PARTITURA ZA SIMFONIJSKI ORKESTAR

Moderators: Critical, Trooper

Post Reply
Simeun
Posts: 3
Joined: 04 Aug 2012, 11:25

PARTITURA ZA SIMFONIJSKI ORKESTAR

Post by Simeun » 16 Apr 2013, 15:39

Potrebna mi je partitura za bar jedan instrument od bilo koje simfonije, rapsodije ili koncerta. Može li se to skinuti putem Interneta? Ako može, molim link. Ima li mogućnosti da se nabavi u knjižari? Ako ima, molim adresu ili telefon. Hvala.

User avatar
laza
Posts: 282
Joined: 27 Jun 2008, 23:26
Location: Beograd

Re: PARTITURA ZA SIMFONIJSKI ORKESTAR

Post by laza » 16 Apr 2013, 23:03

Simeun wrote:Potrebna mi je partitura za bar jedan instrument od bilo koje simfonije, rapsodije ili koncerta. Može li se to skinuti putem Interneta? Ako može, molim link. Ima li mogućnosti da se nabavi u knjižari? Ako ima, molim adresu ili telefon. Hvala.
Partitura po definiciji nije za jedan instrument: ona sadrži uporedo partije za sve instrumente, pa možeš da gledaš koju kad hoćeš.

A gde da nađeš partituru... Guglaj, sinko.

Uzgred, MF ti baš i nije onaj tipični malograđanski roditelj što detetu trpa zalogaje i vezuje pertle na zapoved.

Simeun
Posts: 3
Joined: 04 Aug 2012, 11:25

Re: PARTITURA ZA SIMFONIJSKI ORKESTAR

Post by Simeun » 17 Apr 2013, 18:03

Hvala sinko, iako mi nisi bio od velepomoći. Često se, radi jednostavnijeg praćenja, u partiturama za pojedine vrste instrumenata navode samo njihove partije (gudači, limeni ili drveni instrumenti) pa sam mislio da mi i takve valjaju, čak samo jedna stranica, ali eto, najlakše je reći guglaj! Evo guslam danima, pa ništa. Možda mi neko pomogne. Moguće je da sam ja lošiju školu završio?! Svi smo različiti.

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: PARTITURA ZA SIMFONIJSKI ORKESTAR

Post by Fibonacci » 24 Apr 2013, 23:43

Hajde ovako:
Da li ti je potrebna PARTITURA za solisticki koncert, ili ti je potreban STIM za neki instrument nekog dela za orkestar?
Ako ne razumes ove pojmove, pitaj pa cu razjasniti.

Pozdrav.

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: PARTITURA ZA SIMFONIJSKI ORKESTAR

Post by Kill surf city » 19 Aug 2013, 13:11

dat development

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: PARTITURA ZA SIMFONIJSKI ORKESTAR

Post by Fibonacci » 31 Aug 2013, 15:37

Ako ti treba jedna deonica iz recimo simfonije, to se zove ŠTIM.
Ako ti treba cela partitura, iz koje dirigent diriguje, to se zove PARTITURA.
Sada, kada smo sve to razjasnili, otidi na imslp.org i tamo mozes naci i jedno i drugo.
:)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest