trace elliot

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
zajmovic
Posts: 106
Joined: 21 Dec 2011, 00:06

trace elliot

Post by zajmovic » 11 Feb 2015, 12:13

...Pozdrav svima...Nismo se odavno culi...ali bas odavno...nadam se da ste svi dobro i zdravo..ranije sam "ispirao mozak" sa nekim bas pojacalima ali u poslednjem trenutku sam se odlucio za instrument koji inace sviram a to je klavijatura...pare namijenjene za bas pojacalo sam dao za klavijatru i njome ,naravno, zaradio lovu za pojacalo sto bi u obrnutoj situaciji bilo nemoguce...koristio sam neka pozajmljena pretpojacala za neke svircice ali sam rijesio da kuoim nesto ali novo...moja odluka je trace elliot i to ovaj model..

http://www.audiopro.rs/index.php?route= ... ct_id=4094.

jedino me malo "golica" njegova snaga i velika razlika u cijeni izmedju 200W I 500W...razlika je nekih 300e...(nadam se da ce za gotovinsko placanje malo da spuste cijenu)...sto se tice modela znam o cemu se radi ali mi treba samo iskustvo nekog ko je radio na 200W...moze li ovo da zadovolji potrebe svirki tipa klubovi diskoteke neki koncert i sl....to sve naravno uz pomoc i glavnog ozvucenja...hvala unaprijed svima.... :D :D :D

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: trase elliot

Post by Cope » 11 Feb 2015, 17:27

Generalno dosta klavijaturista voli ovu marku zbog "punchy" zvuka, pouzdanosti, snage, itd, i ima karakterističan i izdražen niski srednjak koji lepo prolazi kroz mix u teškim situacijama.

User avatar
zajmovic
Posts: 106
Joined: 21 Dec 2011, 00:06

Re: trase elliot

Post by zajmovic » 11 Feb 2015, 20:45

....iskreno,svirajuci na aranzeru uvijek sam tezio da zvuk bas gitare "dovedem"na zivu boju basa jer sam navikao na taj zvuk basa jos iz vremena zive svirke sa bendom i drugacije ga ne mogu ni cuti tako da nisam od onih klavijaturista drndaju lijevom rukom bas a desnom kontru...ne kazem ja da je to nesto sto ne valja ali taj mi sound ne godi nikako....na trace-a sam navikao u bendu tako da otprilike znam za performanse...samo mi je bitno da li je ova snaga od 200W dovoljna za neke od gore navedenih prostora i da li je ova cijena pistojna za gore navedenu spravicu....hvala Cope... :D :D :D

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: trase elliot

Post by KnightOfDoom » 11 Feb 2015, 21:58

Ja mog Trace-a od 150w nisam u zivotu pojacao do kraja. Doduse svirao sam u manjim nazovi klubovima kroz njega....nemam osecaj koliko je vati za sta potrebno. Moze da nadjaca bubanj opusteno. Ako otprilike znas koliko ti je vati dovoljno sa tim pojacalima koje si ranije koristio, isto vati je sigurno glasnije kada je trace elliot u pitanju. Nije da sam testirao, ali su generalno takvi utisci ljudi koji su uporedjivali.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: trase elliot

Post by Cope » 11 Feb 2015, 22:14

zajmovic wrote:....iskreno,svirajuci na aranzeru uvijek sam tezio da zvuk bas gitare "dovedem"na zivu boju basa jer sam navikao na taj zvuk basa jos iz vremena zive svirke sa bendom i drugacije ga ne mogu ni cuti tako da nisam od onih klavijaturista drndaju lijevom rukom bas a desnom kontru...ne kazem ja da je to nesto sto ne valja ali taj mi sound ne godi nikako....na trace-a sam navikao u bendu tako da otprilike znam za performanse...samo mi je bitno da li je ova snaga od 200W dovoljna za neke od gore navedenih prostora i da li je ova cijena pistojna za gore navedenu spravicu....hvala Cope... :D :D :D
Ja sam uvek za što više snage u rezervi, a 200W mislim da je neki minimum za svirku, mada mislim da ima više od 200W ovaj novi Trace...
Takođe treba da ima i hornu... Trace-ovi su uvek bili skuplji jer nemaju proizvodnju u Kini, nego su svi made in UK, i zaista su kvalitetno urađeni. E sad, neke kolege basisti ga nešto i ne vole zbog tog izraženog niskog srednjaka te se može steći utisak da ne radi "moderno", ali ja lično imam sjajna iskustva sa tim pojačalom, i dalje imam jednu glavu SMX od 150W.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: trace elliot

Post by KnightOfDoom » 11 Feb 2015, 22:58

Cope wrote:Trace-ovi su uvek bili skuplji jer nemaju proizvodnju u Kini, nego su svi made in UK, i zaista su kvalitetno urađeni.
Na zalost mislim da vise nije tako. Tamo negde 90-ih kad ih je kupio gibson nisam siguran gde su pravljeni... Kada ih je pre 10ak godina kupio Peavey uglavnom su designed in UK made in USA...mada imaju kineskih delova u sebi... E sad kruzi prica da su ovi iz Gibson godina losi...Ovi sad aktuelni ne toliko... sta znam :)

Edit/
@zajmovic

Ta razlika od 300 evra (kontam da si gledao 1210) nije samo zbog vati. Ima 12 band eq umesto 7 band, dual band kompresor, sve moguce varijante za effect loop...jos neke zajebancije i dobijes footswitch uz njega. Tako da ima neke logike :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: trace elliot

Post by Cope » 12 Feb 2015, 09:20

Ko voli određeni ton, cena ne predstavlja problem, mada mislim da ti ne treba kompresor i ostale zezalice za klavijaturu - što čistije to bolje, a i ne bacaš pare....
Na Trace-u postoji samo jedno čarobno dugmence koje svi vole, a to je "preshape" i doviđenja...

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: trace elliot

Post by Tiki the Boyler » 17 Feb 2015, 22:14

Za mene je otkriće bilo kada sam ugasio taj Shape! ;)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: trace elliot

Post by Cope » 19 Feb 2015, 10:26

Tiki the Boyler wrote:Za mene je otkriće bilo kada sam ugasio taj Shape! ;)
Jeste, ima taj neki njokav "Level 42" zvuk, ali moj burazer klavijaturista kad mi vrati pojačalo sa svirke, obavezno ostane upaljen smajli :)

User avatar
zajmovic
Posts: 106
Joined: 21 Dec 2011, 00:06

Re: trace elliot

Post by zajmovic » 14 Mar 2015, 23:19

Cope wrote:
Tiki the Boyler wrote:Za mene je otkriće bilo kada sam ugasio taj Shape! ;)
Jeste, ima taj neki njokav "Level 42" zvuk, ali moj burazer klavijaturista kad mi vrati pojačalo sa svirke, obavezno ostane upaljen smajli :)

User avatar
zajmovic
Posts: 106
Joined: 21 Dec 2011, 00:06

Re: trace elliot

Post by zajmovic » 14 Mar 2015, 23:47

Ne znam da li ste me razumjeli ali bas pojacalo mi koristi iskljucivo za bas gitaru i ne nikako za bas na klavijaturi....sviram aranzersku klavijaturu tako da tu imam sve sto mi treba a pojacalo bih koristio iskljucivo za bas gitaru...postujem svaku vrstu svirke ali je meni licno pravi "muzicki promasaj" mlaćenje lijevom rukom basa po klavijaturi...da ne otvaramo temu na ovo ali opet kazem da je bog stvorio bas gitaru i basistu za tu vrstu posla.. :(
Poslije dugo biranja i konsultacija(malo sam kontaktirao i sa M.Tovircem) izbor se sveo na ova dva "komada"...posto nemam pojma kako da postavim sliku evo linkova...dajte neki komentarcic da konacno "privedem" jednog od ova dva mangupa...

http://www.artistsystems.net/mex/artikal.php?art=4092#
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/755 ... CMD-121-P/

Mark bass mi je super ali trace ima cini mi se vise opcija koje su bukvalno "pod nogom" i nema potrebe da se cimas oko njega puno u toku svirke dok kod Mark basa za svaku eventualnu promjenu moras cackati malo po njemu.Sta vi mislite???

Hvala puno
:ziveli: :ziveli: :ziveli: :D

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: trace elliot

Post by Cope » 15 Mar 2015, 09:37

Za narodnjake - Gallien Krueger pa onda ostala pojačala... E sad, jbg, ovo oko čega se ti dvoumiš je tipa - da li je bolji BMW ili Mečka...
Ja volim oba pojačala, MB ima katastrofalnu servisnu podršku, ali ga volim zbog svoje kompaktosti i filozofije "modernog" tona koju ima.
TE mi opet nekako organskije, konkretnije i verzabilnije radi, valjda zato jer sam navikao uvo na stariju muziku, ali je zato veće i teže za cimanje po svirkama, što meni u poslenje vreme predstavlja ozbiljan smor...
U svakom slučaju bih pored navedenih modela uzeo u obzir i TC electronic, ako već navraćaš do Artista, zbog integrisanog spektralnog kompresora koji radi do yaya na većim snagama i u razglasu... :ziveli:

User avatar
zajmovic
Posts: 106
Joined: 21 Dec 2011, 00:06

Re: trace elliot

Post by zajmovic » 15 Mar 2015, 18:17

Cope wrote:Za narodnjake - Gallien Krueger pa onda ostala pojačala... E sad, jbg, ovo oko čega se ti dvoumiš je tipa - da li je bolji BMW ili Mečka...
Ja volim oba pojačala, MB ima katastrofalnu servisnu podršku, ali ga volim zbog svoje kompaktosti i filozofije "modernog" tona koju ima.
TE mi opet nekako organskije, konkretnije i verzabilnije radi, valjda zato jer sam navikao uvo na stariju muziku, ali je zato veće i teže za cimanje po svirkama, što meni u poslenje vreme predstavlja ozbiljan smor...
U svakom slučaju bih pored navedenih modela uzeo u obzir i TC electronic, ako već navraćaš do Artista, zbog integrisanog spektralnog kompresora koji radi do yaya na većim snagama i u razglasu... :ziveli:
Ja sam cijeli svoj "muzicki zivot" proveo vucarajuci se sa razglasom i ozvucenjem tako da mi ne predstavlja toliko problem da nosim jedno od ova dva pojacala....pa cini mi se da te1210 i nije nesto gabaritan kao oni raniji modeli combo pojacala...prelistavajuci raznorazne review-e vidio sam da se cesto pojavljuju i TC electronic pojacala ali nisam nesto obracao paznju...pregledacu i to mada sve vise vucem ka TE1210...zovem sjutra Artist da pitam za cijenu posto je na sajtu nema...M.Tovirac koristi MarkBass mini 121 p i kaze da je zadovoljan jer je praktican kompaktan i moderan i da zavrsava sve sto mu treba...oko 860€ je u Mitrosu...bas sam u nedoumici... :x :x :x

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: trace elliot

Post by KnightOfDoom » 15 Mar 2015, 20:02

Ja se samo nadam da si zvao mitros za tu cenu.Mene odjebali zadnjih nekoliko puta za sve sto ima na sajtu. A mozda te i artist iznenadi posto mislim da im ono vise nije aktuelni sajt. A na "novom" ga nema na stanju http://www.audiopro.rs/index.php?route= ... ct_id=4092 Ali zovi, ni njima ne valja sajt :)

User avatar
zajmovic
Posts: 106
Joined: 21 Dec 2011, 00:06

Re: trace elliot

Post by zajmovic » 15 Mar 2015, 20:25

KnightOfDoom wrote:Ja se samo nadam da si zvao mitros za tu cenu.Mene odjebali zadnjih nekoliko puta za sve sto ima na sajtu. A mozda te i artist iznenadi posto mislim da im ono vise nije aktuelni sajt. A na "novom" ga nema na stanju http://www.audiopro.rs/index.php?route= ... ct_id=4092 Ali zovi, ni njima ne valja sajt :)
Zvao,doduse,prije 20-tak dana mytros..imali jedan na stanju u BG...akcijska cijena je bila 102.000 dinara..to je oko 860€..nadam se da nisu toliko neozbiljni i da stavljaju na sajt netacne informacije...iskreno da kazem,dolazim iz CG i ne bi valjalo da se neko zeza po pitanju bilo cega kada bih rijesio da kupim ono sto se dogovorim sa njima putem tel...a s obzirom da dolazim odakle vec dolazim dotok informacija nam je slab pa vise i ne znam koji sajt je realan a koji ne...dobro je da znam...hvala na inform....zvacu artist za svaki slucaj... :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest