Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply

Koji od ova dva dizajna vam se više sviđa

T1
16
46%
T2
19
54%
 
Total votes: 35

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by NikolaNis » 06 Nov 2012, 18:47

Imam nekoliko pitanja za sve vas pa ko je željan može da uznese svoje mišljenje i sud. Unapred se zahvaljujem svima koji će utrošiti malo vremena da učestvuju u temi :)

Prvo pitanje, kako vam se dopada ovaj dizajn? Gitara bi trebala da bude za 3 magneta, verzija sa S-S-S i H-S-S konfiguracijom.

Image

Drugo pitanje, koji od ova dva dizajna vam se više dopada i koji vam je "bliži oku"? Kao što možete da vidite razlika je u gornjem "rogu". Gitara je predviđena za dva magneta u više konfiguracija, Tele singlovi, dva P90 magneta, dva humbuckera i kombinacije gde bi kod mosta bio Tele magnet a kod vrata P90 ili humbucker...

Image

Image

Treće pitanje se odnosi na ožičenje gitara, koje šeme vam se u datim konfiguracijama čine dobre, šta bi gitarama dalo što više upotrebljivih zvukova? Ako imate neku dobru šemu koja bi uključivala push-pull potove ili eventualno neki mini switch slobodno predložite.

Još jednom hvala svima koji će učestvovati u ovoj temi, jako bi mi značilo da dobijem što više mišljenja... :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by Dersu Uzala » 06 Nov 2012, 19:02

Ja cu se javim (ponovo) kace svi istrabunjaju. :mrgreen:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by nemanjavelimirovic » 06 Nov 2012, 19:06

Nije lose, pod dva naravno. :-)
Moze tu jos malko da se dotegne, pogledaj malko ove Fano Guitars, oni imaju simpa ideja...pa kombinacijom ovog i onog i standarda izvuci jos neki oblik?
Inace ja sam milionm puta crtao i razmisljao o nekom svom obliku gitare, i kad dodjem do idealnog resenja, to cu i napraviti. :D :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by Dersu Uzala » 06 Nov 2012, 19:21

Nemoj da gledas nikakve tudje gitare, ako dosad nisi video 256 mogucih dizajna, verovatno nisi ni jedan.

Sve to sto si vido, sad nek marinira u glavi, pa kako se tebi svidi. Nikad ne znas kace novi revolucionarni Gammawing ili Zetawing da se desi. Thetawing. Lambdawing i Deltawing vec postoje. :mrgreen:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by Dersu Uzala » 06 Nov 2012, 19:25

NikolaNis wrote:Treće pitanje se odnosi na ožičenje gitara, koje šeme vam se u datim konfiguracijama čine dobre, šta bi gitarama dalo što više upotrebljivih zvukova? Ako imate neku dobru šemu koja bi uključivala push-pull potove ili eventualno neki mini switch slobodno predložite.
Ako su u pitanju dva humbuckera, onda je moja omiljena kombinacija volume pot (push humbucker mode, pull both hums split), tone pot (push in phase, pull out of phase), 2 way switch (up parallel wiring, down series wiring) i resio si problem. Ko 5 gitara da imas u jednoj. :mrgreen:

I naravno 3-way (5???) pickup selektor. Neck-both-bridge. E sad u zavisnosti kako ces da ih povezes, middle (both position) kad su magneti splitovani obicno povezuje unutrasnje single coils koji se 'gledaju', susjede. NEko doduse voli simetricno, ili oba kalema bliza vratu, ili oba dalje od vrata, retko ko koristi vanjske u kombinaciji, one sto gledaju na razlicite strane sveta.

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by fattwang » 06 Nov 2012, 21:16

Dva četvorožična hama prvo na DiMarzio EP1111 Switch (4PDT Pickup Selector Switch, three-postion on/on/on) za odabir moda rada oba magneta (serial, paralel, single), zatim na standardni 3way switch (bridge, bridge+neck, neck) i na kraju na zajednički vol i tone pot. Ukupno 9 boja zvuka uz laku manipulaciju u realnim sviračkim uslovima.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by Cortex » 07 Nov 2012, 07:35

odlichna ideja fattwang!

progg
Posts: 259
Joined: 07 Feb 2009, 18:22
Location: Nis

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by progg » 07 Nov 2012, 08:10

Aj chuz drugu sliku, varijanta sa tele bridge i p90 neck obecava, uz mali dodatak - dva volume, dva tone pota, 3 way switch, nikakvi push pull potovi (sve to "komplikuje" sviranje - u smislu da vise drkas kontrole na gitari a mnogo manje sviras).
E i svaka cast za trud i zelju da odradis svoju custom gitaru.
:ziveli:

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by NikolaNis » 07 Nov 2012, 08:46

Prvo mi je drago da vam se dopadaju ideje što se tiče dizajna. Neću da se "kitim tuđim cvećem", nesebičnu pomoć mi je pružio Kristijan kao i kada mi je trebala pomoć oko izrade logotipa. On je glavni dizajner a ja sam tu učestvovao onako sa strane, dodam neku opasku, prodskutujemo da li bi nešto moglo ovako ili onako. I tako smo došli do ovoga što vidite na slikama, sada je još ostala nedoumica oko ove druge gitare, koju verziju izabrati. Njemu još jednom ovako javno veliko hvala :ziveli: :D

Ova prva gitara treba da bude neka moja verzija Strata dok su druge dve slike varijacije na temu Telecastera. Moram priznati da sam pomalo iznenađen što ova druga verzija već ima 2 glasa, nekako sam bio siguran da će ljudima više da se dopadne varijanta za zaobljenjem kako kod klasičnog Telca a ne ovaj mali zadebljali rog. Ali, zna se ko je glavni što se tiče dizajna, Kristijane bio si u pravu, bar što se tiče dosadašnjeg glasanja :) .

Darsu Uzala i fattwang, zaista ste mi dali odlične ideje, zato sam baš i otvorio temu. Meni je elektronika slabija strana i to javno kažem, umem da povežem šta treba ali kada ispred sebe imam šemu nacrtanu kao "za male glupe Amere" To ja tako posprdno nazivam te crteže a nije mi jasno zašto kad ni sam nisam bolji :hide: :) Jasne su mi vaše ideje šta bi koja kontrola sa magnetima trebala da radi, ali može li neki link do neke nacrtane šeme gde se lepo vidi šta se gde lemi? Ako zakeram mnogo ne morate da stavljate, slobodna me i opsujte, neću da se ljutim :XD: .

Šta imate da kažete na temu 3 singla sa Stratoliku verziju i za kombinaciju sa dva singla na Tele verziji? Kad su dva singla u pitanju meni ne pada na pamet ništa sem tri klasične pozicije i da jedan od potova bude push/pull sa varijantama za series/parallel vezivanje magneta. Ali kažem, ja se slabo u taj deo razumem pa je svaki savet dobrodošao.

@progg, misliš drugu sliku od ove tri (srednju) ili misliš drugu od ove dve Tele verzije? Kontrole i sami delovi na gitari će moći da se menjaju u zavisnosti od želje kupca, to nije nikakav problem, tako da mogu da idu i dva volume i dva tone pota kao što si rekao. Osnova bi bila ta koja jeste, odnosno oblik i dimenzije same gitare i glave, to bi bili moji modeli, a na njima je sve ostalo moguće menjati...

Lepo je raditi kopije postojećih gitara i toga se ne odričem, i dalje ću to da radim ukoliko neko poželi. Ali, hteo sam da sve malo podignem na viši nivo i predstavim nešto novo pa da vidim koliko će ljudi biti zainteresovani. Plan je da u nekom narednom periodu (zavisi od finansija) napravima možda po jedan od ova dva modela kojima bih pre svega mogao da pokažem kako sve to izgleda i kakav je moj rad. Uglavnom ljudi traže da vide neku moju gitaru kada dođu zbog nekih popravki. Naravno to što bih napravio bilo bi i za prodaju pa bi na taj način automatski mogao da napravim sledeću novu...

Nastavite sa savetima i sugestijama, vrlo pažljivo čitam i pratim šta napišete :ziveli:

progg
Posts: 259
Joined: 07 Feb 2009, 18:22
Location: Nis

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by progg » 07 Nov 2012, 08:53

NikolaNis wrote:@progg, misliš drugu sliku od ove tri (srednju) ili misliš drugu od ove dve Tele verzije?
Mislim na srednju sliku, tj. prvu varijantu teleta.
NikolaNis wrote:ali može li neki link do neke nacrtane šeme gde se lepo vidi šta se gde lemi?
http://www.seymourduncan.com/support/wiring-diagrams/

Ovde ima svega i svacega; ne znam da li ima onoga sto su kolege formasi naveli u svojim postovima, ali znam da je stranica puna raznoraznih kombinacija.
Last edited by progg on 07 Nov 2012, 08:58, edited 1 time in total.

User avatar
NikolaNis
MF veteran
Posts: 1282
Joined: 03 May 2007, 15:14
Location: Niš - Srbija

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by NikolaNis » 07 Nov 2012, 08:56

Aha, onda za sada imamo 1:1, ti i Nemanja ste jedini rekli koji od ta dva modela vam se više dopada. Mada, možda sam i Nemanju pogrešno shvatio, moguće da je i on mislio na drugu sliku po redu, odnosno na prvu modifikovanu verziju Telca :?:

progg
Posts: 259
Joined: 07 Feb 2009, 18:22
Location: Nis

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by progg » 07 Nov 2012, 09:00

NikolaNis wrote:Aha, onda za sada imamo 1:1, ti i Nemanja ste jedini rekli koji od ta dva modela vam se više dopada. Mada, možda sam i Nemanju pogrešno shvatio, moguće da je i on mislio na drugu sliku po redu, odnosno na prvu modifikovanu verziju Telca :?:
S obzirom na njegove postove na ovom forumu, pretpostavljam da je i on mislio na srednju sliku (mada, mozda gresim).

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by Kristijan » 07 Nov 2012, 09:29

Никола, нема друге него некако да "крстиш" ове слике, ово споразумевање са "средњом", "другом", "првом из друге групе"... само може да прави забуну. Ја бих рекао да се обојици више допада ова варијанта која је заправо само офсет варијанта Телекастера, односно слика у средини, која се на imageshack води као kaotelesamaskom02.jpg

progg
Posts: 259
Joined: 07 Feb 2009, 18:22
Location: Nis

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by progg » 07 Nov 2012, 09:34

Kristijan wrote:Никола, нема друге него некако да "крстиш" ове слике, ово споразумевање са "средњом", "другом", "првом из друге групе"... само може да прави забуну. Ја бих рекао да се обојици више допада ова варијанта која је заправо само офсет варијанта Телекастера, односно слика у средини, која се на imageshack води као kaotelesamaskom02.jpg
fok jea :ziveli:

User avatar
oboss
Posts: 689
Joined: 16 Mar 2009, 22:47
Location: beograd

Re: Drugari, zanima me vaše mišljenje...

Post by oboss » 07 Nov 2012, 10:17

ja glasam za trecu sliku . na njoj mi je taj rog najoriginalnij i nekako mi ide uz onako stilizovanu glavu. kao da istu pricu prica sa glavom.
ja bi jedino razmislio o varijanti bez picguarda, ali to bi ja razmislio sto ne mora nista da znaci.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest