Ah ti tezgaroši...

Moderator: Trooper

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by Duane » 22 Feb 2009, 09:47

sirac-šunka wrote:Stigoh sa svirke...
Strasno je bilo...
Mnogo meni sve to glasno...
Mrzim kad ne mogu da iskontroliram zvuk i samo rovarim po onom basu jer se svi deru iz sve snage... dinamika nista... :hide:

Valjda ce bude bolje...

Samo, nema nista od bluz i jaz standarda u ovoj varijanti, traze vise domaceg popa... :grummel_2:
ma samo Gas Gas...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by Rocket Roll » 22 Feb 2009, 11:58

Nateraj ih da sviraju Haustor.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by sinisake » 22 Feb 2009, 13:33

Da, da, ako naterate prvo publiku da slusa Haustor. :)

Corba, Dugme, Igra rokenrol cela Jugoslavija, Za ljubav treba imat' dusu, Mravi u vrtu, to su, bre, hitovi!

Kakav Haustor...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by Rocket Roll » 22 Feb 2009, 13:36

Haustor je basistima zanimljiv.

Ma, kaži ostatku benda da ide kući, zadrži bubnjara i opali "Nemoj da bacaš betonske table sa vrha svoje zgrade". Postaćeš legenda. :D

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by Duane » 22 Feb 2009, 16:39

ju ken smesh sam limuzin... limuzin n hjuman bin...

User avatar
nemanja_cs
Posts: 245
Joined: 04 Feb 2009, 14:38
Contact:

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by nemanja_cs » 23 Feb 2009, 03:09

vasko wrote:
dejankuki wrote:1. pavilo - Pevacicu u bendu zadrzava patka.. bilo cija.. nebino... samo da je patka...

ne razumem bas?
ja razumem odlichno :hide:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by sirac-šunka » 10 Mar 2009, 01:54

Ajd malo da ozivim temu... ne znam da li nekog uopste zanima, ali evo...

Prosle su tri nedelje, ond. subote - tri svirke da budem precizniji. Za to vreme dobili smo neki stalan termin, uz to sam imao i slobode da kazem "Ja sledece subote ne mogu, sviram sa svojim bendom", mozda zbog ovog izgubim angazman, a mozda ce to biti i zbog toga sto jos uvek ne mogu da upamtim sve aranzmane, pa se desava da predjem u D i ako je akord jos uvek A :D (bice pre da je zbog ovoga)... (Mada sam konacno ukapirao onaj *ebeni bas za "Ljuljaj me nezno", e kako me je mozak vukao da sviram tu liniju u kontru :hide: sto na preprosloj svirci i uradeh :hide: )
Na trecoj svirci sam jos i pre*ebao pojacalo...
BTW, repertoar se nije nesto bitno izmenio, dadoto je desetak slicnih pesama i tako...

Ali ajd malo o pozitivnim stranama tezgarenja. Stvarno sam za ovih par svirki nabio kondiciju, extra posle duzeg vremena... Ne mislim na svoju sexy gradju :D , jos uvek sam onaj stari :) prsti mi nikada nisu bili jaci, niti jagodice na njima tvrdje, mogao bih da sviram po ceo dan bez nekog veceg zamora.

I malo bih da pricamo o kinti... Spomenuh ovo, ali nije bilo veceg interesovanja za ovo pitanje. To nase drndanje od jedanes do pola 4 izjutra vredi po gazdi 2000rsd po clanu benda, fiksno. Iskreno sam se nasekiro kad sam cuo da jedan bolji bend (ili mozda cak i prosecan) u BG-u uzima po svirci 6000rsd. Dejankuki napisa da je u Knjazevcu jos i gora situacija, a to su mi potvrdili i neki drugari iz Nisa koji sviraju tamo. Trebalo je da se bacim na DJing kad mi je bilo vreme :)
U subotu sviram u Boru, takodjer za 2000, ali je neka drugacija svirka u pitanju, pa ce mi sve to lakse pasti, uprkos visecasovnom putovanju...

Ako neko zeli da napise koji honorar dobija i u kom mestu, vrlo me zanima...

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by sinisake » 10 Mar 2009, 02:57

Moj bubnjar, koji se ozbiljno bacio na tezgarenje :evil: ,i njegov Pear Jam Tribute bend iz Novega Sada su na poslednjoj svirci u Somboru dobili preko 20000 hiljada...
Pa ti deli na 5 clanova.

U Novom Sadu je zarada za (valjda dobre) tezgarose ~50 evrica po clanu, tako on kaze.

I da, mnogo krace svirke su u pitanju. Jbt, pa nije to svadba? Skoro 5 sati?!?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by sirac-šunka » 10 Mar 2009, 12:05

Pa ispada pet sati, ali to je bruto vremena :D koje moramo da provedemo u kaficu.
Da budemo tamo oko 11, pocnemo da sviramo oko pola 12 i usput napravimo po dve pauze od po 20-30 minuta i za kraj je potrebno da sacekamo da se ljudi razidju i da pokupimo instrumente i kablove sa bine sto uzima nekih 30-40 min.

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by muki17 » 10 Mar 2009, 22:12

evo ovako,mozda ti ovo pomogne...u mom kraju,to je mali grad,ne znam da li si cuo,Varvarin,postoji diskoteka...E sad-iz pouzdanog izvora znam da oni uzimaju 350 e za vece,sa tim sto sviraju petak i subotu..Clanovi,2 vokala,bas, gitara klavijaura, bubanj,tj njih 6...to je veoma dobra kinta,to je prakticno 115e,po osobi,za vikend...Oni sviraju od 10 do pola 3 BEZ PRESTANKA...repertoar-samo domace,u pocetku-baladice,rock itd,kasnije-Saban Sinan,Sneki i sva muzika koja donosi novce...mozda ti ovo pomogne,cisto da imas orjentaciju sta se ovde radi,i koliko se uzima..BTW,mozda ti i pomogne :D

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by sirac-šunka » 11 Mar 2009, 00:06

Hvala za informaciju.
Dobra je to kinta, ali ne bih ipak isao na Shabana, Sinana i ostale bratije... :(

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by muki17 » 11 Mar 2009, 00:10

sirac-šunka wrote:Hvala za informaciju.
Dobra je to kinta, ali ne bih ipak isao na Shabana, Sinana i ostale bratije... :(
Nema na cemu. :D .Ma nisam ni mislio da ces to da sviras,nego sam hteo da ti stvorim sliku samo,sta se radi,kako i to... :ziveli: :ziveli:

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by LazaRocker » 11 Mar 2009, 13:26

1. @deki
:bow: :bow: :bow:
So *uckin true... al za pevaljke sam se iskidao... Doduse, u liku te tvoje sam pronasao jednog gitaristu iz mog benda...
2. @sirac
gde svirate? mislim u kom klubu u nisu? da znam da navratim...
3. @svi sa iskustvom
Ljudi za dve nedelje krecem i ja da tezgarim. repertoar je dat u onoj temi unplugged (+ jos 3,4 pesme) . Prekosutra bi trebali da odemo da se dogovorimo sa gazdom kafica. Znaci svirka treba da traje oko 2 sata, mozda 15 minuta preko.
1) da li ce nas uzeti za ozbiljno i pustiti da sviramo u kaficu, posto od nas trojice nas dvojica imamo po 14 godina, a jedan ima 15?
2) posto ce sigurno pokusati da nas obmanu sto se para tice, posto smo jos zeleni, koliko bi trebali da zahtevamo. odnosno bolje da formulisem ovako posto tu informaciju jos neznam: koliko da zahtevamo ako kafic ima svoje ozvucenje, a koliko ako budemo trebali da ga iznajmimo?
hvala unapred

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by sirac-šunka » 11 Mar 2009, 13:43

LazaRocker wrote:2. @sirac
gde svirate? mislim u kom klubu u nisu? da znam da navratim...
Pa Sunset u Dusanovoj, bivsi Saloon, zar to nije bilo ocigledno :)
LazaRocker wrote: Ljudi za dve nedelje krecem i ja da tezgarim. repertoar je dat u onoj temi unplugged (+ jos 3,4 pesme) . Prekosutra bi trebali da odemo da se dogovorimo sa gazdom kafica. Znaci svirka treba da traje oko 2 sata, mozda 15 minuta preko.
1) da li ce nas uzeti za ozbiljno i pustiti da sviramo u kaficu, posto od nas trojice nas dvojica imamo po 14 godina, a jedan ima 15?
2) posto ce sigurno pokusati da nas obmanu sto se para tice, posto smo jos zeleni, koliko bi trebali da zahtevamo. odnosno bolje da formulisem ovako posto tu informaciju jos neznam: koliko da zahtevamo ako kafic ima svoje ozvucenje, a koliko ako budemo trebali da ga iznajmimo?
hvala unapred
Vec sam ti pisao da za oko 1000din i od koga mozes da iznajmis zadovoljavajuce ozvucenje, ako mogu nesto oko toga da ti pomognem, javi se pre nego sto krenete. Ja mogu da ti dam zvucnike i mozda po neki mik...
Sto se tice cene, kazi koji kafic je u pitanju, mozda vec znam koliko je gazda spreman da izdvoji za muziku. Svirke ti se kod nas placaju izmedju 1000 i 3000 dinara po clanu. Ako vas ima 3 clana, neki optimum po mojoj slobodnoj proceni bio bi 4500, ako kafic ima ozvucenje i 6000, ako ga nema. Mnogi i matori tezgarosi su dugo svirali (neki i jos uvek sviraju) za svega hiljadu po clanu u nekim kaficima. Tako da probajte po ovoj ceni koju sam naveo, pa vidite koliko i sta mozete da dobijete. I povedite nekog starijeg brata ili drugara da vam pomogne u pregovorima.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Ah ti tezgaroši...

Post by dejankuki » 11 Mar 2009, 13:46

Uh, uh. phhhphph, ovaaaaj.. sad sam ja zbunjen!!??
LazaRocker wrote:u liku te tvoje sam pronasao jednog gitaristu iz mog benda
Kako ovo da razumem? u pitanju je drzanje benda na okupu ili kada je rec o izgovorima????

M'sl'm jeste smesno, ali i zbunjujuce!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest