Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by boki1978 » 18 Dec 2017, 00:22

Overdrive wrote:
17 Dec 2017, 22:05
boki1978 wrote:
17 Dec 2017, 21:49

Pa upravo ti Ameri to procenjuju i saopstavaju za navedene pedale... Naravno i broj legendarnih i vrhunskih muzicara koji ih koriste.
Ako Amerikance tako kažu, onda nema mesta sumnji :ziveli:
:D :ziveli:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by ProfessorBaltazar » 18 Dec 2017, 01:01

Da u Indiji ima najvise kolicine zlata u 'opticaju' odavno je opste-poznata stvar. Samo bih napomenuo da ta sirotinja koju je kokega spomenuo vrlo kratkjo bude u posedu recenog zlata. Za razliku od bogatih koji gomilaju, sirotinja odvaja od usta za jedan zlatni novcic ne bi li ga darivala svom svecu u lokalnom hramu pri svakoj poseti (a posecuju 'round the clock). Ne bi li se nekako u sledecem zivotu istrgli iz svoje najnize kaste.

Pa tako imamo slucajeve tipa hram Padmanabhaswamy u Kerali. Bing it, heck of a story.


Sto se Amera tice, to je ovih dana nevidjena sirotinja i mozda 1 u 10 ima poneku americku gitaru, uglavnom kupljenu preko Craigsliste od nekog crack addicta ili u antikvarnici, cenovnog ranga od 150-300$ kinti. Amer nema vise para da plati americke gitare. Amer ne zeli u ludilu da plati ni 800$ za americku gitaru. Ni pod razno. Amer je cheap jer Amer grca u dugovima.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Overdrive » 18 Dec 2017, 09:37

Dobro složićemo se da svakako ima Amerikanaca koji su prethodnih decenija pokupovali svašta nešto od opreme i koji su u stanju da danas imaju mišljenje o tome.

U moje vreme, kada vidim nekog deku ili baku, ja sam ih povezivao sa II sv ratom, Partizani, Nemci ovo ono..

Sada kada vidim deku ili baku, povezujem ih sa Bitlsima i Stounsima, Vudstokom, zvoncarama, zulufima i stratokasterima sa velikom glavom..

ivan242
Posts: 108
Joined: 17 Dec 2012, 21:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by ivan242 » 18 Dec 2017, 17:44

Branko Kockica

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by hipihill » 22 Dec 2017, 17:47

Ne mogu da se setim gde smo ono pominjali Analogmana pa sam ja komentarisao da njega slabo poznajem, ali da za Keeleya postoji i factory tour video. Verujem da su to svi odavno pogledali, ali upravo sam bazao po jednom ino sajtu i nabasao na taj video pa ću ga podeliti, nije zgoreg ponovo pogledati. Radnik u videu pominje nekih 100 komada pedala dnevno ako sam dobro čuo, a sa ovolikim brojem radnika u Srbiji bojim se da bi finalni proizvod bio skuplji nego kod njega :D. U svakom slučaju ako mu pedale i nisu najbolje svakako posle ovog videa lako je shvatiti da ne mogu biti jeftine.


RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by RadeRas » 22 Dec 2017, 20:36

hipihill wrote:
22 Dec 2017, 17:47
Ne mogu da se setim gde smo ono pominjali Analogmana
Mnogo mesta, jedno od takvih je moja tema: OVDE
U svakom slučaju, imaš lep video ili ti neku verziju factory tour i o njemu:
https://www.youtube.com/watch?v=CHtG8C5xmSk&t=2631s

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by RadeRas » 22 Dec 2017, 21:02

ProfessorBaltazar wrote:
18 Dec 2017, 01:01
Sto se Amera tice, to je ovih dana nevidjena sirotinja i mozda 1 u 10 ima poneku americku gitaru, uglavnom kupljenu preko Craigsliste od nekog crack addicta ili u antikvarnici, cenovnog ranga od 150-300$ kinti. Amer nema vise para da plati americke gitare. Amer ne zeli u ludilu da plati ni 800$ za americku gitaru. Ni pod razno. Amer je cheap jer Amer grca u dugovima.
Jeste kako da ne, nemaju u americi ni 300 dolara za gitaru, sirotinja i beda, preslikana istocna EU, nemaju 800 dolara za americku gitaru sa prosek od 2000 dolara plate za neuku raju (radnici po fabrikama dobijaju 500 dolara nedeljno bez muke) ..uzas u americi, tesko se zivi, teze nego u srbiji, nemaju za benzin hahahahahaha
Gorivo trista put jeftinije nego u srbiji, oprema za muzicare isto, automobili dz, i td i td, i opet su sirotinja za nebeski narod po recima ucitog profesora baltazara. :hide:

Pazi, u Srbiji svi zive sa platom od 200 evra a potrose mesecno 500 evra bato, to je zanat. :lol: :cao:

Jel ti to nas zaebavas ovde ili mislis da svi SRBI sisaju vesla i pali sa duda?

U americi i nepismeni cistac ulica ima mogucnost da od prve plate kupi svoju prvu originalnu usa gitaru, i ne kaki nam bre vise o tome koja je kupovna moc u americi a koja je u Srbiji, nismo svi ziveli na dudu i sisali vesla. Vredjas nam inteligenciju bato ma kolika da je.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Overdrive » 22 Dec 2017, 21:08

Takoie !!

Znamo mi za tai antipropagandni mamac . Iii...akosmo i sisali vesla nismo..progutali čamac ! :mrgreen:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 22 Dec 2017, 23:56

hipihill wrote:
22 Dec 2017, 17:47


Nema veze Hipi sa tobom ovo bitan je video on me potakao na pisanje....
nikako da odgovrim, ne tebi Hipi već..to ću malo kasnije možda sutra, možda nikad...LM ovo što pišem bez ustručavanja kažem i Amerčkim ''kolegama'' , ne semeta nikome koje u tome i puno ih slaže, mada ume neko da se oseti pogođenim iako nema razloga, obično je to neko ko je tek zagazio u izradu ili pak pati od onog ''Made with pride in the land of freedom .....'''
..US je skupa za neke stvari tačnije vodi se računa oko takse, poreza...Sa našima gospon Kilita neću porediti već sa zlim Azijatima...Pazi ti kako njemu to izgleda prostor i onda ''pene'' o kvalitetu, radnim uslovima, zaštiti radnika, pravima radnika itd....

Da krene požar izgoreli bi kao oni jadnici u Apollo 1 kapsuli Gas i ekipa Bog da im dušu prosti..., znači zaštita od požara big 0, zaštita od isparenja + ventilacija nešto iznad -0, organizovanost prostora - 0....Naravno ja preterujem neko bi kazao, ali ko nade standarde ili je bio u nekom kasvetnom pogonu prilično sam siguran da bi se složio-složila . Da li tako treba da izgleda jedan proizvodni pogon bio on mali ili veliki? Ne, zato i imaju problem sa usvajanjem standarda iso 9000 serija iso 9001 upravljanje kvalitetom ili menadžement kvalitetom a o ostalim serijama koje se tiču nekih drugih stvari tek da ne govorim....

A pazi ti zli Azijati ne svi naravno, ali dobar deo ih poštuje.... Sad nije to da ''eto usvojio sam standard'' pored toga mora da ima što se kaže crno na belo pečat, i zna se ko kontroliše.....

Evropljani msm na zapadnu su daleko bolji od US, kažem opet ne mislim na sve firme svaka je za sebe, ali kvalitet znači i to - poštovanje standarda o istim.... Mada mnogi pričaju o kvalitetu Ameri npr. (i naši vazda no neću o nama rekoh ) a ne znaju da neki od njihovih proizvoda ne ispunjavaju određene kriterijume. Onda imamo one koji nalaze mane samom standaradu što je tek šou ...... Realno nalaze mu mane jer neko ima pogrešnu predstavu o Übermenschen te su zaneli misleći da tamo neki Azijati (valjda ih doživljaju da nose i dan danas Maovke) neće to ispuniti.....Kad ne lezi vraže baš oni i prednjače......
krajem 60ih i tokom 70ih pa i početak 80ih za pedale baš je bela šala o Japanskim proizvodima kada želiš da vređaš.....
90ih god se sećam šala ako neki proizvod želiš da uvrediš kažeš da je Kineski, msm da se to održalo i do danas samo je prošlo skoro 30 god a to je puno, više nego dovoljno da neka zemlja doživi tehnološki bum. Tek da ne spomenjem Hong Kong koji jel ipak deo Kine, Indoneziju, Koreju...Naravno ja se ne zanosim i svetan da je Impreija Imperija bila zapadna ili istočna....
Proizvoda ima odličnih na obe strane Pacifika da ne kažem na svim obalama da sad ne ulazimo u geografiju tutnuo sam tu i Kinesko more i još neka.

sad neka kupuje ko šta voli. Možda nismo bogati ali valjda slobodu izbora još imamo, ili pak nemamo...ma nije ni važno :ziveli:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by ProfessorBaltazar » 23 Dec 2017, 00:50

RadeRas wrote:
22 Dec 2017, 21:02
...bato...
Zao mi je sto tako mislis.

Ja sam 'Amer' btw (isto koliko i Srbalj), jedan od 314 miliona. Valjda kapiram kako mi zive sugradjani. Bio bih glup i lud da ne kapiram. Doduse i nemam sta da kapiram, to su njihove reci. :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 23 Dec 2017, 01:54

Image


MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 23 Dec 2017, 02:59

Kažu u toj Amerci teče med i mleko, pomisliš na hranu ono sto ispred tebe konobarica na rolerima umesila pizzu vrću donesi pa sve rolerom reže, kreneš rukom u ''đep'' srebrni dolari gamižu uz nogu i uskaču u isti....

A kuće tek, milina Florida lepa sunce sija a kućetina pomisliš vrh vrhova a ono to se kod nas zove montažna, onda kad naleti Irma, Selma, Kasandra oduva celo naselje....zvekne tornado u aleji sve sruši a pazi one od cigle ostaju...To je jedan od Američkih privida...Ima bogatih i te kako samo manje od 1%...

Imaju oni za dosta oblasti najbolje lekare ali treba $, pa kad ga stisne muka a osguranje kaže ''ne pokrivamo....'' mnogoooo mu je lepo

Sistem kao sistem jeste bolji, stipendije i ako učiš znanje se ceni ne možeš da radiš nešto ako nisi obučen za to, sad oružije i ono da belci bolje prolaze to stoji....Klasičan Anglo Amerčki kapitalizam sa lobiranjima razne vrste....
Lično znam da bi meni bilo bolje tamo, ali sam svestan da nije ni US raj na zemlji. Probaj tamo da štrajkuješ, ili kaži da te boli stomak da ne možeš na posao a msm da bi se oduševili da se donese lonče za kafu pa skuva se za sve u kancelariji, isto tako i kod njih može da se pali dva sata ranije kući, ili da se izađe sa posla uuuuu to oni jako cene čak i stimulišu.....
A što vole da im nejavljen baneš kući, prosto se oduševe....

ne svire svi made in US evo ovaj koliko vidim je radni muzičar
i ovaj je
ima ih na hiljade
ovaj vodi YT kanal prilično popularan pazi ladno Čibson, imaju oni i US gitare samo nisu blesavi da bacaju parice..radili ljudi vredno zaradili...pa biraju...A verujem da im je prošlo gitara kroz ruke više nego li većini na forumu, pa valjda znaju da odaberu ok...sasvim realno znaju i šta nedotsaje, šta zameniti itd....

može tako u nedogled....Nisam pikirao poznate koji sviraju Aziju a recimo imaju potpisano baš za Fender ili Gibson ima i takvih, ovo je forum a neki video zapisi su kao šatra privatni mada upućeni znaju i koji je brend u pitanju...Nego pazi ga čiča ko zna koliko je Gibsona proturio kroz ruke i ladno svira ''lošu mačku'', pitam se što ne dođe ovde da kupi gitaru,tj da poruči nešto najbolje..... a da naši traže 6-7 puta više...
lik ima preko 30 Gibsona lm svira od 16-17 minuta ima onako ''matori'' ton aka tončinu pa sad kako na gitari od 300$ ...ima njih još sa tim mačkama....Meni se iskreno sviđaju i to puno
https://www.youtube.com/watch?v=EBM4pxvzkbk&t=8s
....... ........................................................................a i nije tema jel mada možda neko uzme Čibsona ili Turserku, ili najbolje od svega Mačketinu sa KP .ajd uzdravlje :ziveli:
Last edited by MIKI-DJORDJE on 23 Dec 2017, 03:03, edited 1 time in total.


User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by merk » 23 Dec 2017, 10:01

:( ... samo što cockta nikad nije bila srpska, nego slovenska!
:oops: nema veze ...

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by hipihill » 23 Dec 2017, 11:13

merk wrote:
23 Dec 2017, 10:01
:( ... samo što cockta nikad nije bila srpska, nego slovenska!
:oops: nema veze ...
Misliš slovenačka. Da, jeste, ali kroz maglu se nešto prisećam da je punjena u beogradskom Navipu.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest