Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply

Koji od ova dva dizajna vam se više sviđa

T1
16
46%
T2
19
54%
 
Total votes: 35

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by ApplePie » 15 Nov 2012, 00:32

Al si požurio :) Neka ... I ja ću da priznam jedan od razloga zašto sam radim prvo model a mogu u drvetu odmah. Moja nestrpljivost koju ja zovem "neizdrž" je često bila uzrok mojih grešaka. Ko će da čeka da stigne fina šmirgla, ko sad da juri glodalo, ko da čeka na poloranje ... uhvati me neizdrž i onda nikad ne ispadne onako kako sam zamislio. E ova izrada modela, prototipa ili kako god je savršen način da svoju zamisao pretvaram u delo istog popodneva :) onda kad me spuca neizdrž ili kriziram za nekim turpijanjem ja lepo stružem stiropor pa posle mirno spavam. :)

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by NikolaNis » 15 Nov 2012, 00:43

E pa onda ti je sve jasno, i ja sam nestrpljiv a i ma i još jedan bitan razlog, ali da ne pričam o tome još.

I kako ti se čini ovo ovako u prirodnoj veličini?

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by Cortex » 15 Nov 2012, 07:31

Meni ovo izgleda odlichno!!
Josh samo neki sparkle finish preko ovog tela, a la Nemanjin stari Duesenberg i ja prvi GASujem za ovim.

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by NikolaNis » 15 Nov 2012, 19:57

Imam informaciju da u jednoj firmi u Beogradu može da se napravi taj sparkl finiš u nitro varijanti tako da je tvoja ideja izvodljiva.

I drago mi je da ti se dopada ova maketa, nadam se da je sam malo jasnije kako sve to izgleda u odnosu na nacrt...?

User avatar
ApplePie
Posts: 744
Joined: 30 Apr 2009, 02:22
Location: Beograd
Contact:

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by ApplePie » 15 Nov 2012, 20:40

NikolaNis wrote:Imam informaciju da u jednoj firmi u Beogradu može da se napravi taj sparkl finiš u nitro varijanti tako da je tvoja ideja izvodljiva.

I drago mi je da ti se dopada ova maketa, nadam se da je sam malo jasnije kako sve to izgleda u odnosu na nacrt...?
Za sparkl ne treba firma, radio sam ga ja par puta. Jedino mora malo vežbe ;)

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by komil » 16 Nov 2012, 09:28

Baš mi se dopada ovaj T2 3D model. Odličan je dizajn. Ja se baš najčešće držim nekih klasika, retko kad mi neka druga gitara zapadne za oko. Ovaj T2 ima otprilike sve: poštovanje tradicije, inovativnost, veliki coolness faktor.. Da mi neko pokaže rekao bih da je ovo dizajnirao neki mnogo zaheban tim (sigurno ne iz Srbije :) )

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by Milanares » 16 Nov 2012, 10:32

cool, inovativno i s velikim potencijalom da postane big deal na ovim prostorima, ustvari. ima tu josh toga da se naminca ali imam osecaj da ce biti totalni win :)

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by NikolaNis » 16 Nov 2012, 16:11

ApplePie wrote:
Za sparkl ne treba firma, radio sam ga ja par puta. Jedino mora malo vežbe ;)
Biću slobodan da te malo "maltretiram" kada mi budu potrebne informacije u vezi toga... :)
komil wrote:Baš mi se dopada ovaj T2 3D model. Odličan je dizajn. Ja se baš najčešće držim nekih klasika, retko kad mi neka druga gitara zapadne za oko. Ovaj T2 ima otprilike sve: poštovanje tradicije, inovativnost, veliki coolness faktor.. Da mi neko pokaže rekao bih da je ovo dizajnirao neki mnogo zaheban tim (sigurno ne iz Srbije :) )
Ideja i jeste da dizajn bude u okvirima neke opšteptihvaćene etetike i ukusa gitarista ali da se opet da i lični pečat svemu a da se ne ode u neku krajnost. Puno hvala na pohvalama, glavna zasluga za idejno rešenje ide Kristijanu :)
Milanares wrote:cool, inovativno i s velikim potencijalom da postane big deal na ovim prostorima, ustvari. ima tu josh toga da se naminca ali imam osecaj da ce biti totalni win :)
Maketa je tu da otprilike dočara kako to izgleda u prirodnoj veličini, ne mogu se na stiroporu baš detaljno baviti svakom sitnicom. Treba imati na umu da će gitara biti tanja, da će ove konture za ruku i stomak biti malo izraženije. Pravi utisak će tek da se stekne kada budemo imali drveni primerak. Ja samo mogu da potvrdim da ovaj model jako lepo "leži" uz telo, proveravao sam.

luci
Posts: 460
Joined: 14 Apr 2011, 22:02
Location: Odzaci

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by luci » 16 Nov 2012, 17:41

sto se tice drveta, uzmi topolu, dostupna je jeftina i mekana... negde sam citao da svi svetski proizvodjaci koriste topolu za prototipove...

inace, ne oglasavam se, ali pozdravljam inicijativu definitivno, kad bi svi bili kao ti u svemu sto rade, gde bi nam kraj bio...

User avatar
NURBS
Posts: 73
Joined: 15 Dec 2008, 10:51

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by NURBS » 14 Dec 2012, 23:34

u bre, odavno nisam bio na forumu...

podrzavam sopstveni dizajn, i zelim vam puno srece u vezi sa svim ovim, samo da dodam mojih par centi u bunar.

nema mnogo vajde od misljenja svih ostalih osim onog (onih) koji nesto kreiraju.
ako se pravilno secam izreke, kaze se da je kamila neuspeli pokusaj dizajna konja od strane komiteta. nikad necete uspeti da zadovoljite svaciji ukus, a mislim da je i pogresno pokusavati da se pogodi ukus vecine, jer ce vecina ipak uci u radnju i kupiti fendera ili gibsona.
iskreno verujem da je jedini nacin da stvarno danas uspes na trzistu, da budes drugaciji. e, da, i treba dobra zvaka, ali to je za neku drugu temu.

kao sto je jedini nacin da vidis kako forma priblizno izgleda, da uzmes stirodur i napravis model, tako je i jedini nacin da vidis kako radi gitara, da je napravis. a da ce da se svidi svima, verovatno nece, uvek ce da se pojavi neki tupadzija koji misli da gubis vreme, i da cela stvar treba da se radi potpuno drugacije.


srecno!!!

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by Bozha » 15 Dec 2012, 10:16

samo napred! najteze je potrefiti meru izmedju tradicionalnog, proverenog i potpuno originalnog dizajna, a ovo je pogodak kakav se retko vidja.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by MetalFunk » 15 Dec 2012, 14:35

meni ovo izgleda odlično
Spoiler:
Image

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by NikolaNis » 16 Dec 2012, 22:59

@ NURBS, hvala na dobrim savetima i na podršci. Svestan sam ja da se ne može svima ugoditi ali neke ljude na forumu doživljavam kao OK osobe i prija mi da čujem njihovo mišljenje, otuda i ova tema.

@ Bozha, sve zasluge za dizajn idu Kristijanu, ja mu se zahvaljujem po ko zna koji put što je želeo da svoje ideje podeli sa mnom :D

@ MetalFunk, gotova gitara će se još samo po glavi razlikovati od ovoga što si pokazao.

Ako sve ide po planu i nekim mojim idejama nadam se da će se na leto pojaviti prva gitara i to vrlo verovatno model sa radnim nazivom T2. Biće namenjena da se ljudi upoznaju sa tim modelom, ali naravno i za prodaju ako neko bude zainteresovan...

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by MetalFunk » 18 Dec 2012, 15:35

e jbg. meni ova sa tele glavom mnogomnogo bolje izgleda, al ono, ne mesam se u majstorove majstorije. srecno u daljem progresu! :ziveli:

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by NikolaNis » 20 Dec 2012, 09:00

Sve je stvar ukusa, ali ne vidim logiku da se napravi originalan dizaj tela a da glava bude kopija. U svakom slučaju, hvala na podršci... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest