DURAN DURAN

Moderator: Trooper

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: DURAN DURAN

Post by Kristijan » 25 Jul 2009, 13:45

Nikad nisam stigao do razmatranja njihovog kvaliteta, odnosno nekvaliteta. Toliko su mi uuuuuuvek bili odbojni, da sam samo mogao da ih posmatram onako subjektivno, i na sve što su ikad uradili mogu samo da kažem: "A zašto?" Fanovi, no hard feelings, moje skromno mišljenje...

User avatar
MajorTom
Posts: 22
Joined: 08 May 2009, 10:39
Location: Sarajevo-Beograd

Re: DURAN DURAN

Post by MajorTom » 12 Aug 2009, 12:50

Oho konačno neko da postavi zanimljivo pitanje. Naravno, da je bilo postavljeno pre 25 godina bilo bi više nego glupo ili un-cool ali sad je pravo vreme za to.
Mislim da su bili jedni od najznačajnijih pop bendova 80-tih. Tad sam ja bio teenager i celu sobu sam izlepio njihovim posterima. Ne nisam bio peško niti sam to postao kasnije.
Furao sam imidž Johna Taylora koji je tad za mene bio protorip kako muškarac treba da izgleda u svakoj prilici. Bele lanene ili crne kožne pantalone, majca i sako sa zavrnutim rukavima, ponekad i šešir ili rukavice bez prstiju....duga razbarušena kosa sa izvučenim pramenovima, šiške...
Dakle, 1/1 JT i čak mislim da mi je sve to dobro stajalo...
Kasnije, kad sam došao iz vojske, poskidao sam postere ali sam njihovu muziku i dalje slušao. Posebno im je bio dobar prvi album sa krnjom postavom 'Notorious' u funky fazonu.
Savakako, najbolji album u karijeri im je prvi, iz 1981. Bio je pun svežih i originalnih zvukova novog talasa i to je nešto što nikad neće uspeti da ponove. Kasnije je to prešlo u preveliku komercijalu i pisanje 'za top liste', ali su uspevali da naprave kvalitetnu pesmu tu i tamo. U stvari, najbolje pesme im nikad nisu postali hitovi.
Najbolje od njih (bez velikih hitova)
sa Duran Duran '81:
"To the Shore", "Careless Memories", "Night Boat", "Friends of Mine", "Tel Aviv"
sa Rio '82:
"My Own Way", "Lonely In Your Nightmare", "Hold Back the Rain", "New Religion" (jedna od najboljih), "The Chauffeur"
sa Seven&the Ragged Tiger '83 (inače jedan od najgorih albuma u prvom delu karijere, kasnije je bilo i gorih)
"Tiger Tiger"
sa Notorious '86:
"American Science", "Skin Trade", "Meet El Presidente""
sa Big Thing '88:
"All She Wants Is", "Land", "Lake Shore Driving"
sa Libery '90: (isto prilično loš ali ne i najgori)
"Serious"
sa Wedding Album '93
na žalost jedno dve pesme, ali oba hita: "Ordinary World" i "Come Undone"
i tako dalje, sve gore i gore.
Dakle, u početku su im najbolje pesme bile one nepoznate, kasnije od 90tih pa nadalje, jedino su se hitovi mogli slušati, a 2000tih čak ni hitovi. Tužna priča, potpuno suprotna od one o Depeche Mode.
Ipak mi je drago što su se ponovo okupili, iako to malo koga interesuje sem njih samih...

User avatar
Rage
Posts: 22
Joined: 17 Aug 2009, 14:25
Location: Doboj,Republika Srpska

Re: DURAN DURAN

Post by Rage » 18 Aug 2009, 18:21

Imaju jednu, meni barem gotivnu pesmu, Out of my mind koja je pravljena za film Saint....za ostale ne znam(pesme tj. nisam ih ni slušao) :)

User avatar
DJ_MY_SOUL
Posts: 324
Joined: 09 Jun 2009, 00:21
Location: Mladenovac

Re: DURAN DURAN

Post by DJ_MY_SOUL » 19 Sep 2009, 17:07

Duran Duran je fenomen! To nije normalan band. Negde sam cak i procitao da su vrlo lako mogli da stignu popularnost Beatles-a u 80`s. Mnogo ali zaista mnogo hitova su imali ne znam od cega da nabrajam. Kada pomislim na moju omiljenu Rio pa Planet Earth pa kad pomislim na Come Undone... :| Ne mogu da dodjem sebi. Jeste da su svi clanovi benda imali neki "bad boy" imidz, ali kao muzicari su neverovatni. Gledajuci iz mog ugla, ugla jednog basiste John Taylor mi je jedan od najvecih uzora. Linije koje radio u Girls On film, Rio(moja omiljena) Hungry like the Wolf, su izuzetno proste ali neverovatno koliko podizu groove u celoj pesmi... Vrlo cesto koristim njegove paterne u raznim pesmama i svaki put kad odsviram neku liniju od JT uvek me svaki clan u bendu zacudjeno pita odakle je to... Covek je za mene ziva legenda...Najvise ga cenim zbog njegove izjave : Samo sam jednu pesmu snimio trzalicom a to je Planet Earth, ostalo sve prstima. Bio je protiv trzalice na bass-u, kao i svaki pravi basista. I izjava koju je poslao svojoj fan grupi na face-u za svoj rodjendan: "Hvala svima na cestitkama. Ovaj rodjendan posvecujem secanju na sjajne basiste koji su ziveli pre mene: John Entwistle, Geddy Lee... Pravi basista! Duran Duran bez JT ne bi bio duran duran!

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: DURAN DURAN

Post by nebojsak » 19 Sep 2009, 17:21

:)


Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: DURAN DURAN

Post by Kristiko » 21 Sep 2009, 11:23

Ne slusam DD al' evo obrade istih od strane Mnemic-a:

http://www.youtube.com/watch?v=jIDhYkxBugs

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: DURAN DURAN

Post by Kristiko » 21 Sep 2009, 16:00

Kristiko wrote:Ne slusam DD al' evo obrade istih od strane Mnemic-a:

http://www.youtube.com/watch?v=jIDhYkxBugs
Malo sam promasio link, tek sad shvatih, sorry:

http://www.youtube.com/watch?v=jmNlerfmg94

Waren Curcurullo
Posts: 7
Joined: 24 Feb 2009, 21:51

Re: DURAN DURAN

Post by Waren Curcurullo » 21 Jun 2010, 17:00

Citam sad komentare i postavljam sebi pitanje: Pokusajte da zamislite savremenu popularnu muziku i celokupnu muzicku industriju bez ove grupe? Ne ide , jel ? Oni su jedan od najvecih rock bendova svih vremena sa bilo kog aspekta da gledate na njihov uspeh ( komercijalni, umetnicki, idejni ...) Najveci su, jer su pored fabrikacije imidza, video podrske MTV-a, statusa sex simbola, pravili svoje pesme vise od 32 godine koje po svojo umetnickoj vrednosti daleko prevazilaze hitove sa danasnjih muzickIh lista (nemojte mi reci da je ovo sto radi Ledy Gaga vrednije od Duran Duran). Ono sto je vazno njihova muzika se sasvim prirodno moze sagledati kao nastavak muzicke tradicije su utemeljili The Beatles, David Bowie, Sex Pistols, The Kraftwerk, The Blondie, Chic itd ... koji je doneo toliko novog, osvezavajuceg pristupa u komponovanju rok kompozicije (novi talas, brit pop, funkey, dance, disco, elektroniku, ambiental, alternativu ...). Nazalost. oni danas predstavljaju poslednji ,,meksi" bend cije balade nisu ljigave, vec jednostavno divne, i cije su pesme srednjeg brzeg tempa u melodijskom i eklekticnom smislu prava remek dela. Spisak bendova i autora koji su inspirisani muzikom DD-a je brojan i nazalost po opusu i kvalitetu nemereljiv sa muzikom DD-a. Svako ko se bavi muzikom zna koliko je vazno imati jednog pevaca kao Simona na koga devojcice, devojke (bogami i starije dame) prosto odlepljuju, koji lepo izvlaci visoke tonove, disciplinovan je i izdrzljiv na koncertima (plus covek pise zaista odlicne tekstove i melodije); klavijaturistu kao Nicka ciji su aranzmani i novi zvuci toliko privlacni i najvise zasluzni za Duran atmosferu u kome najobicnija gitarska i bas fraziranja zvuce bogato, basistu kao Johna koji moze da svira sta god mu padne na pamet i koji je sa sobom doneo punk energiju, gitariste kao sto su Andy i Warren koji mozda imaju i najbolje pop senzibilitete na svetu i koji su na koncertima prosto brilijantni, Rogera koji je uvek raspolozen za inovacije u zvuku, kao i Joea Traversa koji je tipican predstavnik Zappine skole (uostalom kao i Warren). Zato su mi neiskrena omolozavanja kriticara i ljudi koji ih ne vole i koji tvrde da za njih da su kic, da su predvidljivi, trash i da komponuju suvise jednostave synthpop stvari, a toliko puta su se dokazali u vrlo teskim i nezahvalanim zadacima (tvrdim da je do zla boga tesko komponovato temu za James Bond filmove, jer znam da su se velike svetske zvezde tu okliznule, a koliko je dobra pesma A View to a Kill necu ni da spominjem), Ordinary World (peva ga i Pavaroti), Thank You koji nisu morali da rade (narocito ne posle The Weding albuma), Medazzaland (experimental 101 %) Jedino sto mogu zaista da im zamerima je to sto su sutnuli Warrena 2001. na krajnje sugav nacin (preko pisma, iako je covek sa njima svirao 15 godina) i doveli Andya da bi snimili Astronaut koji je zaista odlican album u originalnoj postavi, ali je Andy ubrzo otisao, pa je danas rezultat okrnjena postava (Dom Brown je dobar gitarista, ali sto se tice Duran price, Warren bi mnogo vise pruzio kad bi hteo da se vrati) i poslednji album koji je po meni najslabiji (nije mi jasna otkud ta nesigurnost i potreba za saradnjom sa ljudima kao su Timbaland i Justin Timberlake).
Evo spiska mojih omiljenih studijskih albuma grupe (inace svima preoprucujem 2 BBC-va koncertana snimka iz 1981 i 1982 koji mogu da se poslusaju na njihovoj MySpace strani)
1. Duran Duran (prvi)
2. Rio
3. Medazzaland
4. The Wedding Album
5. Big Thing
6. Notorious
7. Liberty
8. Pop Trash
9. Astronaut
10. Seven and the Ragged Tiger
11. Thank You
12. Red Carpet Massacre.

P.S. U poslednje vreme sam dosta vremena proveo skidajuci njihove pesme i sada se mogu pohvaliti da imam skinute kompletne gitarske aranzmene za tacno 25 njhovih pesama. Stoga ako ima nekoga ko bi se usudio da pravi tribute u Beogradu, vrlo rado bih usao u tu pricu i dosta toga investirao (vremena, truda, novca, zivaca, kontakata) i ne bi mi bilo zao, jer znam kada se nesto radi iz ljubavi da to uvek uspeva (novcano, sviracki, umetnicki, kako god da uzmete). Stoga Duranovci javite se !!!!!!!!!!

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: DURAN DURAN

Post by MetalFunk » 21 Jun 2010, 17:30

ako mi kupis peavey bass i peavey tnt pojacalo (ili nesto jace) + da mi das gde da zivim, dolazim! :D

Waren Curcurullo
Posts: 7
Joined: 24 Feb 2009, 21:51

Re: DURAN DURAN

Post by Waren Curcurullo » 22 Jun 2010, 14:25

Evo jedne tipicne novotalasne pesme - live verzija sa prve ploce:
http://www.youtube.com/watch?v=-UPQkrZh ... re=related
Uzivajte 8) !

Samarkand
Posts: 2
Joined: 15 Sep 2011, 17:58

Re: DURAN DURAN

Post by Samarkand » 16 Sep 2011, 09:40

Izasao je novi album ,,All you need is now " u produkciji Marka Ronsona. Dobio je dosta pozitvnih kritika, mene podseca na Rio. U toku je turneja, a deo su otkazali zbog Simonovih problema sa glasom. Eto malo novosti o Duranu :D

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: DURAN DURAN

Post by parker » 16 Sep 2011, 16:36

u vreme kad su oni harali ja sam bio tinejdzer navucen na ac/dc. moze da se pretpostavi sta sam onda mislio o njima...
sad kad naleti pa poslusam nesto od njih shvatam da su bili majka mara u odnosu na gomilu slicnih bendova u ono vreme.
sasvim ok bend (ciju muziku ja doduse ne slusam ali vidim kvalitet kojeg ima dosta)

jos jedan bend koji mi je onda bio ogavan a sad sasvim ok je fgth, ista prica kao i za dd

Samarkand
Posts: 2
Joined: 15 Sep 2011, 17:58

Re: DURAN DURAN

Post by Samarkand » 18 Sep 2011, 15:10

Eh to se zove sazrevanje :) Meni su i AC/DC super bend, a dobra muzika je dobra muzika, bez obzira na zanr i preferencije! Ziv bio :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: DURAN DURAN

Post by Duane » 18 Sep 2011, 15:30


vertigo_beat
Posts: 303
Joined: 23 Sep 2008, 22:52
Contact:

Re: DURAN DURAN

Post by vertigo_beat » 20 Sep 2011, 12:38

Odlican bend koji je potpuno definisao jedan pravac - novi romantizam, zajedno sa Kaya Goo Goo, Adamom i mravima, i jos brzbroj grupa iz tog perioda. Za sve vazi - dobra produkcija i puno, puno sviranja, narocito komplikovanih bass deonica.


Tolika navalica inventivnosti, setimo se sta je pre toga bilo, pank, pa novi talas, poa nista, ..tesko da ce jos neki put da se ponovi.

Da, da se razumemo, nisam neki njihov fan

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest