Oprema Koju Nemate

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Nov 2017, 12:17

bio ja Ernie Ball neko je davao za 60 ak evara a on je bio dobrano iznad 140E kad je izašao, nema zajebancija plastičnih ide preko sajle i ima se duži sweep za nekih 7-8 stepeni što je velika razlika....a mož i ptički skupi, sve ostalo kad tad će ga prežvakati ali ako podmazuje fino trajaće to dugo dugo..bem li ga.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Rockatansky » 10 Nov 2017, 12:36

hipihill wrote:
10 Nov 2017, 12:06
Ne bih ti savetovao da kupujes najjeftinije wahove, oni su pre svega mehanicki slabiji. Ako ces Dunlop potrazi neku stariju americku verziju, za Vox ne znam, nikada nisam imao te novije. Razlika je u tome sto oni imaju tesko liveno kucite, a tanak poklopac od lima, a kod danasnjih Kineza je obratno, lagano kuciste i tezak donji poklopac. Hendrix Kinez ti je onaj sa belom plastikom dole oko kucista. Problem na koji sam ja naisao je upijanje radio frekvencija dok kod Amera to nikada nisam zapazio. Ako kupujes polovan posebno obrati paznju na ispravnost potenciometra jer on sam kosta najmanje 25 e. Problem jos moze biti u onim plasticnim stezaljkama nazubljene letve koji nisu skupi, ali ne mogu da se nabave kod nas. 535 sam imao dva komada razlicitih godista i dobri su, ali sam zadrzao jednu obicnu usa verziju jer nesto nisam bio prezadovoljan. Pored toga na kraju koristis samo jedan polozaj pa ispada da su te vece mogucnosti suvisne, bar meni. Kod waha ti je u stvari najvazniji potenciometar, ostalo je uglavnom isto ili slicno.
Aha pa vrv cu da izbegnem taj najjeftiniji. A kontam to za pot, sve ostalo se ne trosi ali on se bas bas trosi... :) Ali dobro sta je tu je. Uzecu ovo u obzir hvala.
Ono sto bi mi bilo dosta bitno je da nije plocica SMD nego PCB, bas zato da mogu lakse da modifikujem ako hocu true bypass i slicno...

Aha na ovo mislis bela plastika dole oko kucista, nisam ni obratio paznju. Onaj iz oglasa je bio drugaciji...
http://visionguitar.com/new/wp-content/ ... 928079.jpg

Izgledao je ovako:
https://www.worldmusicsupply.com/image/ ... 0x1000.jpg

A sta mislis o GCB-95? Dosta je jeftiniji od 535..?
MIKI-DJORDJE wrote:
10 Nov 2017, 12:17
bio ja Ernie Ball neko je davao za 60 ak evara a on je bio dobrano iznad 140E kad je izašao, nema zajebancija plastičnih ide preko sajle i ima se duži sweep za nekih 7-8 stepeni što je velika razlika....a mož i ptički skupi, sve ostalo kad tad će ga prežvakati ali ako podmazuje fino trajaće to dugo dugo..bem li ga.
Verujem da ima dobroj, a ja nekako ni ne gledam te druge marke...
d-e-x wrote:
10 Nov 2017, 11:35
Taj vox od 5-6 hiljada imaš u sky music.
:zzz: Zahvaljujem, vredi znati.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Nov 2017, 14:40

svi imaju tu plastičetinu, i taj Enndrix, imaš optićki ili sajla ja za 4to ne znam...imho sve to do sa tim plastikom Dunlop obični da ih tako krtsim isti đavo kao HB pa i onaj crni vox najobičniji, ovaj chrom isto samo eto hrom gore...ti možeš da kupš bilo koje kučište pa napravi, fuzz i wah od tog nema prostijerealno bliži je zvuku Vox sa onim što Endrix radio nego li Dunlop taj signuture..tvoja lova tvoj izbor. srećno

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Nemate

Post by hipihill » 10 Nov 2017, 18:22

Rockatansky wrote:
10 Nov 2017, 12:36
hipihill wrote:
10 Nov 2017, 12:06
Ne bih ti savetovao da kupujes najjeftinije wahove, oni su pre svega mehanicki slabiji. Ako ces Dunlop potrazi neku stariju americku verziju, za Vox ne znam, nikada nisam imao te novije. Razlika je u tome sto oni imaju tesko liveno kucite, a tanak poklopac od lima, a kod danasnjih Kineza je obratno, lagano kuciste i tezak donji poklopac. Hendrix Kinez ti je onaj sa belom plastikom dole oko kucista. Problem na koji sam ja naisao je upijanje radio frekvencija dok kod Amera to nikada nisam zapazio. Ako kupujes polovan posebno obrati paznju na ispravnost potenciometra jer on sam kosta najmanje 25 e. Problem jos moze biti u onim plasticnim stezaljkama nazubljene letve koji nisu skupi, ali ne mogu da se nabave kod nas. 535 sam imao dva komada razlicitih godista i dobri su, ali sam zadrzao jednu obicnu usa verziju jer nesto nisam bio prezadovoljan. Pored toga na kraju koristis samo jedan polozaj pa ispada da su te vece mogucnosti suvisne, bar meni. Kod waha ti je u stvari najvazniji potenciometar, ostalo je uglavnom isto ili slicno.
Aha pa vrv cu da izbegnem taj najjeftiniji. A kontam to za pot, sve ostalo se ne trosi ali on se bas bas trosi... :) Ali dobro sta je tu je. Uzecu ovo u obzir hvala.
Ono sto bi mi bilo dosta bitno je da nije plocica SMD nego PCB, bas zato da mogu lakse da modifikujem ako hocu true bypass i slicno...

Aha na ovo mislis bela plastika dole oko kucista, nisam ni obratio paznju. Onaj iz oglasa je bio drugaciji...
http://visionguitar.com/new/wp-content/ ... 928079.jpg

Izgledao je ovako:
https://www.worldmusicsupply.com/image/ ... 0x1000.jpg

A sta mislis o GCB-95? Dosta je jeftiniji od 535..?
Jeste, bas sam na tog Hendrixa mislo, to ti je Kina. Imao sam ga u kuci neko vreme paralelno sa mojim standardnim Dunlopom iz 80-tih. Pa ne radi to tako lose, samo je pretaman za moj ukus, ali to moze da se dotera. Nijedan Dunlop koji sam imao nije bio smd samo sto te novije verzije imaju buffer tranzistor i integrisane konektore i jednostavno nekako deluju manje robustno. Sta znam mozda i postoje neki Dunlopi smd, nije mi poznato, ne pratim to vise.

GCB95 ti je standardni Cry Baby bez filozofija i sve sto sam napisao o starijim i novijim verzijama vazi i za njega. Ponavljam da je 535 dobar wah, ali ako znas kakav zvuk ocekujes od njega onda se sve svede na jednu kombinaciju koju koristis, a tada za manje para mozes da modujes svoj regularni primerak na tu vrednost. Onaj booster na njemu nikada nisam koristio, meni je bio neupotrebljiv, nekome je mozda i dobar sta znam, znaci bio mi je visak. Imao sam i onu stariju verziju 535 sa niklovanim gornjim delom i to je valjda bio najlepsi wah koji sam ikada imao!

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Rockatansky » 10 Nov 2017, 23:13

hipihill wrote:
10 Nov 2017, 18:22
GCB95 ti je standardni Cry Baby bez filozofija i sve sto sam napisao o starijim i novijim verzijama vazi i za njega. Ponavljam da je 535 dobar wah, ali ako znas kakav zvuk ocekujes od njega onda se sve svede na jednu kombinaciju koju koristis, a tada za manje para mozes da modujes svoj regularni primerak na tu vrednost.
E da tako to obicno biva :) Hvala jos jednom ovo mi je bas korisno!

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by tommytigh77 » 17 Nov 2017, 02:25

Ja kad kažem ''wah'', mislim na:

(mislim pre svega na Up From The Skies, ali izgleda da je banovana na youtube kompletno)
Probao sam gomilu skupih i jeftinih wahova, i jedino na čemu sam instant uspeo da dobijem ovaj zvuk je EHX Wailer Wah. Sve ostalo što ima neki tamo nahvaljeni i/ili preskupi induktor i što pokušava da imitira Vox V846 iz '68. je balavurdija, prodaja magle. Nimalo se ne zezam sa ovom izjavom. Wah je vrlo prosta šema, ali da bi radio kako treba, mora da se tera mak na konac sa komponentama, NOS Halo induktor, Icar taper pot, Tropical Fish kondenzatori i slične gluposti, inače od tona nema ništa. S druge strane, ljudi iz EHX napravili inductorless wah koji radi za sve pare, i radi konzistentno od komada do komada, i košta smešno. Ja sam bio nevernik u inductorless wahove, sad sam prvi sveštenik. Svima od srca preporučujem.
Aliii, pre nego što krenete da menjate vaše wahove zato što ste nezadovoljni njima, probajte jednu prostu foru: kad uključite wah, smanjite volume pot na gitari na recimo 8, 7... Nijedan wah ne voli da ''vidi'' pun signal iz gitare, tako su konstruisani. Tek onda razmislite koliko ste ili niste zadovoljni svojim wahom.

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Oprema Koju Nemate

Post by merk » 19 Nov 2017, 15:59

za mene wah ton, koji radi svoj posao. bez nepotrebih visokih. običan cry baby sa ugrađenim red lion kitom od rogera mayera, kao i moj:
https://www.youtube.com/watch?v=V35LgLpTnnc
ovaj zvući jako blizu mome:
https://www.youtube.com/watch?v=MOPOHzAE1Fg

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Cortex » 29 Nov 2017, 11:15

sta ima od lampaskih gitarskih glava od 15-50W a da valja? nesto jednostavno sa sto manje kontrola, jednokanalno bi bilo idealno. jos ako je prenosivo...
ove moderne varijante (i dalje previse kompleksne IMO) kao h&k tubemeister 18, jel probao neko to? na primer on tezi samo 5 kg.
dokurcilo mi je vise da sviram na potpunom djubretu po beogradskim studijima, situacija sa pojacalima je vise nego tuzna.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by tommytigh77 » 29 Nov 2017, 12:39

Ček, misliš sa glavom da se vezuješ na zvučnike od postojećih pojačala po studijima, ili?

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Oprema Koju Nemate

Post by hipihill » 29 Nov 2017, 17:47

tommytigh77 wrote:
17 Nov 2017, 02:25
Probao sam gomilu skupih i jeftinih wahova, i jedino na čemu sam instant uspeo da dobijem ovaj zvuk je EHX Wailer Wah. Sve ostalo što ima neki tamo nahvaljeni i/ili preskupi induktor i što pokušava da imitira Vox V846 iz '68. je balavurdija, prodaja magle. Nimalo se ne zezam sa ovom izjavom. Wah je vrlo prosta šema, ali da bi radio kako treba, mora da se tera mak na konac sa komponentama, NOS Halo induktor, Icar taper pot, Tropical Fish kondenzatori i slične gluposti, inače od tona nema ništa. S druge strane, ljudi iz EHX napravili inductorless wah koji radi za sve pare, i radi konzistentno od komada do komada, i košta smešno. Ja sam bio nevernik u inductorless wahove, sad sam prvi sveštenik. Svima od srca preporučujem.
Aliii, pre nego što krenete da menjate vaše wahove zato što ste nezadovoljni njima, probajte jednu prostu foru: kad uključite wah, smanjite volume pot na gitari na recimo 8, 7... Nijedan wah ne voli da ''vidi'' pun signal iz gitare, tako su konstruisani. Tek onda razmislite koliko ste ili niste zadovoljni svojim wahom.
Stvari oko jednostavnosti waha i zbog toga potrebe za visokim kvalitetom komponenti su tacne. Da mora da se imaju tropical fish kondenzatori uopste nije tacno. Kada njih ubacim u svoj wah on radi nesto losije od originalnih koju su verovatno mylar tipa. No ovo o delovima za wah je za sasvim drugu temu.
Htedoh da kazem kako taj EHX wah koji tolkiko hvalis nisam ni video pa samim tim ni probao, ali ono sto sam cuo na YT nije mi se dopalo, meni na mojim zvucnicima to zvuci pomalo sterilno. Takodje mi se ne svidja ni plasticno kuciste i lako prevrtanje pedale koje je pokazano u jednom klipu. U svakom slucaju meni moj 30 god. stari wah zvuci prirodnije i prijatnije iako ima mana, pre svega volume drop.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Cortex » 30 Nov 2017, 11:08

tommytigh77 wrote:
29 Nov 2017, 12:39
Ček, misliš sa glavom da se vezuješ na zvučnike od postojećih pojačala po studijima, ili?
tako nekako

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oprema Koju Nemate

Post by tommytigh77 » 30 Nov 2017, 13:16

hipihill wrote:
29 Nov 2017, 17:47
Htedoh da kazem kako taj EHX wah koji tolkiko hvalis nisam ni video pa samim tim ni probao
Mislim da je ovo ključno u celoj tvojoj izjavi.
Cortex wrote:
30 Nov 2017, 11:08
tommytigh77 wrote:
29 Nov 2017, 12:39
Ček, misliš sa glavom da se vezuješ na zvučnike od postojećih pojačala po studijima, ili?
tako nekako
Uff, gledaj onda obavezno da imaš i 8 i 16 Ohm izlaze, ali to i sam znaš... Ne znam stvarno koliko bi dobio da prikačiš neku lampašku glavu na zvučnike od, recimo, Frontmana 212R. Dosta lošeg u tonu jeftinih tranzistoraca potiče baš od tih bednih zvučnika koji rade kao da ih je neko izbušio olovkom (a neretko i jesu u takvom stanju po BIGZu i slično). Možda ću zvučati blesavo, ali mi je zanimljivija ideja da nabaviš 1x12 kabinet sa nekim dobrim Celestionom. On će da zvuči standardno dobro bez obzira šta ga gura, a težio bi manje od većine lampaških glava (osim onih H&K čudesa). Jedini problem bi bio gabarit zbog prevoza. Kasnije na njega dodaš neku lepu glavu i kad imaš svirku, imaš tončugu na koju si se delom već navikao.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Oprema Koju Nemate

Post by clapton » 30 Nov 2017, 19:42

Cortex wrote:
29 Nov 2017, 11:15
sta ima od lampaskih gitarskih glava od 15-50W a da valja? nesto jednostavno sa sto manje kontrola, jednokanalno bi bilo idealno. jos ako je prenosivo...
ove moderne varijante (i dalje previse kompleksne IMO) kao h&k tubemeister 18, jel probao neko to? na primer on tezi samo 5 kg.
dokurcilo mi je vise da sviram na potpunom djubretu po beogradskim studijima, situacija sa pojacalima je vise nego tuzna.
Victory pravi mala metalna kucista ali nisu jeftini. http://www.victoryamps.com/

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Oprema Koju Nemate

Post by Cortex » 01 Dec 2017, 01:39

da da, ovaj V40 Dutchess model zvuci kao tacno ono sto bih voleo, vrlo su lepo zamisili ove prenosne glave

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Oprema Koju Nemate

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Dec 2017, 06:16

pa sad ima svašta da se kupi zavisno od budžeta...Manje više sve valja...Victory ne bih da podrivam puno ih reklamiraju i otkad je onaj Jamie Humphries ( što sviri sa Brian May-om itd) dovukao Kotzena baš su mu ga dali po cenama..I ovi iz Andertona ga svi koriste Yutuberi..Navadno je UK ako izumemeš da su pločice rađenje u aziji tj PCB jer su sva takva , za tu lovu bi se očekivalo nešto point to point bla bla..Kako god OK izbor na glasu ali košta...Taj što si ga probao od 18 w H&K je odličan, sviramo sam ga i super se pokazalo, cena mu je barem tada pre neke 3 god bila oko 300e 2nd kao novo...

U Artistu su bili Randali lepi mali diavlo ali da te me ne zavara drug cepa blues na njima, ako je high gain samo ne mora da se trea gain do daske i to je to a sutra je zgodno da se oktači jer se danas takva više traže, cena ne mogu da se setim ali garant ispod 500e....
i ako ih prati glas za riljanje, ova imaju baš lep i zategnut clean ..meni se đasvi



Black Star su se super pokazala i imaju renome ne samo zbog reklame, a i lako ih možeš naći kod nas, ja na njih gledam kao na ono što je Marshallu oduvek nedostajalo i ako su super na gainu iznenđujuće lepo zvuče čisto i što je meni vazžno super prijamu pedalice kao i gore pomenuti Randall i HK isto...Meni je važniji dobar clean....

Jet City su koliko sam video a i probao čista krađa za tu lovu...Ništa gore od tih tzv EU made , imho isti kvalitet samo ne šišaju na ime...https://www.thomann.de/gb/jet_city_ampl ... ead_bp.htm imaš i od 50 w i to šta si pitao 1 ulaz boc i gotovo :D Soldano dizajnirao, a koliko vidim po ocenama svi ga kuju u zvezde...gledao sam na netu i otvoreno u opšte ne deluje naivno..Da stoji neko drugo ime garant bi koštalo barem 2 puta više bez greške...
To od 22 Wata Custom su baš razbili,, ja se razmišljam ozbiljno da kupim stvarno je urađeno super...A pitanje je kada će to presušiti pa cene podivljati...I da glava je 377Eda ti je ovi donesu to je 400e, sa kutijom koja je realno odlična dođe te smešno oko 450e...
Inače tu glavu 22 Custom je baš doradio lik koga arče ovi iz Victorija....Martin Kid, tako da praktično imaš amp na kome su radili i Soldano a pre amp je nafrizirao Martin za smšnu lovu...
Meni je Kandidat ova glava https://www.thomann.de/gb/jet_city_ampl ... ca20hv.htm jer su clean razbili a meni je to jako važno...Od 50 Wati su im malo preko 300E :D pogledaj

https://www.thomann.de/gb/jet_city_ampl ... heads.html

na 2 minuta i 12 sekundi msm Joe mtf Pery je su svidelo pa je tražio malo dark i tako dobiše tu glavu

za čistu svirku i blusy OD msm da je to to...
Realno ništa bolje elktronski nećeš dopibi na pojačalima skupljim par puta...a ako hoćeš point to point ( što nije bolje nego eto ljudi vole) onda neki kit pa sam zalemiš ali dobar Kit košta koliko Jet City sa sve kutijom....
I od kombo pojačala isto ispod rada imaš Crate V , ja sam imao 1 pa sam ''navukao'' sad imam dva :D ...Nemaju drajv neki kaži ga za max ZZ top fazon ali clean kanal je bombona, i pedale prima samo tako...Preko ih nema u prodaju to je Crate uradio kao vađenku ali su bankrotirali i nisu štedeli...Na kraju su jadna išla za pri 300$ mala ...Carte svi vezuju za šugava mala pojačala za vežbu, ali greše..ako su je V serija dobra za Bili G i ostale bluzere onda šta reći..on je i pomogao dizajn...Ima par komada u Sloveniji pa to jedino da ti artist iz BGa poruči jer su ista firma, ja sam tako uzeo svojevremeno wah..tražio mi je kaparu , dao sam mu..kao da ne bude poručili a ja odustanem....
Ja imam V sa 1 12 com i uzeo sam glavu V33 ...
Realno za studio i za žive svirke po malim klubovima je imho nekih 20ak wati idealno, kaži ga od 15 na gore...Već ispod 15 W nije to baš za klubove, može ali...
http://shop.audiopro.si/index.php?contr ... ch=Iskanje
imaš ovde pisano o njima http://www.vintageguitar.com/3139/crate-v-series-amps/ i onaj bucko Tone King ga je testirao pored nekog Fendera i još koje čega..nije neki gitaroš ali se vidi šta može amp..za bluzi svirku je dušu dalo...

Zadnje ali ne i najgore, daleko od toga je IRT Laney 15 Studio - tu si stvarno završio posao sa studijom da svako pozavidi kako radi, a možeš da teraš i svirke...drugu sam preporučio combo Laney Ironheart IRT30-112 dečko je tu u BG svira ga već dve god, radi super..prezaodovoljan ovi iz Mixa su mu ga dali povoljno za manje od 500e što je za takav amp smešno...

Ona njihova VC i lavlje srce ne bih preporučio previše su na ceni kod nas, a praktično su samo za bluzijanu...mada..A ova IRT mogu i bluzijanu i riljakanje, i odlično primaju pedalice...Moguće da u MIX-u ima još koje a kako im se to dugo vuče da možeš neki dil da napraviš...


to je sve što znam da valja a da ''ne moraš obiti banku'' realno i nema potrebe nismo u 80im, znači H and K 18 ca ili bilo šta, Randallćič, Crate V, Black Star, Jet City i Leany IRT ( Begru i ako imam visoko mišljenje o njima nisam spomenuo jer ljudima služi nekad za sprnju ali msm da prave odlična pojačala, koliko im pedale umeju biti šit toliko su im ampovi OK i za naše uslove dobri, pa koliko vidim i za svetske)
Da ne kontrolišem greške, mrzi me zora je...pozdrav.........PS dobio si roman, kontam ako nabrajam da bude kako treba i sve što znam...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest