Marčelo

Moderators: Reverse, Trooper

Bass apprentice
Posts: 32
Joined: 23 Sep 2009, 11:24
Location: Duvaniste, Nis, Srbija

Re: Marčelo

Post by Bass apprentice » 21 Apr 2010, 12:45

Ja marcela aktivno slusam od svoje 10. godine (sad imam 15), preslusao sam mu sve albume, i znam puno tekstova napamet. On je jedan od retkih repera u Srbiji koga slusam i ciju muziku volim bas zbog ovoga sto nije klasican srpski "reper" danasnjice (gudra, ribe, lova...). Njegov privatni zivot i privatni problemi me ne zanimaju, kao sto mislim da i vas ne bi trebali da zanimaju- zanima me muzika. E, sad nije tacno da se u njegovim pesmama vidi da je on iskompleksiran, po mom misljenju on je samo buntovnik i razlicit je od ovih "repera klosara". Momku skidam kapu-dosao iz Paracina, zavrsava faks, uspeo u muzici sa toliko godina koliko ima... E sad, posto sam procitao neke prethodne postove moram da odgovorim da nije tacno da on repuje na matrici i da nema dodirne tacke sa instrumentima. Ljudi raspitajte se malo pre nego sto pocnete da donosite zakljucke. El ste culi mozda za Shok Orchestra? Lik nastupa na svirkama sa njima i to je vise na foru RATM nego na foru bilo kakvog prosecnog repera kome puste samo matru i on pici. A i on ima puno tekstova koji su zebancije- po celu noc, sarada, tri zelje, srecna strana medalje... a i u ostalim tekstovima ima dosta satire. Rep u osnovi ima slican zadatak sto se tice tesktova kao i punk- da kritikuje vladu i drustvo, a to Marcelo i radi. A jednu stvar ne mozete da poreknete- da je sto se tice lirika i rima za svetlosnu godinu ispred 90% repera. Uf, al sam iskenjao...

User avatar
pax404
Posts: 359
Joined: 13 May 2009, 17:51
Location: PO - BG

Re: Marčelo

Post by pax404 » 21 Apr 2010, 16:57

@Bass apprentice

Zato ga i gotiviš. Jer imaš 15 godinica.

Ja sam Marčela slušao, prvi album je stvarno delovao u tom fazonu, kao mali dečko došao iz provincije da se najebe keve seljani, misliš pametan, školovan, normalan :metal:

Onda, *****, dođe novi album, onda intervjui, Utisak nedelje, i vidiš lepo, Marčelo je tu zbog slave, ***** jaka na rečima.

Škabo je rekao za njega da ne može da razume zbog čega je skinuo našu zastavu kada je došao na red da nastupa kada su imali zajednički koncert, i da ga je Basitviti izgurao, da nije bilo njih ostao bi ortak iz Paraćina (tako je Škabo rekao). Posle toga je Marčelo pretio Škabu da će Nemanja da mu ostane bez tate ako nastavi da ga proziva.

Od tada mi je muka od gospodina.

Može po netu da se nađe snimak kada je gostovao kod Kesića, pa pogledajte koliko čovek sere i kenja.

:povrac:

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Marčelo

Post by faks » 21 Apr 2010, 20:15

ja obicno fasujem varn kad otvorim slicnu temu :mrgreen:

Bass apprentice
Posts: 32
Joined: 23 Sep 2009, 11:24
Location: Duvaniste, Nis, Srbija

Re: Marčelo

Post by Bass apprentice » 22 Apr 2010, 01:04

pax404 wrote:@Bass apprentice

Zato ga i gotiviš. Jer imaš 15 godinica.

Ja sam Marčela slušao, prvi album je stvarno delovao u tom fazonu, kao mali dečko došao iz provincije da se najebe keve seljani, misliš pametan, školovan, normalan :metal:

Onda, *****, dođe novi album, onda intervjui, Utisak nedelje, i vidiš lepo, Marčelo je tu zbog slave, ***** jaka na rečima.

Škabo je rekao za njega da ne može da razume zbog čega je skinuo našu zastavu kada je došao na red da nastupa kada su imali zajednički koncert, i da ga je Basitviti izgurao, da nije bilo njih ostao bi ortak iz Paraćina (tako je Škabo rekao). Posle toga je Marčelo pretio Škabu da će Nemanja da mu ostane bez tate ako nastavi da ga proziva.

Od tada mi je muka od gospodina.
Može po netu da se nađe snimak kada je gostovao kod Kesića, pa pogledajte koliko čovek sere i kenja.

:povrac:
Znam da mnogo sere i kenja, nisam reko da nije tako, al je meni mnogo bitnija muzika koju pravi jer kad pustis mp3 neces da slusas intervju gde on kenja niti njegovu pretnju Skabu da ce da ga rokne. E, da, i glupo je da napises ovo da ga gotivim jer imam 15 godina zato sto imas gomilu starijih i od tebe likova koji ga cene kao muzicara. Takodje vecinu Marcelovih tekstova ne mogu da razumeju deca, tj ni ja nisam mogo kad sam poceo da ga slusam

User avatar
noob
Posts: 8
Joined: 25 Nov 2009, 10:22
Location: Beograd

Re: Marčelo

Post by noob » 23 Apr 2010, 00:02

A ko to kod kesica ne kenja...A ovde ja vidim gomilu ljubomornih i iskomplekisranih likova i nalozenih klinaca koji se prze na marcela...Umesto da komentariste muziku (da, muziku, jer ima sta da se komentarise), vi kenjate o njegovom privatnom zivotu O.o

Znaci, grow up...

skidam kapu ljudima koji su na ovoj temi rekli nesto pametno, pronacice se sami...ostali, tuga do juga :cao:

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Marčelo

Post by Nyarlathotep » 23 Apr 2010, 09:27

eh, da se ti nisi sada pojavio, vecno bi tumarali po tmini nasih zajedljivih klinackih umova. jbg, hip hop bi trebalo da ima muda... i ima, i to kakva, od the Last Poets do cLOUDDEAD... a, jbg, Marcelo je lisen tih organa u svakom smislu. :D

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Marčelo

Post by Doolio » 23 Apr 2010, 19:25

taj neki fazon, da dodje krs i otprilike otprdi neku cecinu pesmu, onda se iskenja po bini i gadja me majkom u glavu, posle da dodje marcelo i oduva matricu, opet bi objektivno krs pojebo marcela u svakom aspektu hip hopa.

sto se mene tice, ponavljam, u hip hopu ne mogu da komentarisem muziku nezavisno od izvodjaca, jednostavno, tip muzike je takav da diktira tu neodvojivost. metal recimo mogu da slusam nezavisno od izvodjaca (tipa dodje gej lik i peva mjetal pesmu kako kara dvesta riba, ako je dobra pesma, meni je super), ali hip hop ne, upravo zato sto njegov primarni kvalitet lezi u ne-muzickim stvarima prvenstveno. pretpostavljam da je to ovo sto je njarl reko, samo duze...

User avatar
pax404
Posts: 359
Joined: 13 May 2009, 17:51
Location: PO - BG

Re: Marčelo

Post by pax404 » 23 Apr 2010, 19:42

Doolio wrote:sto se mene tice, ponavljam, u hip hopu ne mogu da komentarisem muziku nezavisno od izvodjaca, jednostavno, tip muzike je takav da diktira tu neodvojivost. metal recimo mogu da slusam nezavisno od izvodjaca (tipa dodje gej lik i peva mjetal pesmu kako kara dvesta riba, ako je dobra pesma, meni je super), ali hip hop ne, upravo zato sto njegov primarni kvalitet lezi u ne-muzickim stvarima prvenstveno. pretpostavljam da je to ovo sto je njarl reko, samo duze...
:1:

Bass apprentice
Posts: 32
Joined: 23 Sep 2009, 11:24
Location: Duvaniste, Nis, Srbija

Re: Marčelo

Post by Bass apprentice » 11 Jun 2010, 14:12

Mislim da je nelogicno sto tako gledas na stvar. Zasto se odnos isvodjac:pesma razlikuje u metalu ili hip-hopu, mislim i jedno i drugo je onda neiskreno proseravanje i ako to vec ne mozes da podneses u hip-hopu, zasto bi mogao u metalu? A ova tema sluzi da se komentarise Marcelova muzika valjda, a ne da li je on tr00 hip-hoper i slicno (i da li je folirant). A koliko vidim, vecina je pisala o ovom drugom

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Marčelo

Post by Doolio » 11 Jun 2010, 18:14

pa iskomentarisao sam i muziku, ali jednostavno, njegova muzika me podseca na njega i jebiga:) kod nekih izvodjaca to mogu da razdvojim, kod nekih ne...

neam pojma, u metalu mozes da imas razne tekstove, metal je po tematici dosta siri od hip hopa (tj barem od ovog socijalnog hopa koji je pretezan). npr ja ako spevam ljubavnu metal baladu, ne moram da budem iskren, to je jednostavna lirska pesma koja u slusaocu treba nesto da izazove. mogu takodje da spevam neki lov na zmaja u power metalu zato sto me inspirise fantastika. mogu da pevam o kasapljenjima jer sam neurotican i frustriran npr. a u soc hopu mogu da pevam socijalne pesme i tu je, priznaces, ta spona izmedju 'majselfa' i same pesme 'rigoroznija' i lakse se izvaljuje licemernost, nedoslednost i slicno. takodje, bitnije je, ne mozes reci da nije. zato ljudi ne vole bona iz ju tu zato sto se vozi privatnim avionima, a kuka o kapitalizmu i trecem svetu. naravno da niko nece kenjati blajnd gardijanu sto ne idu okolo i kolju orkove. drugaciji je sam princip, inspiracija i jos mnogo stvari da bih na to gledao isto. plus sto je hip hop i nastao kao socijalna muzika i to ne toliko davno, tako da uvek pozdravljam doslednost sto se toga tice.
a i moj stav je ovakav, sad da li je pravilan jebiga:
upravo zato sto njegov primarni kvalitet lezi u ne-muzickim stvarima prvenstveno

Bass apprentice
Posts: 32
Joined: 23 Sep 2009, 11:24
Location: Duvaniste, Nis, Srbija

Re: Marčelo

Post by Bass apprentice » 11 Jun 2010, 18:29

Ok, you made your point, ali ja ne gledam sa tolikom strogocom na textove, ako se u nekom pronadjem, pronaso sam se, ako ne nista. Ko sto marcelo kenja da je neprihvacen i ugnjetavan ko 13. prase i Deniro kako nema para leba da jede, tako i Canibal Corpse pisu tekstove kako je*u mrtvu decu, a niko se ne nalazi u gorepometutoj situaciji. No, svako ima svoje kriterijume po kojima ceni muziku

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Marčelo

Post by Trooper » 13 Jun 2010, 20:49

Doolio wrote:taj neki fazon, da dodje krs i otprilike otprdi neku cecinu pesmu, onda se iskenja po bini i gadja me majkom u glavu, posle da dodje marcelo i oduva matricu, opet bi objektivno krs pojebo marcela u svakom aspektu hip hopa.
Sig materijal :)

dogfighter13
Posts: 127
Joined: 27 Jan 2010, 22:04
Location: Opstina Pirot

Re: Marčelo

Post by dogfighter13 » 27 Dec 2010, 22:20

ej ljudi bas mi se nesto prislusao marchelo
imal neko link za download njegove diskografije (ili bar albuma posebno)
hvala unapred...

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Marčelo

Post by andrej] » 27 Dec 2010, 22:59

druze, ne dozvoljavaju pirateriju ovde.

a marchelo mi je dosadan. mnogo dosadan. ta mi je prica dosadna.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Marčelo

Post by MetalFunk » 27 Dec 2010, 23:28

andrej] wrote:
a marchelo mi je dosadan. mnogo dosadan. ta mi je prica dosadna.
"It's more like a guideline..." not a lifestyle.

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest