Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
ivan242
Posts: 108
Joined: 17 Dec 2012, 21:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by ivan242 » 18 Aug 2017, 09:54

"Ljubavi moja dolazim za dva meseca,molim te ne kupaj se" posla pismo Napoleon Zosefini


metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by metalstringer » 19 Aug 2017, 17:37

ne uspevam da nadjem na oglasima celestion G12M greenback zvucnik

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by fattwang » 19 Aug 2017, 21:58

metalstringer wrote:
19 Aug 2017, 17:37
ne uspevam da nadjem na oglasima celestion G12M greenback zvucnik
http://www.player.rs/gitarski-zvucnici/ ... m/pro/4356

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by metalstringer » 20 Aug 2017, 11:57

Hvala! Gledao sam al ovo samo 25w. Meni bi odg. neki od 100w ili dva od po 60-70w, ali ne znam da li ima uopste takav greenback.
Jutros gledam ovaj bass:
https://m.kupujemprodajem.com/Fighter-p ... 3222676140
Fajter, nikad cuo, zna li neko kakav je to bass? Dobar, los, zao, sranje? Za te pare ?

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 20 Aug 2017, 12:08

tI Washburni su jako dobre gitare sve solid wood + baš onaj high end kvalitet prednja , zadnja, bokovi + vrat...e sada ova cena je preterana skoro tri puta veća od neke prosečne...Ko zna možda je njegova specijalna tipa 1va u seriji ili tako nešto, neko se potpisao :) .......ali opet iskreno nema šanse sve i da imam tu lovu ne bih ni pola od toga....Naravno nešto prosečno bi.... To je doba dok je Washbrun još radi super stvari, ove današnje akusčne su mi totalno mrtvilo posebno dreadnought njihove kao da sviraš sanduk, ni druge firme poput Fendera mi nisu ništa bolje, nije taj oblik gitare za mene... Ova sa oglasa je neka varijanta Jumba ima ova lepa oborena ramena imho to mogo utiče na zvuk naravno ko voli duboke, glasnije i dinamične gitare...Npr košta 200e Epiphone AJ 220 Sce sa oborenim ramenima nije ovako kvalitetno drvo kao na ovom Washburnu ali je zvuk super, kada sam tražio za sebe gitaru i to godinu dana :lol: jbg prodavnica dobiće pa ništa, sve sam probao od Ovationa, preko novih washburna koji su mi bili veliko razočarenje, Takamine itd bez šale najbolja gitara je bila taj Epi u rangu do 600-700e, jedina koja mi se više dopala je Epiphone EJ 200 SCE isto zasečena tzv ''king of flat tops'' strava gitara...Ali Mitros ovde u Nišu nije imao, jedna koja je ostala beše servisirana a BG radnja isto kao dobiće i to čekanje mi se smučilo te uzeh ovu no2...

Nisam fan tip pod firmi tipa Squier ili Epiphone, ali što se tih akustara made in Indonesia tiče stvarno sam ostao bez teksta npr bolja mi je od pravog Ovationa ladno...da li je takva serija bila ili šta nemam pojma....
evo neki video od ove Washburnice tačnije model satriji 10 god al to je to lepo zvuči svatrno, ali cena je stvarno :XD: :XD: :XD: :bambi: https://www.youtube.com/watch?v=T-tqAtB1hzM

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 20 Aug 2017, 12:23

metalstringer wrote:
19 Aug 2017, 17:37
ne uspevam da nadjem na oglasima celestion G12M greenback zvucnik
za šta ti treba? u smislu menjaš neki postojeći zvučnik ili praviš kabinet....možda znam neku adekvatnu zamenu, pogledaj preko sada ovi što donose stvarno se često isplati jeste malo čekanje ali možeš proći baš super. I baci pogled na kanal onog Šveđanina manijaka za Marshale i zvučnike često on tamo predstavi neke starije zaboravljane zvučnike koji koštaju smešno malo...ja sam tako saznao za jedan , naravno možemo polemisati da YT zvuk nije to to ali meni pomaže i to puno ne samo za zvučnike već i za druge stvari ako je video realistično urađen i bez puno editovanja- šminke https://www.youtube.com/channel/UCyaStg ... 1PgH8bUkzg

by the way dobra cena u tom plejeru ako imaju, ja često nađem nešto pozovem i ono nema pogotvo gde je cena ok...to me nervira puno ne samo kod njih već i dok ostalih, i ono biće :XD: u opšte se ne libe da lažu mesecima kako se poručilo i sve nešto stiže, u putu je, bla bla... mitros je baš specijalista za te stvar oni su to doveli to do savršenstva, za kofer za pedale su me vozili skoro god dana, naravno zadnji odgovor je opet bio ''pa biće sigurno, naručeno je'' i tek kada sam mu naznačio da mi je isto rečeno pre 8 + meseci i da da je više smešno te da mi kaže bez zezanja biće ili ne- malo je promenio priču '' sigurno za 2-3 meseca treba'' ...e to beše neke 2014 i dalje taj kofer stoji i nema ga u prodaji :O.o: 8) kakav vrhunski profesionalizam, i ono ''pa nestižemo da ažuriramo sajt'' eeeee Srbistane moj dokle će narod da trpi...

O basu ništa ne znam mada mi zvuči poznato, pospan sam pa mi mozak radi na leru...pozovi pitaj možda je i nešto dobro....

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by metalstringer » 20 Aug 2017, 15:44

imam fender rumble bass kombo 75w, u njemu je zvucnik 12" od 100 w neki fender special dizajn, a greenback bi stavio neki od 100w kad bi imao takav, ili bih pravio 2x12 kabinet sa dva greenback zvucnika od nekih 60, 70, 80w . koristim taj bass kabinet za sad, tj zvucnik fender za svog Marshalla 8100, zvuk, ***** li ga onako za sad, ali bih probao gitarski da ubacim ili da pravim 2x12 cab.
evo kako zvuci za sad:
Marshall Valvestate 8100, Fender 12" speaker i shure sm57
https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/fe ... sound-test

i clean varijanta:
https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/be ... unch-right

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 20 Aug 2017, 16:02

Greenback je 25w. I jesi siguran da hoces njega? Ne znam koliko je bas on za to tvoje krljanje :metal:

Mozda pre v30 ili t75 (ili t100 ako os 100w)

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by metalstringer » 20 Aug 2017, 16:09

MIKI-DJORDJE wrote:
20 Aug 2017, 12:23
I baci pogled na kanal onog Šveđanina manijaka za Marshale i zvučnike često on tamo predstavi neke starije zaboravljane zvučnike koji koštaju smešno malo...ja sam tako saznao za jedan
haha, gledao sam ludaka :) probava svasta , sece zvucnike itd ...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 20 Aug 2017, 16:13

ja to ne bih dirao, pa sada ako ti nije potrebno tj da nisi zadovoljan - prodaj, ali najbolje ako možeš jel sačuvati :) - beše tražio si i bass gitaru tj ja tako ukapirah između redova?...LM ako možeš kupi novo neki kabinet, nije nagovor ali moj stav se već zna libo me za firme tj imaš super kabinete u Thomanu za pri 200njak evra pa preko ovih što donose, ili music store ...mislim ime to ime skineš ga ako ti ide na živce a zvučnici jeste nisu ti koje si hteo al ko zna možda budeš i zadovoljniji treba pogledati.....ima ih super doduše sa V 30 , ima i greenback Fame ali 4x12 beše pri 300njak evara - treba proveriti.....
Nisam siguran koliko izađe kabinet da praviš sam..znam kada sam svojevremeno sebi tražio kabinet da sam bio oduševljen bugerom cena VS kvalitet i zvuk ..kontam ti ćeš svirati kod nas ...ako ti je za snimanje kući ja bih uzeo 1 i napravio ''gluvi'' kabinet za snimanje...Jbg bezveze je jer kod nas nemaš gde ti da lepo probaš više stvari i da se stvarno vodiš sluhom...znam neke Nemce koji stvarno imaju skupu opremu a bez imalo stida kupuju ''Harli Devidson'' tj Benton (ovo što me zezaju za zice jel), Fame i Palmer kabinete u smislu nije to samo za ''budžet'' svirke....
masa tih kabineta dolazi iz istih fabrika, mnogi imaju iste zvučnike negde piše negde je neko ''ime'', a mnogi imaju bolje...prosto izbacili su sve silne predstavnike i ''middle man'' direkt sarađuju sa fabrikama i to je to, otuda cene...
ili to što si hteo sedi i napravi ali koliko videh cene zvučnika nije to baš jeftino.....naravno ušteda je tvoj rad, verujem da možeš naći super DIY nacrte za kabinete..Sa druge strane ako nađeš nešto ok od spomenutog mnogo je to cimanja za do 200e....Sutra ako ikada prodaješ svoj kabinet ljude boli uvo što si ga ti pravio....

Imaš FB vodi onaj Nemac Cory on voli metal moderan, znam da mnogi koriste te ''devidsone'' nije loše tamo da pročačkaš isto..Da me ne shvatiš pogrešno kontam da budeš zadovoljan a da nije tras po džepu...https://www.thomann.de/gb/2x12_guitar_c ... tml?oa=pra
Last edited by MIKI-DJORDJE on 20 Aug 2017, 16:14, edited 1 time in total.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by metalstringer » 20 Aug 2017, 16:14

bancika wrote:
20 Aug 2017, 16:02
Greenback je 25w. I jesi siguran da hoces njega? Ne znam koliko je bas on za to tvoje krljanje :metal:

Mozda pre v30 ili t75 (ili t100 ako os 100w)
pa V30 je uvek dobar izbor, samo dosta svetlije zvuci. t75 mi se uopste ne svidja. mozda bi dobra kombinacija za 2x12 bila jedan v30 i jedan greenback

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by metalstringer » 20 Aug 2017, 16:32

MIKI-DJORDJE wrote:
20 Aug 2017, 16:13
ja to ne bih dirao, pa sada ako ti nije potrebno tj da nisi zadovoljan - prodaj, ali najbolje ako možeš jel sačuvati :) - beše tražio si i bass gitaru tj ja tako ukapirah između redova?
pa razmisljao sam i da prodam rumblea i da kupim dva gitarska zvucnika pa da pravim 2x12 ili kupim gotov cab.
ono, najbolje bi bilo da sacuvam taj bass kombo i da, ako budem u mogucnosti , kupim ili napravim i jedan gitarski cab. kasnije i bas gitaru, za taj kucni studio. za sad ih samo gledam po oglasima. ovako, bem li ga, vise mi je za gitarski cab pa ako nesto ispadne dobro onda ode rumble ako vec ne budem u situaciji da ga zadrzim. voleo bih da imam i za gitru i za bass nesto al jbg, ce vidimo.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 20 Aug 2017, 17:35

Tražim sebi FR naravno nov je LockMaister pa kaži ga 19 000 dinara komplet ceo federi, kandža, nut itd Gotoh izađe oko 180e da ti ga donesu naravno nov isto sve komplet, i rekoh daj da bacim pogled po oglasima pa ono je šou šta ljudi prodaju :D :shock: , svima veća cena nego li u prodvnici a neki su zaista van pameti... ima čak i 250 evra, polomljeni pa krpljeni pola delova šit taj je 15 hiljada :metal: ... zašto bih kupovao čovek ako ima novo i jeftnije? u opšte ne kapiram u čemu je trik....

User avatar
Gosa
Posts: 300
Joined: 10 Jul 2011, 11:10

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Gosa » 20 Aug 2017, 23:38

Gosa wrote:
20 Jul 2017, 15:12
Gosa wrote:
07 Jun 2017, 09:37
Bio skoro na forumu, koliko se secam 15k sa sve pojacalom, a sada 180e samo gitara, Jackson Stag xD
https://m.kupujemprodajem.com/Jackson-S ... 6820927372
Sad je 200e, izleda mesecno skace po 20e cena xD
https://m.kupujemprodajem.com/Stagg-486 ... 0556137503
Ajde bre ljudi, kupite rektu gitaru sa odlicnim magnetima, za 200e. Samo da znate u pitanju je Jackson stag xD

https://m.kupujemprodajem.com/Stagg-496 ... 3265020491

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest