Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post Reply
Blesava mala
Posts: 35
Joined: 05 May 2010, 00:23

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Blesava mala » 25 Sep 2010, 15:47

Hvala puno na informacijama...:)
Ma, meni je samo strašno što upisujem tek u 21-oj god., uskoro 22-oj, pa me zato zanima ovo ubrzano :) Ali, dobro, videcemo već :) :cao:

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Fibonacci » 25 Sep 2010, 16:36

Nemoj da se sekiras zbog godina . . .

Tyler93
Posts: 3
Joined: 19 Sep 2010, 11:27

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Tyler93 » 01 Oct 2010, 14:39

Cao! Toliko sam se nagledao raznih tekstova o solo pevanju i tehnikama, pa vise ni sam ne znam sta sam procitao i sta da radim!! Shvatio sam jedino da je najbitnije ustvari naci dobrog profesora i interesuje me jel bi mi neko mogao preporuciti nekog dobrog profesora u Novom Sadu u Isidor Bajicu pa da odem kod njega na razgvor. Voleo bih da uspostavim pravilnu tehniku pevanja i volim pop/rock muziku a od samostalnog ucenja mislim da nema puno vajde tako da necu da gubim vreme. :) Hvala unapred! :D

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Fibonacci » 01 Oct 2010, 23:03

Tyler93 wrote:Cao! Toliko sam se nagledao raznih tekstova o solo pevanju i tehnikama, pa vise ni sam ne znam sta sam procitao i sta da radim!! Shvatio sam jedino da je najbitnije ustvari naci dobrog profesora i interesuje me jel bi mi neko mogao preporuciti nekog dobrog profesora u Novom Sadu u Isidor Bajicu pa da odem kod njega na razgvor. Voleo bih da uspostavim pravilnu tehniku pevanja i volim pop/rock muziku a od samostalnog ucenja mislim da nema puno vajde tako da necu da gubim vreme. :) Hvala unapred! :D
Ako ti je toliko bitno, mogu da se raspitam . . .

Tyler93
Posts: 3
Joined: 19 Sep 2010, 11:27

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Tyler93 » 03 Oct 2010, 02:04

Nije mi toliko hitno, voleo bih da mi kaze neko ko je imao licno iskustva sa nekim profesorom...

Djurdjaaa
Posts: 2
Joined: 25 Feb 2012, 20:26

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Djurdjaaa » 25 Feb 2012, 20:36

Trenutno sam prva godina gimnazije. Imam dva razreda nize muzicke skole (prekinuto skolovanje zbog selidbe). Upisala bih srednju muzicku ali pretpostavljam da ne mogu bez zavrsene nize muzicke. Volela bih da upisem odsek solo pevanja,a u nizoj sam svirala violinu. Molim za savet:
1. da li je bolje i lakse zavrsiti violinu ili solo pevanje u nizoj muzickoj (imam sluha i dobar glas)?
2. Koji ispitni rokovi postoje za polaganje nize muzicke skole?
3.Gde sve postoji (u kojim gradovima) odsek solo pevanja u nizim muzickim skolama? Ja zivim u Jagodini
4. Kako izgleda prijemni za srednju muzicku i sta je sve potrebno?
:!: :D

Radost_Gradiska
Posts: 39
Joined: 16 Jun 2008, 13:49

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Radost_Gradiska » 09 Jan 2013, 14:51

Ja bih ti preporučila da odeš u muzičku školu u svom gradu, da "izvidiš situaciju" (ako već nisi). :D Oni će ti sve reći. Svakako da možeš upisati solo pjevanje bez niže muzičke škole, ako si već išla na neke časove pjevanja i naravno, ako položiš prijemni, koji je u junu. Ipak, mislim da je najbolje da to sve njih pitaš i da se povežeš sa nekim prof. pjevanja. Pozdrav! :)

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Fibonacci » 02 Mar 2013, 23:44

Da, retko je naci dobrog profesora, koji je ujedno i dobar izvodjac . . .
Hvala Bogu, pa se nadje.
No, ima ih i onih koji nisu ni jedno ni drugo . . .

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Tiga » 02 Apr 2013, 02:01

Šta mislite, koja je šansa da upišem Džez odsek u Stankoviću ako sam završila solo pevanje u nižoj sa ne baš sjajnim ocenama i imam 25 godina?
Kakav sam optimista :mrgreen:

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Fibonacci » 02 Apr 2013, 13:34

Ne znam kako je za jazz pevanje, ali za klasicno ima starosno ogranicenje.
Sidji u podrum i raspitaj se . . .
;)
- ili pozovi sekretarijat na 011/3230226
rade do 14h radnim danom . . .

Tiga
Posts: 133
Joined: 02 Jan 2009, 02:46

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Tiga » 03 Apr 2013, 14:46

Fibonacci wrote:Ne znam kako je za jazz pevanje, ali za klasicno ima starosno ogranicenje.
Sidji u podrum i raspitaj se . . .
;)
- ili pozovi sekretarijat na 011/3230226
rade do 14h radnim danom . . .
Hvala na informaciji, pozvaću ih. Kontam da se ta ograničenja zanemare ako nema dovoljno učenika, u šta sumnjam kad je ovaj smer u pitanju :)

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Solo Pjevanje (Upis U Školu itd.)

Post by Fibonacci » 05 Apr 2013, 00:13

Znas sta, sekretar ce ti uvek reci onako kako je po citapu. Ali se ne daj zavarati. Ako ti kaze da si previse stara, ti otidi do podruma, nadji nekog profesora jazz pevanja, pa ako ti i on bas kaze da nema sanse, onda jbg, ali ako mogu da ti progledaju kroz prste (ako im fali fond, ako nisi bas previse prekoracila starosnu granicu itd.), svakako ce naci nacin da te ubace i uprkos granici.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest