Eric Johnson

Moderators: dejankuki, Trooper

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Eric Johnson

Post by guv'nor » 06 Dec 2008, 00:11

@sinisake
Jest' vala, dodir iskusne šake vredi više od hiljadu reči... :wink:

P.S. Gore navedeno se odnosi samo na gitare, bar što se tiče mog posta... :mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Eric Johnson

Post by Duane » 06 Dec 2008, 09:22

sinisake wrote:A ne smeta ti ona americka zastava? :P
cu preko nje da prelepim NKPJ i srp i cekic... sve se moze kad se oce... :D

User avatar
XaPa
Posts: 58
Joined: 08 Jul 2008, 19:23

Re: Eric Johnson

Post by XaPa » 07 Dec 2008, 19:03

na koncertu g3 se vidi da daleko vise ceni pravi zvuk gitare,a ne ko satriani i stv sto sviraju ko da kolju macice.Nem pogresno da me shvatite postujem ja njih,ali Eric mi je daleko bolji!!!

E.P.
Posts: 1
Joined: 18 Dec 2008, 12:36

Re: Eric Johnson

Post by E.P. » 18 Dec 2008, 12:51

covek razbija! iako sam ja metal gitarista, volim i ponesto o d njega. odusevljava me njegova oprema takodje.fender pojacalo ... uh.... fenomenalan klin..i prelep dilej.. 8)

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: Eric Johnson

Post by Sava » 09 Jan 2009, 19:42

Tek sam danas video ovu temu pa da odgovorim onoliko koliko znam.
Duane wrote:imas njegovog strata? ovaj novi sto je pravio sa fendjerom... cini mi se da kosta oko 4 tisuce... ako to imas ti si onda master of the stratocaster... vrhunska gitara... mislim da je juri shishkov pravio nisam siguran...
Ne, nemam tog Strata (nažalost), ali sam istovremeno probao dva komada EJ Strata i moj Standard i EJ su bili MNOGO bolji!
Duane wrote:kakav je to srtat ljudi... hvr... aj se lepo dogovorimo da svi skupimo pare i kupimo ga meni za rodjendan ;)
Taj Strat je u mnogo čemu različit od uobičajnih. Ono čega se sećam je da veličina nije ista, dužina rogova je drukčija, oblik tela sa zadnje strane je drukčiji, a najveća razlika je u vratu jer do recimo 12-og praga je jedan oblik, a dalje drugi što je jako neobično kada ga uzmete u ruke i treba se na to navići. Pogledaj detalje na Fenderovom sajtu, a Rocket Roll to zna detaljno. Magneti su rađeni po njegovoj želji. Neobičan i sjajan Stratocaster.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Eric Johnson

Post by Guitar_thrill » 09 Jan 2009, 20:00

ajd napisacu ja nesto o njegovom stratu koliko se secam i znam :)
tanja glava zbog harmonika, nut od kosti,i nema onog "leptira" ili kako se vec zove na glavi sto spusta zice,kao zbog boljeg sustaina....vrat iz jednog dela, 12" radijus,znaci malo ravniji fretbord u odnosu na vintage fendere.....
Koliko se secam napravili su 12 specijalnih magneta od kojih je Erik odabrao jedan koji mu se najvise svidjao...a svi su izradjeni po njegovim uputstvima.....drugi tone pot je za bridge pickup (to valjda sad ima dosta Amera).....tanak sloj laka radi sustaina.....onda koliko sam ja skontao nema boje izmedju nekih delova tremola i tela radi bolkjeg transfera tona!?...telo iz dva dela, alder...i on sto je Sava pomenuo,nesto drugaciji oblik...i sto Sava pomenu, kod glave pocinje sa soft V vratom,a zavrsava se sa C vratom.....

SRVFan
Posts: 57
Joined: 26 May 2008, 21:14

Re: Eric Johnson

Post by SRVFan » 25 Jan 2009, 03:22

Poshto vidim da ste se raspisali o njegovom strat-u,rekoh da ja napishem malo shta mislim o njemu...:) Eric je izvrstan gitarista i muzichar,ali mislim da treba da se drzi samo instrumentalnih dela.Lichno mi se ne svidja njegov glas i nachin pevanja,kvari onaj vrhunski feeling koji dobijem slushajuci njegovo sviranje. Necu mnogo da se pravim pametan,poshto od svih ljudi ovde,verovatno imam najmanje muzichkog obrazovanja,tako da se izvinjavam ako lupam gluposti... :oops:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest