NOVI CLAN POCETNIK

kosta87
Posts: 20
Joined: 18 Jan 2011, 19:56

NOVI CLAN POCETNIK

Post by kosta87 » 18 Jan 2011, 20:58

Prvo pozdrav svim zaljubljenicima u ovaj prelep i nezan i zavodnicki instrument. :)

Drugo, trece...

Naime imao sam mnogo puta priliku da pocnem uciti svirati gitaru , pocevsi od toga da je moj otac i dan danas svira, ali nesrecna okolnost bio sam jako mali kada su se moji razveli, pa oca nisam bas tako cesto vidjao, ali svaki put kad bih otisao kod njega bio bi na repertoaru citav solo koncert moga oca. Od malena sam bio odusevljen njegovom yamahinom gitarom model ne znam tacno ali je gitara stvarno prvoklasna, naravno u uzrastu do 4 godine sam se odusevljavao i na trzalice koje su mi bile cudne ali lepe. Zatim sam imao nekoliko ponuda od njega da mi on kupi gitaru a ja da sam pocnem vezbati, ali to je bio uzrast igranja igrica kada sam mislio bilo bi sve to lepo ali sam mislo da bi me drzalo 1 dan pa nisam hteo da trosi pare a ja da zabusavam (zato sto sam znao da necu moci da naucim za dan jer sam vec probao)... Pre 10tak dana sam uzeo od drugara neku njegovu staru klasicnu gitaru i poceo kao uciti, ali me jako nervira sto je nastimovana prvih sat vremena od stimovanja i posle toga haos, stranica joj je bila nesto naprsla pa je on lepio flasterom, svako okidanje zice (bilo koje) osciluje se na najdeblju zicu te ona pocinje vibrirati i jako me nervirati, a tek sto su zice od vrata odvojene 5+mm, to je tek za pricu... :( U svakom slucaju je haos. :(

E ja sam zato resio da odvojim nesto novca do 200 eura i da kupim sta je najboje moguce za te pare...
Da nebude da nisam citao jesam, i koliko sam primetio Kristijan kao pisac tekstova :) je ostavio jako pozitivno misljenje, sto ga ne mrzi da pomaze pisuci i cak da se ponudi da proba gitare za druge koji nisu iz bg-a.
Shavto sam da je to cenovni rang gde su gitare jednom recju individualne i da jedan isti model moze da varira kvalitetom zvuka.
Takodje sam shvatio da su Yamaha F310 i Ibanez V72 neki minimum koji donekle moze da zvuci ok.
Konkretno po postovima i odgovorima na pitanje koje cu da postavim sam shvatio da je Washburn D10S u toj klasi naj uz Oscar Schmidt OG6S , ibanez AW serije koje su za nijansu skuplje nego ove 2...
Mene zanima konkretno nesto u crnoj boji bez obzira sto je kod ove klase gitara preporucuje natur boja zbog toga da bi znao sta si uzeo, nekako su mi natur obicne (samo moje licno misljenje).

Znaci pitanje po ko zna koji put ovde na forumu 200eura mi je budzet, e sad od ovih gitara sta je najbolje? Ic se ne razumem ali volim, pomozite mi???... (moc foruma je velika nekako mi je sve izgledalo da glasovi idu za Washburn D10SB, ali da ja jos jednom proverim u mojoj temi.)

Pozdrav jos jednom svima.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: NOVI CLAN POCETNIK

Post by Kristijan » 18 Jan 2011, 21:24

Gorepomenutim modelima valja dodati još 2 gitare - Fender Sonoran S i Yamaha FG700 MS. Tu su oko 200 evra, a jako fino rade. Posebno bih skrenuo pažnju na ovog Fendera, jer ostale dreadnought gitare, i ova Yamaha, i Washburn i Oscar Schmidt koje si ti pomenuo, imaju manje više sličan ton (Oscar za nijansu drugačiji od preostale 2), dok ovaj Fender ima za nijansu otvoreniji zvuk. Cenim da ako već isprobavaš više gitara, da treba da čuješ što različitije instrumente.

E sad, ni jedna nije bojena, sve su natur. Gledao sam šta ima od obojenih, i za ove novce ima samo onih sa laminiranom gornjom pločom rezonatora. Cenim da nije pametno žrtvovati solid gornju ploču zarad malo farbe. Naravno, izgled nije nebitan, ali zvuk je prioritet.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: NOVI CLAN POCETNIK

Post by parker » 18 Jan 2011, 21:28

Uz ovo što si naveo ja bi ti preporučio da pogledaš i Cort. Model Earth 200 bi bio pun pogodak ali on je oko 300€, ali Earth 100 je tu negde u tvom cenovnom domašaju a odlična je gitara. Ima i na Kupujem prodajem trenutno jedan Ibanez AW10 sa koferom za 175, to ti je odlična cena računajući da dolazi i kofer (odnosno preciznije Ibanezov tvrdi gig bag). Ja bi dodao da ipak uzmeš gitaru u "natural" boji, tu tačno vidiš šta dobijaš a kad se ne vidi velike su šanse da dobiješ neki fušeraj. Ipak je to neki niži rang cena... I povedi nekog iskusnijeg sa sobom ko će moći da proceni gitaru, u krajnjoj liniji ćaleta pa nek doda i on koju paricu na to što imaš. A ako možeš dodatno da se protegneš onda Cort Earth 200, to je gitara koju ćeš svirati zauvek

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: NOVI CLAN POCETNIK

Post by Kristijan » 18 Jan 2011, 21:35

Živa istina. Ali eto, cena za Earth 200...

kosta87
Posts: 20
Joined: 18 Jan 2011, 19:56

Re: NOVI CLAN POCETNIK

Post by kosta87 » 18 Jan 2011, 21:44

Kristijan wrote:Gorepomenutim modelima valja dodati još 2 gitare - Fender Sonoran S i Yamaha FG700 MS. Tu su oko 200 evra, a jako fino rade. Posebno bih skrenuo pažnju na ovog Fendera, jer ostale dreadnought gitare, i ova Yamaha, i Washburn i Oscar Schmidt koje si ti pomenuo, imaju manje više sličan ton (Oscar za nijansu drugačiji od preostale 2), dok ovaj Fender ima za nijansu otvoreniji zvuk. Cenim da ako već isprobavaš više gitara, da treba da čuješ što različitije instrumente.

E sad, ni jedna nije bojena, sve su natur. Gledao sam šta ima od obojenih, i za ove novce ima samo onih sa laminiranom gornjom pločom rezonatora. Cenim da nije pametno žrtvovati solid gornju ploču zarad malo farbe. Naravno, izgled nije nebitan, ali zvuk je prioritet.

ovo je sa oficialnog sajta pogledacu i ostale gitare sutra koje si mi naveo jer mi je sad dosla devojcica pa me smara da se skinem sa racunara.
inace pise da je crna verzija Washburn D10S od jednog drveta gornja ploca ako je to solid.

D 10SB
Solid Spruce Top
Mahogany sides/back
Mahogany neck with trussrod
Rosewood fingerboard and bridge
Buffed gloss body
Black pickguard
Stained mahogany/buffed gloss neck
Chrome die cast Grover style tuning machine
Multi lam top binding
Neck binding
New diamond inlaid marquetry rosette

Pozdrav

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: NOVI CLAN POCETNIK

Post by Kristijan » 18 Jan 2011, 21:51

Solid znači da je ploča rezonatora jednoslojna, a zapravo je obično od 2 komada drveta spojena uzduž, po osi simetrije.

Ja kod nas nikad nisam video Washburn D10 u crnoj boji. Verovatno ih prave i crne, ali ja se ne sećam da sam to kod nas viđao u prodaji. Realno, kod nas uglavnom nema ni ono što trgovci drže na sajtu :lol: a kamoli kompletna ponuda proizvođača koga zastupaju.

kosta87
Posts: 20
Joined: 18 Jan 2011, 19:56

Re: NOVI CLAN POCETNIK

Post by kosta87 » 19 Jan 2011, 13:57

hvala na brzim odgovorima.
Danas sam malo gledao po Youtube-u kako zvuci koja gitara pa neka medjusobna uporedjuvanja gitara (znam da nije merilo ali za sad preko ekrana), i skontao sam da mi se sve svidjaju, ali po komentarima primecujem da je washburn ispred drugih malo.
Onaj Fender Sonoran S nisam mogao da nadjem na youtubeu nikako, pa sam ga samo preskocio.
Poslao sam mail Artist Systemu za washburn D10SB i cekam odgovor da li imaju u crnoj varijanti.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: NOVI CLAN POCETNIK

Post by parker » 19 Jan 2011, 21:23

Hehe, nacekaces se da ti Sale odgovori :)))

kosta87
Posts: 20
Joined: 18 Jan 2011, 19:56

Re: NOVI CLAN POCETNIK

Post by kosta87 » 20 Jan 2011, 08:47

parker wrote:Hehe, nacekaces se da ti Sale odgovori :)))
E pa ondak cu da ga pozovem. :)

kosta87
Posts: 20
Joined: 18 Jan 2011, 19:56

Re: NOVI CLAN POCETNIK

Post by kosta87 » 20 Jan 2011, 13:34

koja je gitara bolja washburn d10s ili ibanez aw10 - nt ?

kosta87
Posts: 20
Joined: 18 Jan 2011, 19:56

Re: NOVI CLAN POCETNIK

Post by kosta87 » 23 Jan 2011, 22:31

Ne znam gde je edit, pa malo bumpujem.

Zanima me razlika izmedju washburn d10s i d13s, koja je bolja i zasto?

Hvala

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: NOVI CLAN POCETNIK

Post by Kristijan » 24 Jan 2011, 12:59

Ibanezova ArtWood serija je jako fina serija, ali AW10 nisam svirao, pa ne mogu da ga uporedim sa Washburn D10.

o Washburn D13 znam samo ono što sam video na netu, pa ni tu ne vredi praviti poređenje, kad gitaru nisam svirao. Osim toga, podatke o D13 sam video na sajtu našeg trgovca, a na Washburn sajtu uopšte nisam našao taj model, tako da je moguće da je u pitanju neki model koji se više ne pravi, i onda celo poređenje gubi smisao.

Simke
Posts: 12
Joined: 27 Nov 2010, 02:23

Re: NOVI CLAN POCETNIK

Post by Simke » 24 Jan 2011, 13:05

Ja sam kupio Washburn D10S u Artist-u pre neki dan i imaju u crnoj boji, ali ti ne bih preporucio, prvo ne mozes da vidis drvo i od cega je napravljena gitara, a drugo, mnogo se prlja, posle pola sata ce ti gitara izgledati kao da si jeo burek sa nje...
Ja bih ti, iako mi je stvarno skromno znanje, svakako preporucio Washburn D10S, ali ili natural ili sunburst...

kosta87
Posts: 20
Joined: 18 Jan 2011, 19:56

Re: NOVI CLAN POCETNIK

Post by kosta87 » 24 Jan 2011, 15:45

Izgleda da ce washburn biti otpisan, jer u artistu ne moze da se kupuje na rate, a meni treba 2 gitare tako da nemam da izdvojim 44000 dinara za dve gitare od jednom. Jer je jedna skoro 22k. Ostale su u opciji one druge sto se mogu uzeti u gepratovoj jer oni daju gitare na rate...
Bas mi je zao. Hteo sam da je probam. Svi je hvale, a ovako mi se ne isplati uopste da je probam, pa da se posle nerviram sto ne mogu da je uzmem.
I jel neko od vas video da na prvoj stranici artista ili bilo kojoj drugoj stranici pise da su cene ingormatifnog karaktera?

kosta87
Posts: 20
Joined: 18 Jan 2011, 19:56

Re: NOVI CLAN POCETNIK

Post by kosta87 » 24 Jan 2011, 16:10

Opet nema edit.

Posto vec kupujem na rate jedna gitara moze da bude i 300 eura tako da osim Cort Earth 200 sta dolazi u obzir do 300eura?

Hvala

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest