GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 04 Dec 2017, 12:47

:bambi: nađoh malo je izmenjen, počinje kao žalopojka a jednoj pedali ali je čovek kao korinik i kao trgovac pričepio te skupe firme jer eto pokvariše mu se pedale :bambi:
A vidim prešao je na ''budžet'' ima o mooeru i ostalim...

Da ne bih delio samo svoje mišljenje, zato volim da potražim neki video



No ne treba kuditi jedne e druge dizati u nebesa, poenta da se razmene informacije kako do opreme koja košta kao budžet a radi kao butiq ili GEM. Svima je verujem od koristi ko je muzičar, jer niko ne pravi nešto za prodaju pa da bi ga to sad ugrožavalo...

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by tocilj » 04 Dec 2017, 13:10

Oko toga se slažemo. Svaka roba ima svog kupca.
Taj lik je poznat po tome što ne voli jeftine gitare, tako da ima dvostruke standarde. Provjeri CKK kineski, prave ozbiljne i donekle originalne pedalice...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 04 Dec 2017, 13:35

VRHUNSKO NAPAJANJE ZA PEDALE ISPOD 50 E :metal: :bambi: lepo + kvalitetno, jeftino istinski GEM biser

o tome šta je zaista izolovano, šta nije, da li treba, kome treba potrudiću se da pišen u nekim u naredenih postova kada nađem vremena. Naravno opet i samo budžet varijanta ala GEM.
Odmah da budem jasan da napajanje kao na SLICI 1 i njemu slična koja imaju moćan adapter su često više nego dovoljna, verovali li ne to im je nekad i prednost baš time što je adapter udaljen od pedala koje mogu da prave frku npr wah wah - inače mnogi sklone Wah iz pedalborda pa ide sa strane - vidi se ćesto na koncertima zvezda, baš juče sam gledao stari ''Guitar World'' i pedalboard od JP ''Petuci''ja te ladno napajanje takvog tipa a adapter izdvojen, magazin je stariji od 10 godina...Da ne bude zablude nije Caline, Joyo ili već :) , ne sećam se firme.... :bambi: ali taj princip...
SLIKA 1
Image

Tako da i neko od njih je imho daleko bolje od nekih home made što sam viđao, imate na strnicama, na YT testovima pa pogledajte..... Ja sam dugo koristo ! Bheringer napajanje ala 1 spot pa posle dodao još jedno, zbog dimenzija i nisam imao frke...A ova sa daleko boljim adapterima i finim filterima su super imho...

DA ALI GDE JE VRHUNSKO? :roll: Image

ONO ŠTO JA PREPORUČUJEM I LIČNO KORISTIM VEĆ GODINAMA JE FAME DCT 200 Multi-Way Power Supply


zaista parira mnogim po 4 i više puta skupljim napajanjima, ima moćan transformator. Kako je reč o GEM proizvodu ovakvi transformatori često idu u skupe madicinske mašine, tako da nisu šala ni igračka...Msm na oblik i zaštitu...

Kako izgleda iznutra par slika , zadnja 2 izlaza su odlična za pedale poput Fuzzova gde se promenom može menjati k-ka pedale....ima i atipičnih pedala koje traže neku neobičnu vrednost napajanja tako da je super i za to...
Image

mene asocira na jedno jako poznato napajanje, neki će ukapirati da ne bude da je ovo kopija jer nije :bambi:

Image
Image
ima dole mikro prekidače tako da se mogu menjati vrednosti

Image

Idu kablovi i sve što treba , naravno i onaj ''glavni kabel za u struju''

Image
video zapis kolege, pa možete čuti i sami, ne radi za njih tako da nema interesa da nekoga hvali , prosto reč je o odličnom proizvodu čija je jedina ''mana'' cena i ide ispod radara godinama već... :bambi:


Može se naći pod još jednim imenom samo je kombinacija boja crno-plavo i znatno veća cena, znači ribrending.... :mrgreen:
A ovo Fame možete pronaći u Musicstore.de cena je tačno € 40.00 :D ali neka bude 50 ak ako Vam šalju, ili neko neko donosi ...Ja sam naručiovao , Čovek koji radi za Srbiju i Italiju se zadnji put zvao Frnačesko, imam i direkt telefon kome treba mada uz lako možete naći fon na stranici , meni je lakše da pozovem i da pitam o proizvodiu ...Naravno ko naručuje dobijete pred račun ako nemate pay pal i slično, uplatite novac u bnaci i oni šalju...Ili neka od ovih ''donesi preko garne'' službi

https://www.musicstore.de/en_GB/EUR/Fam ... 019066-000

zaista profesionalno da može čovek na najveću scenu bez imalo blama , toliko za sada pozdrav....

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by metalstringer » 05 Dec 2017, 14:20

tommytigh77 wrote:
03 Dec 2017, 15:32
Evo da uletim sa jednim postom da ne ispadne da pričaš sam sa sobom kao obično... :XD: :XD: :XD: A pritom taman da olakšam dušu jer sam obećao sebi da ne postujem više na temi ''Kupovina opreme preko oglasa''... U vezi DIY kompleta, primetih pre neki dan oglas ove degende:
https://www.kupujemprodajem.com/Klon-Ce ... =156856326
65 eura, je l'.
A na Aliexpressu sa sve free shippingom 33 eura:
Prva recenica mi se svidja :D
Miki je vredan na forumu, nema sta, i svaka cast kad ima toliko volje da pise.
Jbg, imam osecaj da na forumu u zadnje vreme pricaju samo 3-4 coveka, neki drugi otisli, neki treci batalili da pisu... Ali dobra je svaka diskusija, rasprava itd, jer ima ljudi koji znaju a ima i koji ne znaju pa pitaju, traze savet, pomoc, i to je ok, jbg, ne mozes uvek da budes mozda 100% konstruktivan ali bar ljudi koji citaju i zanimaju se mogu da vide mnoge stvari sta je dobro, ispravno a sta je neko pogresio pa posle ispravio uz pomoc ljudi koji nesebicno dele svoje znanje i iskustvo. I ja isto :) puno puta napisao nesto bzvz i posle gledam da prostudiram i naucim vise i bolje neke stvari o kojima nisam imao pojma...
A sto se tice ovih na kp, evo primera gde sam gledao neke nozeve-glodala, kobajagi malo kvalitetnija od onih 16 za 'iljadu, bio jedan za crvenu i kusur a onda odem na aliexpres cisto da vidim ima li toga i tamo isti takav, ali bukvalno isti noz, kosta 2 €.
Ne znam, mozda nije ni za qratz, ali je interesantna prica koja prati kp

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 05 Dec 2017, 16:44

i dobro pitanje je doprinos, svak informacija je OK...Nisam do sada kupovao glodala jesam samo malu čeonu brusilicu tipa ppri 30 ak evra evo radi ok....
Beše firma koja je nepto propala a imali su pozamašnu količinu alta rađenog u Kini ali za USA tržište...Ja bolja klešta nisam imao, kao ni sećice...Pokupovao sam šta sam mogao....
Bio sam skeptičan, i kada mi je vlasnik radnje rekao da mogu da vratim ako ih nazubim..pristao sam...cena je bila neverovatnih pri 300 din za mele kombinirke...To se vuklo...A regularna cena je daleko veća...

PILANA testere sam probao Češke i meni su OK, može da posluži za urezivanje na fretbordu za pragove ova ispod 0,5mm tačno je tu ....Imaš tipa po 500 njiak dinara su...

a taj drugi alat je verujem bolje uzeti sa alija ili onog korenskog satja, tu si u pravu 100% daleko je jeftniji nego kod nas....nekoliko puta...

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by apollomusicservice » 05 Dec 2017, 19:51

U vezi Fame DCT-200 Multi-Power Supply moze se uociti da je to sasvim solidno napajanje za manje zahtevne pedale i pedalbordove a sudeci po tome da se kod nas jos nude napajanja u plasticnoj kutiji ovo je Ferari za njih. Jedan od pozitivnih utisaka je dobro kuciste kao i veliki broj mogucnosti odabira struje i napona, pristupacna cena i dobar prateci pribor u kompletu. Mogucnost biranja napona je dobra stvar medjutim taj napon je nizi za nekih 5 do 7 procenata tj. ako izaberete 9 volti napon moze biti 8.3 ili 8.4 volti zatim svako ko se bavio konstruktorstvom zna da pravljenje i proracun ispravljaca je bio jedan od prvih koraka. Naime za dobru stabilizaciju pri vrsnom opterecenje je potrebno da naizmenicni napon bude barem 1-2 volta visi od krajnjeg stabilisanog napona a to znaci da 12 voltni izlazi koji se vide na transformatoru nisu pogodni za stabilizaciju napona na 12 volti a pogotovo ne za 14 volti koliko pise u uputstvu da moze dati. Sta to u prevodu znaci: kada opteretite ispravljac sa par pedala cija se potrosnja priblizi ovoj maksimalnoj pocinje da se javlja brujanje. Stabilizacija je uradjena sa stabilizatorom u veoma skucenom prostoru bez nekog hladnjaka ili parceta aluminijuma tako da se znacajno greju sa vec jednom trecinom opterecenja. Tu ima jos nekih detalja ali treba imati u vidu skromnu cenu koju prate ove karakteristike.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 06 Dec 2017, 01:41

za ovih par godina nisam zaista imao problem sa grejanjem, samo metalno kućište i rupice fino rade posao...
što se tiče prebacivanja napona tiče radi OK, ali da se ogradim nisam merio . Po svemu sudeći ću uzeti još jedno, verovatno iz ''brige'' da imam rezervu....da ne kažem lične moje pohlepe.
Sa par zahtevinh i osetljivih pedala nisam imao problema. Da ne ispdane reklama ko ga koristi a nije fer da spominjem imena ljudi koji striktno žive od muzike, pogledatje recenzije ili ko spika Engleski pozovite radnju pa pitajte...Njima je verujem u interesu da što više zarade, ali i da mušterija bude zadovoljna pa ja nisam dobio predlog za nečim skupljim iz njihove ponude, samo sam pitao da li neko od njih koristi itd.... ja za sada nisam imao problema. Da ne ureknem :) kuc kuc kuc .

Naravno Opaska je na mestu Apollo, za sada ostaje pod možda. nisam merio. nije bilo potrebe... Stoji i za Ferari.......Ne bih se previše upuštao u zalaganje za bilo koji brend pa ni Fame, nisam plaćen....A napajanja lepih još..naravno na budžetu....

Hteo sam da izbegnem direktno navođenje koja se još 2 napajnja ''rade'' u istim / bratskim pogonima. Jedno je ovo Voodoo Lab Pedal Power 2 Plus https://www.thomann.de/gb/voodoo_labped ... 2_plus.htm
Nemojte me pitati zašto piše na jednom made in USa ana drugom China, neka bude da nisu 100% ista ali su sablasno slična. a drugo je Joyo power supplay JP 4 samo su oni ubacili drugi transformator, nemojte me držati za reč ali u suštini jako slično....Da ne bude da jednu firmu favorizujem oba su jako dobra, ja biram jeftnije :) .

ima ovde zanimljiv Video, Paulija pri ''znam'' ne drugujemo tipa na kafi, ali razmenimo po koju, nije on naravno Alfa ni Omega pa da mora biti kako se na kanalu kaže...Ali tema napajanja je jako fina ovde. Naravno Fame-ta nema na testu a i ne može ga biti jer su konkuretska kuća Thomanu.

video je jako dugačak, i trebalo je biti promocija u neku ruku za ovog lika koji pravi skupa napajanja...Lepo je on to objasnio kako šta, ali se par puta saplitao jer i pored sve priče ispade Joyo najbolji :bambi: od testiranih...Pa ima fin komentar HP u fazonu ''nisam hteo da testirano JOYO mislio sam da je bezveze, ali....''

inače lik nema veze sa elektronikom - vlasnik kanala - i sam to kaže.....i nekada je promvisao one ''najbolje'' pedale na svetu odavde. Mada ja tvrdim da su one baš iz Thomana pod HB imenom a opet JOYO daleko bolje....Verujem da je i sam shvatio...

nego video


VAŽNO Hvala svima koji su čestvovali i nadam se da će i na dlaje . Ne bih voleo da se se pretvori u novu temu ''kupovina preko oglasa''. Naravno ja nisam moderator i Vi imate pravo da pišete šta god poželite....Bilo bi super da razmenjujemo informacije i dalje, gde se može naći nešto na budžetu a da kvalitetom prevazilazi višestruko svoju cenu- tržišnu naravno. Kakavog je kvaliteta, jeste probali? jeste našli neku dobru svetsku recenziju? jel neko vaš probao? ili ste pak naišli na nešto povoljno a smatrate kvalitetnim....
Svakako slobodno molim Vas ako smatrate da sam nešto pogrešno naveo ili da je vaše iskustvo drugačije navedite... :ziveli:
Dajte neke gitare.
Alat.
Opremu.
DIY budžet trick.

Hvala još jednom puno svima na deljenju informacija i do sadašnjem komentarisanju...Možda ova scena opet nekad oživi, a ovako barem se daje šansa mladim, radimm muzičarima pa i starim jel :D da za skroman novac mogu izvući max kvaliteta.......

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 06 Dec 2017, 01:50

DIY GITARE

vrat koji sam probao i ići će na mou novu DIY je ovakvog tipa, ostalo je telo da odaberem...Poenta je da za malo love imate odlične vratove

https://www.amazon.co.uk/Andoer-Replace ... 2YZD4CAQYX

naravno da je CNC mašina radila, ali su zato precizni...ima i drugačijih, na E-bay-u, ali Sajtu itd....

odlična prodavnica vrhunskih tela za gitare https://www.guitarbuild.co.uk/collectio ... ody-814393

Image

i videh da su se kompleti opet sa Thomana i sličnih mesta ispod 100E, pokazali jako dobro....

https://www.thomann.de/gb/harley_benton ... tstyle.htm

Image

detaljani video diy telekaster kit




MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 06 Dec 2017, 02:05

TLETINA za 100E?

:metal: :metal: :metal: :metal: :bambi:




Znači Jack and Danny imate ih na više mesta...mogu reći za ove telce...Kao i sve gitare nisu sve baš iste od datog proizvođaća, LM ali kada Vam nude izakane krpljene, možda je bolje uzeti novo+dobro+povoljno..

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by MIKI-DJORDJE » 06 Dec 2017, 07:38

:bambi: Najćešće kritike jeftnih pedala su bazirane na nekim opaska,a ''evo vidi se da je guma lošija, ova de teža, kapica od jeftine je klimavija a plastika je jeftnija''???? OK :bambi:
ima i knala i Gurua stranih koji se svojski trude da unize te jeftnije pedale

neki su komični. Pošteno bi bilo reći ''Ne umem bolje, nemam bolje komponente ali mogu da Vam uradim drugačije'' na žalost to u 99,999% nije slučaj

ovaj video sam odavno bukarkovao , i ovo je klasično unižavanje pedale bez realnog testiranja...Na kraju usled pristika verujem subskrajbera msm da je promenjena priča ''Joyo je ipak ok, prave osrednje '' :lol:

Ja npr sviram, ako vidim neko dete iz Kine ili Azije koje šreda bolje sa 10 god nego ja sa 20 pa zašto da ne kžem Bravo, svaka čast? Slikam, i kada vidim da tamo neki siromah oslika gitaru od 200 e da može da drži lekciju meni i mnogim akademcima pa jel treba reći da je loše jer je siromašan, zato što nije bele boje kože? Naravno da ne ,
Sutra neko može reći nama ''Pa on je sa Balkana'' i to se dešava često kada ljudi pokušavaju da ostavre nešto preko granice. Naravno oni koji uspeju se u opšte ne osvrću na to, a oni koji ne uvek če se žaliti na tog nekog drugog.....

Pedala nema boju kože, ne pozanje religiju, ne mrzi, ona je pedala da li neko ovde, u USA ili Aziji držao lemilicu, ili radi nešto , ukoliko su isto stručni pa zar je važno ko je odakle?

Muzička scena se menja, proizvodnja isto, do uče je neko morao da bocka elemnte sam, da ručno nešto seče, a ako je dnas nešto automatizovano nije lošije sam tim ...Čak šta više često je i bolje....A reški nema, greške se uvek dešavaju kada je u pitanju ljudski faktor, ako je mašina otišla //pokvarena// ona je onda pokvarena za celu seriju tih proizvoda.....

nego video.... čovek niti je inženjer, niti je elktronac, uvideo je da može da zarađuje uvozi delove itd i on je sada ''guru'', u prevodu ''nemoj da platiš nešto 30e kad možeš meni da daš duplo+ ''
naravno ono čuveno ''moje, moje , ja ja ja ja, moj rosoo'' a rosso nije njegov već KOPIJA kopije koju svako može kupiti sa DIY kitom....




takvih stvari će uvek biti..

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by tocilj » 13 Dec 2017, 16:05

Drugari, može li mi neko pomoći sa tačnim informacijama....koliko imate iskustva sa treble bleed modom hambakera? Šta tačno zalemiti za volume pot, koju vrijednost i sl.?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by bancika » 13 Dec 2017, 16:13

tocilj wrote:
13 Dec 2017, 16:05
Drugari, može li mi neko pomoći sa tačnim informacijama....koliko imate iskustva sa treble bleed modom hambakera? Šta tačno zalemiti za volume pot, koju vrijednost i sl.?
ne postoji tacna informacija, ima par opcija pa probaj. Ja volim Kinman style (1.2nF redno sa 130K) i na singlovima i na buckerima jer mi je nekako najlinearniji, duncan preporucuje 100k i 2nF u paraleli, dimarzio nesto slicno ako ne i isto. Ibanez samo 330pF kondenzator. Ovo zadnje mi je najmanje omiljeno jer jer previse krestavo kad je volume oko 3 ili nize recimo.

Image

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by tocilj » 13 Dec 2017, 16:25

bancika wrote:
13 Dec 2017, 16:13
tocilj wrote:
13 Dec 2017, 16:05
Drugari, može li mi neko pomoći sa tačnim informacijama....koliko imate iskustva sa treble bleed modom hambakera? Šta tačno zalemiti za volume pot, koju vrijednost i sl.?
ne postoji tacna informacija, ima par opcija pa probaj. Ja volim Kinman style (1.2nF redno sa 130K) i na singlovima i na buckerima jer mi je nekako najlinearniji, duncan preporucuje 100k i 2nF u paraleli, dimarzio nesto slicno ako ne i isto. Ibanez samo 330pF kondenzator. Ovo zadnje mi je najmanje omiljeno jer jer previse krestavo kad je volume oko 3 ili nize recimo.

Image
Pregledah omilu toga po netu...pa sam se malo i pogubio.
Ako sam dobro razumio pot pora biti audio, a ne linearni?

I da li si primijetio neku razliku kada je pot otpanjen do kraja, sa modom i bez njega?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by bancika » 13 Dec 2017, 16:29

tip pota nije direktno vezan sa treble bleedom. Log daje ravnomernije pojacanje sa ili bez treble bleeda, ali neko vise voli linearni. Koristi to sto volis. Treble bleed ce raditi svakako.
A na max se ne primecuje nista jer je efektivno prespojen kondenzator posto je otpor izmedju pinova 1 i 2 na potu nula. Elektroni ce radije da zaobidju kondenzator.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: GEM oprema kupovna i GEM DIY (uradi sam)

Post by tocilj » 13 Dec 2017, 16:40

bancika wrote:
13 Dec 2017, 16:29
tip pota nije direktno vezan sa treble bleedom. Log daje ravnomernije pojacanje sa ili bez treble bleeda, ali neko vise voli linearni. Koristi to sto volis. Treble bleed ce raditi svakako.
A na max se ne primecuje nista jer je efektivno prespojen kondenzator posto je otpor izmedju pinova 1 i 2 na potu nula. Elektroni ce radije da zaobidju kondenzator.
Hvala druže. Još samo jedno pitanje...da li vrijednost kondenzatora na tone potu utiče na bistrinu zvuka takođe, kada je otvoren do kraja?
Počeo sam da tripujem da mi je za nijansu zatvoreniji zvuk...zatvoreniji u smislu ćebeta, ako me kontaš.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest