OD/Fuzz/Distortion

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Fenderica » 06 Jan 2016, 08:16

sl0e wrote:Elem. Nisam se ulogovao na forum nekoliko godina, ovo je bio upravo jedan od razloga. Da li je Trzalica ili Fenderica, bude zabavno neko vreme, posle postane dosadno. Ako moderacija može da trpi repete jednih te istih razgovora, ponavljanje istih debata i diskusija godinama za redom, onda i treba da se ugasi forum.
Jel plaćate vi reklamu ovom forumu? Pa zbog toga osećate nelagodnost kada neko kritikuje vaše pedale? Ako ne plaćate, onda bi vas trebala moderacija da odstrani a ne mene,trzalicu i ostale koji nisu promoteri,. jer ovde pokušavate da iskoristite forum radi sticanja materijalne koristi,Pazi ti čoveka, još se ljuti što mu neko nije dao za pravo da preko svojih promotera SKRIVENO reklamira pedale? Sada ste se najzad javili uvredjeni i povredjeni što vas nisam dizao u nebesa kao ovih 5-6 koji komentarišu i uuuu buuu..i vučete moderatore za rukav da nekog banuju jer vam kvare posao? :O.o:
Evo, odmah neka me banuju ako ste vi dali neku paru za očuvanje ovog foruma. Ako niste,sramota da vas je, nisu ovde članovi samo vaši poznanici i "kolege" majstori. A koliko čitam teme, eto od trzalice pa do sada, samo se neki majstori javljaju da preporučuju stvari a redovni članovi pobegli jer nemaju reč ili bivaju ispljuvani jer preporučuju fabričke stvari od kojih vi nemate zaradu.
Dajte pare forumu pa se onda pozivajte na moderatore, ban i tako dalje, ovako tražite da forum pripada vama i da preko njega i vaših promotera reklamirate pedale i stičete zaradu, sram vas bilo.
sl0e wrote:Elem. Nisam se ulogovao na forum nekoliko godina, .
To dovoljno govori da ti forum i članovi na njemu uopšte nije bitan, već ti je bilo bitno samo da promovišeš svoju sobnu radinost.
Last edited by Fenderica on 06 Jan 2016, 08:22, edited 1 time in total.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by tommytigh77 » 06 Jan 2016, 08:19

Majti, šta uradi, čoveče... Pa ti si prvi rekao...

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by sl0e » 06 Jan 2016, 08:49

Fenderica wrote:
Evo, odmah neka me banuju ako ste vi dali neku paru za očuvanje ovog foruma. Ako niste,sramota da vas je, nisu ovde članovi samo vaši poznanici i "kolege" majstori.


Image
KnightOfDoom wrote:Ono, vise sam bio revoltiran saznanjem da niko nije pokusao da rizikuje sa narucivanjem majice pa se bacih malo na sarkazam da vidim da li mi ide. Ide mi i previse dobro izgleda :) Da budem iskren bole me za majice zaradili bi mozda dovoljno da malo "povecamo" server... Nego ne mogu da verujem da se toliko ljudi raspitivalo i da je napisano 15 strana i da ni jedna jedina osoba nije kupila majicu :lol:
Sta ces, dovoljna satisfakcija za danas bi trebalo da bude to da se vasko najzad okliznuo i da mu je drugi nalog banovan :) Cekamo treci, igra se nastavlja :XD:
sl0e wrote:Narucio sam:
MF logo sa natpisom [ XXL - Tanka majica dugih rukava, crna-usermajica0, Muška ]
920 din i fina opcija sa dugim rukavima. Svaka cas' :bravo:
Ne seeeriii :O.o: Evo kad se proda dovoljno majica ti prvi dobijas besplatnu pa nek ide zivot (ovo nije sarkazam) Da imas i dugu i kratku :) Ima licno da platim postarinu.
Moderacija, ne mora besplatna majica, just please oblige the man :ziveli:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by majtimika » 06 Jan 2016, 08:59

Pojo pojo, nisam prvi ali pojo

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by kwiss » 06 Jan 2016, 09:06

[ImageIMG]http://i67.tinypic.com/2ywe0qb.jpg[/IMG][/img]

Niška veš mašina?Pacovsko gnezdo?Jazbina čopora? ssmc konstruktor :?:

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by majtimika » 06 Jan 2016, 09:12

Brate koji je tebi *****, to mu je prva stvar sto je uradio davno jos, da li si ti nesto nekad napravio, da vidimo slike tvog prvog dela, btw ovo gnezdo jos uvek radi bez greske koliko znam. Pogledaj malo kako to danas izgleda, siguran sam da nicija prledala u srbiji ne igleda toliko profi kao njihova, na kraju krajeva ljudi se zaista ne loze da ti prodaju. Ali ti seri slobodno.

Ljudi su toliko debili da je to preslo sve granice.

I na kraju krajeva pogledaj bilo koje point to point pojacalo matoro videces da je veoma slicno. Posto si glup da ti objasnim point to point je najstariji nacin gradnje elekrronskih uredjaja bez stampane ploce i bez touret borda koji se kasnije koristio posle ptp a pre pcb.
Last edited by majtimika on 06 Jan 2016, 09:14, edited 1 time in total.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 06 Jan 2016, 09:14

okej oće neko da mi kaže zašto ljudi uopšte prave te pedale kad već imadu da se kupe?

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by majtimika » 06 Jan 2016, 09:15

Matori ajde zaista prestani davno je preslo granicu da je interesantno, nisi glup , ne budi bezobrazan

User avatar
Fenderica
Posts: 398
Joined: 24 Aug 2011, 23:38

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Fenderica » 06 Jan 2016, 09:18

Čekajte malo, ovaj forum u stvari služi da se na njemu druže hobisti koji prave pedale, gitare, pojačala, i ponekad kada im je dosadno oni otvore po neku temu pa sami sebe hvale, preporučuju, slučajno to naravno sve, i tako ubijate vreme, dane, godine?
Ako se javi neko sa strane kao ja i kaže što baš ta pedala od 70 evra iz domaće radinosti a ne neka koju zna cela planeta, onda svi u napad, i tako se zabavljate podržavajući jedni druge u napadu?
Pa u čemu je više draž? Zar ne vidite da ste vi direktan razlog što nema drugih članova sve ste ih proterali bre.Da ja ovde ne pišem, najiskrenije, pa vi ne bi ste imali koga da jurite po forumu jbt.? :O.o: Po par dana nije bilo pisanog posta pre nego mi bilo zanimljivo da se družim sa vama, ali sada vidim da od vas nema ama baš nikakve koristi.
Starije teme jedino vrede, to ću da čitam kada me nešto zanima, ove nove, mislim da to ne vredi ništa.ručni radovi pa ručni radovi i tako u krug .Stvarno ste zanimljivi, super. :kokice:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 06 Jan 2016, 09:25

Razmišljam, šta bi mene nateralo da napravim jednu pedalu..

1. ako bi razlog bio da zvuči bolje nego neke druge tog tipa, to bi značilo da nisam zadovoljan sa 750 pedala istog tog tipa koje se prave u svetu i koje sam naravno (pretpostavlja se) probao.

Što je malo verovatno..

2. Ako bi razlog bio da pravim pedale po sistemu "i mi ćub skrimera za trku imaamo", to bi značilo da će taj TS da bude jeftiniji od pravog ili od najjeftinije kopije istog ili sličnog kvaliteta.

Što je malo verovatno..

3. Ako bi razlog bio da se bavim praveljenjem pedala, jer imam genijalnu ideju koje se još niko nije setio..hm..

Što je malo verovatno

4. Ako bi razlog bio da tu i tamo prodam neku pedalu uz nekakav marketing "sve ti je to bato konfekcija, treba ti prava stvar.." onda...hm?

5. Ako bi razlog bio da gajim neobjašnjivu strast prema metalnim robusnim kutijama i uguravanju kojekakvih žica i prekidača u nj?..onda..

Čitam ispovesti znamenitog E.V.H. gitariste u nekom intervjuu kojeg je dao, pa kaže kako je dosta stvari u mladosti budžio jer nije zapravo znao kako šta radi, pa petljao, kombinovao i na kraju više igrom slučaja nego namerno, prilagodio stvari sebi i svom načinju sviranja, a malo i obrnuto..

I pitam se, šta nagoni nekoga u Srbiji da pravi pedale?

Kako ja nemam želju da napravim pedalu? Šta mi je?

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by kwiss » 06 Jan 2016, 09:28

majtimika wrote:Brate koji je tebi *****, to mu je prva stvar sto je uradio davno jos, da li si ti nesto nekad napravio, da vidimo slike tvog prvog dela, btw ovo gnezdo jos uvek radi bez greske koliko znam. Pogledaj malo kako to danas izgleda, siguran sam da nicija prledala u srbiji ne igleda toliko profi kao njihova, na kraju krajeva ljudi se zaista ne loze da ti prodaju. Ali ti seri slobodno.

Ljudi su toliko debili da je to preslo sve granice.

I na kraju krajeva pogledaj bilo koje point to point pojacalo matoro videces da je veoma slicno. Posto si glup da ti objasnim point to point je najstariji nacin gradnje elekrronskih uredjaja bez stampane ploce i bez touret borda koji se kasnije koristio posle ptp a pre pcb.
Opet ti sa vređanjem,jesmo se mi nešto dogovorili pre ?Znam ja dobro šta je point to point :!: Onaj ko treba da zna zbog čega je ova slika znaće...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Cortex » 06 Jan 2016, 09:28

prva stvar koju sam ja napravio izgledala je jos gore od ovih iznutrica iznad a to je bila neka uzasno smesna pedala...osecao sam se kao da mi se rodilo dete
veliki i infinitni respect svakome ko se oproba u gradnji pojacala i izadje iz toga ziv. nikad to ne bih smeo da probam...

malo sam zasao na ovu temu i ovo je haos zaista sta se ovde pise...

mislim da je neverovatno sto su se i clanovi OzFi-a ukljucili u quote-ovanje sa trzalicom i ostalima, sta ce im to, ako je to neki edukativni momenat za mladje narastaje gde je cilj pokazati i alternativno glediste gledistu jednog konzervativnog starog neiskusnog i slomljenog coveka - pa cak ni to nema smisla, kao sto on ima internet tako deca imaju isto a po tim internetima argumenti prste u korist custom izradi i sve je vrlo jasno i crno na belo. nijedan boutique brend se ne bavi komparativnom promocijom i niko ne pominje boss mt-2 niti boss ds-2 i kaze - ne, to je sranje, kupite moju distorziju, to niko ne kaze, to se prosto cuje.

naravno, o ovome samo misle oni koji malo sviraju i opsesivno se bave tonom, ko svira, boli ga kewratz na cemu svira sve dok je to makar blizu onoga sto ta muzika iziskuje. ja, na primer, se vec godinama ne bavim muzikom, ja se bavim SVIRANJEM PEDALA. nicim vise. to je dosta tuzno posmatrano iz jednog ugla ali iz drugog je poenta sama za sebe, a ko to ne moze da razume predlazem da poneguje malo svoju duhovnost i mozda procita koju pesmu...

historik je opisao svoje iskustvo kupovine oz-fi fuzz face-a. platio ga je 70e. uzevsi u obzir sve sto je napisao, dozivotnu garanciju, prisustvo u svakoj fazi izrade, licnu komunikaciju, isprobavanje na svojoj opremi, sve to, mislim da takvo iskustvo za takvu pedalu ne sme da kosta manje od 200e. moje je misljenje da je 70e poklon. i samo govori dalje o tome koliko se momci time bave iz ljubavi i da pokriju troskove hobija/izrade a ne kako bi se zaradilo. bar u ovoj fazi, dok ne podignu brend i ponudu na jos visi nivo i ponude originalne proizvode, e tada ocekujem da to krene i da kosta a pretty penny.

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by djomla » 06 Jan 2016, 09:29

Overdrive wrote:Razmišljam, šta bi mene nateralo da napravim jednu pedalu..

1. ako bi razlog bio da zvuči bolje nego neke druge tog tipa, to bi značilo da nisam zadovoljan sa 750 pedala istog tog tipa koje se prave u svetu i koje sam naravno (pretpostavlja se) probao.

Što je malo verovatno..

2. Ako bi razlog bio da pravim pedale po sistemu "i mi ćub skrimera za trku imaamo", to bi značilo da će taj TS da bude jeftiniji od pravog ili od najjeftinije kopije istog ili sličnog kvaliteta.

Što je malo verovatno..

3. Ako bi razlog bio da se bavim praveljenjem pedala, jer imam genijalnu ideju koje se još niko nije setio..hm..

Što je malo verovatno

4. Ako bi razlog bio da tu i tamo prodam neku pedalu uz nekakav marketing "sve ti je to bato konfekcija, treba ti prava stvar.." onda...hm?

5. Ako bi razlog bio da gajim neobjašnjivu strast prema metalnim robusnim kutijama i uguravanju kojekakvih žica i prekidača u nj?..onda..

Čitam ispovesti znamenitog E.V.H. gitariste u nekom intervjuu kojeg je dao, pa kaže kako je dosta stvari u mladosti budžio jer nije zapravo znao kako šta radi, pa petljao, kombinovao i na kraju više igrom slučaja nego namerno, prilagodio stvari sebi i svom načinju sviranja, a malo i obrnuto..

I pitam se, šta nagoni nekoga u Srbiji da pravi pedale?

Kako ja nemam želju da napravim pedalu? Šta mi je?
Koji si ti troll pa to je strasno...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 06 Jan 2016, 09:32

Fenderica wrote:Čekajte malo, ovaj forum u stvari služi da se na njemu druže hobisti koji prave pedale, gitare, pojačala, i ponekad kada im je dosadno oni otvore po neku temu pa sami sebe hvale, preporučuju, slučajno to naravno sve, i tako ubijate vreme, dane, godine?
Ako se javi neko sa strane kao ja i kaže što baš ta pedala od 70 evra iz domaće radinosti a ne neka koju zna cela planeta, onda svi u napad, i tako se zabavljate podržavajući jedni druge u napadu?
Pa u čemu je više draž? Zar ne vidite da ste vi direktan razlog što nema drugih članova sve ste ih proterali bre.Da ja ovde ne pišem, najiskrenije, pa vi ne bi ste imali koga da jurite po forumu jbt.? :O.o: Po par dana nije bilo pisanog posta pre nego mi bilo zanimljivo da se družim sa vama, ali sada vidim da od vas nema ama baš nikakve koristi.
Starije teme jedino vrede, to ću da čitam kada me nešto zanima, ove nove, mislim da to ne vredi ništa.ručni radovi pa ručni radovi i tako u krug .Stvarno ste zanimljivi, super. :kokice:
odavno sam na forumima

verovatno duže od svih vas zajedno.

Nekada sam bio legenda..(pupu ne ponovilo se)..sad sam zaista samo dokon, istrošeni čiča koji ubija vreme.

Ali jedno sam kroz sve te forume naučio - a to je da pisana reč deluje mnogo snažnije nego izgovorena (uživo, uz mimike i gestve i ostale neverbalne komunikacije i konkudentne tojest radnje)

Hoću reći, niste vi toliko zavađeni da ne bi svi popili piće negde i o svemu ovome pričali sa istim argumentima, pitanjima, stavovima, čuđenjima, neslaganjima, prepucavanjima, ali - uz piće i sa dobrim druženjem

Hoću reći, ne shvatajte ovo previše tvrdo. Ne pecajte se u zamku pisane reči.
I jedan crtež u pećini deluje mnogo snažnije kada se posmatra, daje mu se mnogo veće značenje od onoga da je neko nekada možda iz čiste dosade, umočio prst u farbu (ili u govno) i našarao nešto na zidu..

:deda:

poslušajte me, dok me drži glas razuma..uskoro ću opet da šiznem, čim prođe dejstvo kafe..

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: OD/Fuzz/Distortion

Post by Overdrive » 06 Jan 2016, 09:33

djomla wrote:

Koji si ti troll pa to je strasno...
trol ti u gaće
e To je strašno batice..
to je strašno..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest