Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 26 Jan 2018, 11:15

ProfessorBaltazar wrote:
26 Jan 2018, 10:44
Overdrive wrote:
26 Jan 2018, 10:26
Hamer je 80-tih bio nešto kao haj end brend..međutim ubrzo se ugasio i doživeo Big Trt..
Prvenstveno zahvaljujuci gosn Riku:

Da dobro je napisao prvo Rik iz jeftnijef trikova ali i ova Lita Ford je bila baš bum no žensko je jel...A prešla posle za BC Rich

Inače Hamer NIKOME NIJE DAVAO GITARE ZA DŽ! I Zvezde su kupovale znači Gary ...
Pa hig end brand tačnije BUTIK oni su to izmislili, Hamer se viđao po časposima nije ga bilo ni preko po prodavnicama baš možda po komad...tek kada su počeli sa Korenacima..i tim zezalicama...Inače bolji su Indonežani od Koreanca imho i to zadnja tura tada su se čupali ali Fender ih je satro....
HAMER je toliko inovocija doneo da treba da se piše i piše, prvi crni harvder to su oni,
Pa prvi otvoreni magneti tj hambakeri
pa prvi vratovi da se ne krive iz 2 ili 3 dela
pa prvi Floyd u serijskoj proizvodnji tj naručivanje pa Khaleri isto
Pa prvi su koristili boju za šilding, msm tona toga...
Bili su baba roga brend i diktirali sve za Hevi i Rock i onda nagli zaokret prema vintage instrumentima i otišle su glavne face Jol je ostao kao konsultant....
Pazi ti sad Jolove gitare koštaju 15 000$ ! i čekaš bar 2 godine ja pitao onako naivno hahaha očekivao sam par hiljada kad ono 15 do 25 ladno sam mislio da se lik šali...ali jok...ebiga legenda je čovek....
A ako radi njegov tim dosta povoljnije onda....
ma bilo je još puno njih......

Steve Stivens je isto bio perjanica
Image
Brad Gilis
Image
iz Živih Boja Vernon
Image
Jeff iz Night Ranger-a taping manijak
Image
OVU BIH JAKO JAKO VOLEO eto oprema koju nemam stvarno samo nju barem ☺
Nesretno preminuli iz Gluvog Leoparda Stiv ....
Image

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Oprema Koju Nemate

Post by muki17 » 26 Jan 2018, 11:25

Ovaaaaj...znam da upadam, ali zanima da li mozda neko ima iskustva sa LR Baggs Lyricom, deluje mi kao trajno resenje da resim pitanje ozvuke na akusticnoj u live situacijama. Ili je ipak Fishman Aura bolja opcija? Tu su sa cenom, koja nije bas ultra povoljna. Ne mogu da istolerisem piezo vise, ni u jednom obliku.
Image

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 26 Jan 2018, 11:26

ProfessorBaltazar wrote:
26 Jan 2018, 10:58
Und my favorite, Hamer Vector:

:ziveli: :ziveli: :ziveli: :metal:
Bio je profesore kod nas u Srbiji baš čovek iz Beograda prodavao je Vectora 1981 godište sve original ja pisao Jol-u dao mi dan kada je proizveden ali kao za inat nisam imao dovoljno love a još gore nije čovek ni puno tražio 500Evra i kao 450E ja nisam imao prst obraza da ga pitam da me sačeka za 50evra ne znam šta mi je bilo...doduše stvarno jeftino i bilo mi je jako glupo da pitam....Ne znam kod koga je završila...
naravno klasičan model....
Image
Neverovatno je da tako veliko ime padne u zaborav tj ja kada pitam ljude od blizu 30 godina nemaju pojma - kakav bre Hamer?
Što i nije loše za kupovinu, mada zadnjih par godina su jako skupi svi pre 1992 po Evropi ali vidim u USA je drugačije može se naći msm na ove Heavy modele za pri soma i frtalj dolara obični ništa signature i slično...
Ako Bog da da idem bez šale jedina stvar o kojoj mislim da dovučem u slučaju da se vraćam je jedan Hamer, a ako ostanem onda više Hamera :) :bambi: :ziveli:
Živ bio hvala za podesćanje ja se izvinjavam ako neko nije fan Hamera ali eto stvarno ovo me vratilo u kasne 80te samo tako.... :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 26 Jan 2018, 11:27

muki17 wrote:
26 Jan 2018, 11:25
Ovaaaaj...znam da upadam, ali zanima da li mozda neko ima iskustva sa LR Baggs Lyricom, deluje mi kao trajno resenje da resim pitanje ozvuke na akusticnoj u live situacijama. Ili je ipak Fishman Aura bolja opcija? Tu su sa cenom, koja nije bas ultra povoljna. Ne mogu da istolerisem piezo vise, ni u jednom obliku.
Image
stavi kasvetan magnet sve ostalo je truba imho bez šale....Koju god gitaru da sam uzeo a da je ozvučena nije to to ni blizu, jedino valjašno je tipa Epi bio zbog eto baš pravog magneta NanoFlex/NanoMag pickups Epi Ej 200 pričamo o pristupačnim gitarama a i daleko skupljim, znači magnet može i onaj na rupu jel ili uz vrat..ostalo...meni barem nije to to....
Image

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Overdrive » 26 Jan 2018, 11:44

a za klasične gitare ? (plastika)

Šta bi tu došlo od mikrofona dobro?
Pitam za drugara koji svira sa plastičnim žicama i ne zna kako da ozvuči to..

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 26 Jan 2018, 11:49

boki1978 wrote:
26 Jan 2018, 10:05
Evo jedne jedinog Eleganta sa sertifikatom koji sam nasao na netu. Pa ko hoce neka izvoli. 5 somica funti!!!

http://www.ebay.co.uk/itm/2004-Gibson-C ... Sw~FJZM97Z

:ziveli:
Čekaj kako beše tvoja model ? niko ti ne podriva đitru, ti si je pazario super zadovoljan si ali ti papiri sad šta da se radi..ja nisam Gibsondžija
al vidim ovi neki Custom Historic 4 soma evara nakićeni sa svim i svačim papiri ..https://www.ebay.co.uk/itm/GIBSON-CUSTO ... 0005.m1851

ladno mi se ova više sviđa http://www.ebay.co.uk/itm/2007-Gibson-L ... Sw7ehXRKJl
al on je stavio na doboš ije dobio ni jednu ponudu....Ne proda svako....

Ja se stvarno u Gibsone ne razumem to svako voli pa me nije zanimalo znam da uvek ima onih informisanijih a i lako se nađe na netu ako zatreba...
Za PRS-a ako hoćeš što se kaže ''da ga ženiš'' mogu ti dati link dva od tih FB grupa realnije tu možeš da prodaš, nekom Nemcu to nije neka lova ako mu treba a koliko znam PRS nikad nije bio popularniji no ovih 10 godina možda...I niko te ne tera da prodaš ljudi stave pa stoji..neko se javi, neko pita za niže, neko lajkuje, neko kuka ''e da imam sad bi uzeo'' :D :ziveli:
ozbiljno ja bih to tamo probao i ono pojačalo što si spomenuo, ne garantujem ti ništa ali opet ništa te ne košta nego minut vremena da zakačiš...a ladno može da se desi iz cuga da neko iz Slovenija, Mađarske i slično hoće da kupi i da možda čak ima nekog tu u BG-u da uzme da se ne cimaš oko slanja... :ziveli:

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Oprema Koju Nemate

Post by boki1978 » 26 Jan 2018, 11:52

muki17 wrote:
26 Jan 2018, 11:25
Ovaaaaj...znam da upadam, ali zanima da li mozda neko ima iskustva sa LR Baggs Lyricom, deluje mi kao trajno resenje da resim pitanje ozvuke na akusticnoj u live situacijama. Ili je ipak Fishman Aura bolja opcija? Tu su sa cenom, koja nije bas ultra povoljna. Ne mogu da istolerisem piezo vise, ni u jednom obliku.
Image
Nazalost nisam imao prilike da ga cujem. Ja imam M1 pasivac i prezadovoljan sam zvukom. Lr baggs je ozbiljna firma ali nazalost kod nas nije prisutna kaos to je Fishman iako su im u svetu cene tu negde... Za mene pored dobrog mikrofona koji snima akustaru najbolje su mozda blende 2 magneta, pa sam podesis koliko ti sta odgovara...

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Oprema Koju Nemate

Post by boki1978 » 26 Jan 2018, 11:56

MIKI-DJORDJE wrote:
26 Jan 2018, 11:49
boki1978 wrote:
26 Jan 2018, 10:05
Evo jedne jedinog Eleganta sa sertifikatom koji sam nasao na netu. Pa ko hoce neka izvoli. 5 somica funti!!!

http://www.ebay.co.uk/itm/2004-Gibson-C ... Sw~FJZM97Z

:ziveli:
Čekaj kako beše tvoja model ? niko ti ne podriva đitru, ti si je pazario super zadovoljan si ali ti papiri sad šta da se radi..ja nisam Gibsondžija
al vidim ovi neki Custom Historic 4 soma evara nakićeni sa svim i svačim papiri ..https://www.ebay.co.uk/itm/GIBSON-CUSTO ... 0005.m1851

ladno mi se ova više sviđa http://www.ebay.co.uk/itm/2007-Gibson-L ... Sw7ehXRKJl
al on je stavio na doboš ije dobio ni jednu ponudu....Ne proda svako....

Ja se stvarno u Gibsone ne razumem to svako voli pa me nije zanimalo znam da uvek ima onih informisanijih a i lako se nađe na netu ako zatreba...
Za PRS-a ako hoćeš što se kaže ''da ga ženiš'' mogu ti dati link dva od tih FB grupa realnije tu možeš da prodaš, nekom Nemcu to nije neka lova ako mu treba a koliko znam PRS nikad nije bio popularniji no ovih 10 godina možda...I niko te ne tera da prodaš ljudi stave pa stoji..neko se javi, neko pita za niže, neko lajkuje, neko kuka ''e da imam sad bi uzeo'' :D :ziveli:
ozbiljno ja bih to tamo probao i ono pojačalo što si spomenuo, ne garantujem ti ništa ali opet ništa te ne košta nego minut vremena da zakačiš...a ladno može da se desi iz cuga da neko iz Slovenija, Mađarske i slično hoće da kupi i da možda čak ima nekog tu u BG-u da uzme da se ne cimaš oko slanja... :ziveli:
Ma druze, nisam rekao za sve Gibsone da nemaju papire ali se eto desilo sa mojim Les Pol Elegant CS modelom da samo ona od 7200$ ima sertifikat. Ima i kod nas pa na ebayu svakako gitara sa sertifikatom ali mislim da je jos vise onih bez njega, ili barem ono sto sam ja gledao.
A ja ne prodajem PRS nego samo kazem da kod nas posto je jadno trziste ljudi hoce da ga kupe sa papirima i to za 1000 EUR, jos mu je mnogo ako stavis 1200-1300 sto je smesna cena recimo za Zapad.
Eno ga jedan cuci za slicne pare, eno ga i CS kod Shadyja stoji mesecima...

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Oprema Koju Nemate

Post by ProfessorBaltazar » 26 Jan 2018, 12:10

Vidju sertifikata. Manufaktura.

Image

No two are same.

Image

Image

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Oprema Koju Nemate

Post by muki17 » 26 Jan 2018, 12:36

boki1978 wrote:
26 Jan 2018, 11:52
Spoiler:
muki17 wrote:
26 Jan 2018, 11:25
Ovaaaaj...znam da upadam, ali zanima da li mozda neko ima iskustva sa LR Baggs Lyricom, deluje mi kao trajno resenje da resim pitanje ozvuke na akusticnoj u live situacijama. Ili je ipak Fishman Aura bolja opcija? Tu su sa cenom, koja nije bas ultra povoljna. Ne mogu da istolerisem piezo vise, ni u jednom obliku.
Image
Nazalost nisam imao prilike da ga cujem. Ja imam M1 pasivac i prezadovoljan sam zvukom. Lr baggs je ozbiljna firma ali nazalost kod nas nije prisutna kaos to je Fishman iako su im u svetu cene tu negde... Za mene pored dobrog mikrofona koji snima akustaru najbolje su mozda blende 2 magneta, pa sam podesis koliko ti sta odgovara...
Slazem se, mikrofon je nezamenljiv u prenosu srzi akustare, ali bih ga zaobisao u live nastupima.Imao sam haoticnu situaciju, i pored toga sto su uslovi dozvoljavalI(duo, bina dalja od mase) nikako nisam mogao da pripitomim zvuk, tako da je u tom slucaju piezo bezbednija alternativa,ali daleko, daleko od srecnog resenja. Pogledacu i M1, mada ga nisam probao jer nisam fan pasivnih pickupa, opet mi zamirise na taj metalni vibe. Naravno, nisam probao u toj klasi, moracu da ga uzmem u obzir. Miki, probao sam, ne tako skoro ali cini mi se da je u pitanju eSonic, i nikako ne zvuci drasticno bolje, cak ide u drugu krajnost.

@Overdrive, Fishman sbt e je skroz dobro resenje,samim tim sto ide na gornju plocu,ultra jednostavno i zvuci odlicno. Upravo sam zbog toga poceo da razmisljam o LR Baggsu, zvuci prirodnije za razliku od piezo plasticne ambalaze.


Klasicna prica o akusticnoj gitari i ozvuci. Definitvno nema kraja. :wink:

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Oprema Koju Nemate

Post by merk » 26 Jan 2018, 13:00

muki17
ako smem da pomognem:
pošto sviram u zadnje vreme isključivo akustiku evo moja iskustva:
ne znam za lyric ali na starom '67 framusu imam lr baggs anthem SL, koji radi više nego dobro. mislim, da i lyric odradi sve odlično - lr baggs mix između mikrofona i pick upa zvući najbliže pravoj neiskrivljenoj akustici.
na martinu imam fabrićki fishman f1 aura plus. isto odlično! a šta je bolje, to je stvar ...?
IMO: bilo šta da uzmeš od ove dvojice (ili trojice) je čisti pogodak. mislim, da bolje trenutno na tržištu nema.

overdrive
a za klasične gitare ?
mislim, da je za klasične gitare (nylon) fishman aura spectrum DI ono pravo ...
https://www.youtube.com/watch?v=tpU4S0GJzk0
https://www.youtube.com/watch?v=8GiW6Rp1N4I
... ali je cena :( !
https://www.thomann.de/gb/fishman_aura_spectrum_di.htm

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Oprema Koju Nemate

Post by boki1978 » 26 Jan 2018, 13:31

muki17 wrote:
26 Jan 2018, 12:36
boki1978 wrote:
26 Jan 2018, 11:52
Spoiler:
muki17 wrote:
26 Jan 2018, 11:25
Ovaaaaj...znam da upadam, ali zanima da li mozda neko ima iskustva sa LR Baggs Lyricom, deluje mi kao trajno resenje da resim pitanje ozvuke na akusticnoj u live situacijama. Ili je ipak Fishman Aura bolja opcija? Tu su sa cenom, koja nije bas ultra povoljna. Ne mogu da istolerisem piezo vise, ni u jednom obliku.
Image
Nazalost nisam imao prilike da ga cujem. Ja imam M1 pasivac i prezadovoljan sam zvukom. Lr baggs je ozbiljna firma ali nazalost kod nas nije prisutna kaos to je Fishman iako su im u svetu cene tu negde... Za mene pored dobrog mikrofona koji snima akustaru najbolje su mozda blende 2 magneta, pa sam podesis koliko ti sta odgovara...
Slazem se, mikrofon je nezamenljiv u prenosu srzi akustare, ali bih ga zaobisao u live nastupima.Imao sam haoticnu situaciju, i pored toga sto su uslovi dozvoljavalI(duo, bina dalja od mase) nikako nisam mogao da pripitomim zvuk, tako da je u tom slucaju piezo bezbednija alternativa,ali daleko, daleko od srecnog resenja. Pogledacu i M1, mada ga nisam probao jer nisam fan pasivnih pickupa, opet mi zamirise na taj metalni vibe. Naravno, nisam probao u toj klasi, moracu da ga uzmem u obzir. Miki, probao sam, ne tako skoro ali cini mi se da je u pitanju eSonic, i nikako ne zvuci drasticno bolje, cak ide u drugu krajnost.

@Overdrive, Fishman sbt e je skroz dobro resenje,samim tim sto ide na gornju plocu,ultra jednostavno i zvuci odlicno. Upravo sam zbog toga poceo da razmisljam o LR Baggsu, zvuci prirodnije za razliku od piezo plasticne ambalaze.


Klasicna prica o akusticnoj gitari i ozvuci. Definitvno nema kraja. :wink:
Imas M1 i u aktivnoj varijanti :D

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Oprema Koju Nemate

Post by muki17 » 26 Jan 2018, 13:38

merk wrote:
26 Jan 2018, 13:00
muki17
ako smem da pomognem:
pošto sviram u zadnje vreme isključivo akustiku evo moja iskustva:
ne znam za lyric ali na starom '67 framusu imam lr baggs anthem SL, koji radi više nego dobro. mislim, da i lyric odradi sve odlično - lr baggs mix između mikrofona i pick upa zvući najbliže pravoj neiskrivljenoj akustici.
na martinu imam fabrićki fishman f1 aura plus. isto odlično! a šta je bolje, to je stvar ...?
IMO: bilo šta da uzmeš od ove dvojice (ili trojice) je čisti pogodak. mislim, da bolje trenutno na tržištu nema.
Hvala Merk, uzecu o obzir i Anthem, takodje ga hvale dosta, ali iskustvo iz prve ruke je opet primarno. Kada bi uporedio F1 u Martinu i LR anthem, bez dvokanalnih mesanja, koji bi bio tvoj favorit?

@ Boki, to vec menja situaciju :D

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 26 Jan 2018, 14:35

Ma druze, nisam rekao za sve Gibsone da nemaju papire ali se eto desilo sa mojim Les Pol Elegant CS modelom da samo ona od 7200$ ima sertifikat. Ima i kod nas pa na ebayu svakako gitara sa sertifikatom ali mislim da je jos vise onih bez njega, ili barem ono sto sam ja gledao.
A ja ne prodajem PRS nego samo kazem da kod nas posto je jadno trziste ljudi hoce da ga kupe sa papirima i to za 1000 EUR, jos mu je mnogo ako stavis 1200-1300 sto je smesna cena recimo za Zapad.
Eno ga jedan cuci za slicne pare, eno ga i CS kod Shadyja stoji mesecima...
rešeno..znam..kapiram situaciju...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 26 Jan 2018, 14:41

Miki, probao sam, ne tako skoro ali cini mi se da je u pitanju eSonic, i nikako ne zvuci drasticno bolje, cak ide u drugu krajnost.
Ne znam šta da ti kažem ljudi izvan ovog našeg Srbistana sa njom i snimaju i baš je gule na živim nastupima tu i sija baš daje ok zvuk drugo nema šta da se zupušava rupa ni gluposti nema fitbecka....Ne zahvalano je davati nekad savet ili komentar...

Bilo koji ozbiljan muzičar će ti reći da je smešno da ti ozvučavaš gitaru sa mikrofonom na bini pa šta će to da liči ako se pomeraš?
Jedino ako sediš i zna se kakav ti mikrofon trena nema tu puno opcija previše i to je tipa koncerte Paco i ekipa ....Ne znam doduše šta sviraš i za šta ti treba ....To je pa najbitnije ali kažeš ima žive publike..Kažem sa ovim se radi od parkova do koncerata to što je Epiju od 500e nemoj da te zavarava.....
radi kako misliš da treba, nije samo to fator treba ti i ok Akustično pojačalo..lako je izbacivati sisteme od par soma vera, ako imaš toliku lovu onda se i ne pita odeš tres uzmeš najskulje i to je to..radiće...

ne znam koja je to ''druga krajnost'' živo me zanima....
https://www.soundonsound.com/techniques ... itars-live
msm da ljudi mešaju ako ide magnet to nije niti će zvučati kao električna već baš akustična, piezo je najjeftnije rešenje ono dno... :bambi:

srećno :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest