je bitno koliko ti stojiš iza toga, da li može bend da stoji iza celog repertoara i da li može da od toga napravi neku priču*. Ako se vratim malo na krhka znanja iz marketinga, moglo bi se i ovako reći. Važno je imati dobar proizvod, ali to nije garant uspeha. Važno je da li imaš priču i kako svoj proizvod prezentuješ. Slično tome, rekao bih, ljudi ne dolaze na svirku isključivo da slušaju muziku (to radimo mi muzičari :) i zaslepljeni smo tom svojom iluzijom i ne možemo da se stavimo u kožu običnog lika koji radi (ili uči) 8 sati dnevno i ne stigne da pusti svoju omiljenu ploču), ljudi su te pesme već milion puta čuli na radiju i tv-u, tako da dolaze ipak da slušaju bend. Ako im se veći broj stvari sviđa nego što im se ne sviđa, nastaviće da dolaze (nekome iz publike će se dopasti baš repertoar, nekome pevačica, nekome bubnjar, nekom će biti ok atmosfera, drugi će pak reći da im je "prijatan zvuk", na kraju mnogi će doći zbog samog kluba, atmosfere i ekipe, itd...). Dobar je onaj repertoar ako ne postoji nijedna pesma koju će neki od članova benda da mrzi i da je svira preko qrca. Sad samo treba da uklopite koliko komercajlni želite i možete da budete e voila! I naravno, da ne svirate samo, nego da "pričate priču" ^^ :ziveli:


___________________________________________
* Pod pričom podrazumevam više stvari. Izbor pesama, bez obzira da li su one komercijalne ili ne, daje neku poruku. Kako izlazite na svirku, šta oblačite i kako se prezentujete i reklamirate (facebook i sl...) to je opet element priče. Dalje, posebno je bitna vizija, ciljevi, ko i kako komunicira sa publikom i posebno sa gazdama prilikom ugovaranja svirki. To je priča u doslednom smislu.

Bottom line, možeš da sviraš i free jazz ako umeš i ako ga dobro prezentuješ imaćeš svirke minimum jednom-dvaput nedeljno.


P. S. Dodao bih još, u tezga bendu, da l se svira narodno ili neko rokanje, niko od članova ne sme da se mršti! Osmeh da lica, puna pozitiva i samo lagano! Ništa prosečnom slušaocu ne smeta više nego kad pogleda u bend i vidi kisela lica koja sviraju nešto što ne vole.

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by djomla » 26 May 2010, 11:45

Za sve tezgarose tog tipa, udzbenik kako treba su : http://www.myspace.com/locobelgrade

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by sinisake » 26 May 2010, 13:03

sirac-šunka wrote:Nakon više godina iskustva i pokušaja da uletim u neku tezga varijantu i imam sigurnu kintu od toga, došao sam do sledećeg. Nije toliko bitan repertoar koliko je bitno koliko ti stojiš iza toga, da li može bend da stoji iza celog repertoara i da li može da od toga napravi neku priču*. Ako se vratim malo na krhka znanja iz marketinga, moglo bi se i ovako reći. Važno je imati dobar proizvod, ali to nije garant uspeha. Važno je da li imaš priču i kako svoj proizvod prezentuješ. Slično tome, rekao bih, ljudi ne dolaze na svirku isključivo da slušaju muziku (to radimo mi muzičari :) i zaslepljeni smo tom svojom iluzijom i ne možemo da se stavimo u kožu običnog lika koji radi (ili uči) 8 sati dnevno i ne stigne da pusti svoju omiljenu ploču), ljudi su te pesme već milion puta čuli na radiju i tv-u, tako da dolaze ipak da slušaju bend. Ako im se veći broj stvari sviđa nego što im se ne sviđa, nastaviće da dolaze (nekome iz publike će se dopasti baš repertoar, nekome pevačica, nekome bubnjar, nekom će biti ok atmosfera, drugi će pak reći da im je "prijatan zvuk", na kraju mnogi će doći zbog samog kluba, atmosfere i ekipe, itd...). Dobar je onaj repertoar ako ne postoji nijedna pesma koju će neki od članova benda da mrzi i da je svira preko qrca. Sad samo treba da uklopite koliko komercajlni želite i možete da budete e voila! I naravno, da ne svirate samo, nego da "pričate priču" ^^ :ziveli:


___________________________________________
* Pod pričom podrazumevam više stvari. Izbor pesama, bez obzira da li su one komercijalne ili ne, daje neku poruku. Kako izlazite na svirku, šta oblačite i kako se prezentujete i reklamirate (facebook i sl...) to je opet element priče. Dalje, posebno je bitna vizija, ciljevi, ko i kako komunicira sa publikom i posebno sa gazdama prilikom ugovaranja svirki. To je priča u doslednom smislu.

Bottom line, možeš da sviraš i free jazz ako umeš i ako ga dobro prezentuješ imaćeš svirke minimum jednom-dvaput nedeljno.


P. S. Dodao bih još, u tezga bendu, da l se svira narodno ili neko rokanje, niko od članova ne sme da se mršti! Osmeh da lica, puna pozitiva i samo lagano! Ništa prosečnom slušaocu ne smeta više nego kad pogleda u bend i vidi kisela lica koja sviraju nešto što ne vole.
Tako je, Sirche! :1:

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by Stalker » 26 May 2010, 13:06

Image

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by sinisake » 26 May 2010, 13:20

Mali update!
Iz pouzdanih izvora saznajem - ljudi traze domace i samo domace. :?
Dzaba bilo hitova stranih, iskusno odabranih, i nas na bini razigranih, 'oce ljudi domacice, pa to ti je... :)

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by nenadnenad » 26 May 2010, 13:22

"Ma otkud ja znam sta ti oni pevaju?! Mozda mi jebu mater!!!"

User avatar
theMadDoGbn
Posts: 120
Joined: 10 Mar 2009, 19:51

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by theMadDoGbn » 26 May 2010, 13:26

Ah....
Pregledao sam snimke sa Rata bendova, ima finih stvari koje mogu da prodju tezgaroski (bez "a i ti me iznevjeri" "djurdjevdan"...) pa cu ih predloziti da radimo...Long train running, proud marry, walking on sunshine, superstition, billy jean, hot stuff, carte blanche, cant get you out my head, nadji me, maniac, hipnotiziran, You are the one that i want, beat it, ti me ne volis, rehab ....
Valjda prodje :?:

User avatar
theMadDoGbn
Posts: 120
Joined: 10 Mar 2009, 19:51

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by theMadDoGbn » 26 May 2010, 13:27

sinisake wrote:Mali update!
Iz pouzdanih izvora saznajem - ljudi traze domace i samo domace. :?
Dzaba bilo hitova stranih, iskusno odabranih, i nas na bini razigranih, 'oce ljudi domacice, pa to ti je... :)
Imenom i prezimenom, koje? Posto sam operisan od domace muzike 8)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest