Vasha prva gitara :)

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
O.o
Posts: 284
Joined: 29 Apr 2009, 12:27
Location: Beograd (Kotez)
Contact:

Vasa prva gitara

Post by O.o » 20 Dec 2009, 03:35

Posto svi otvaraju teme koju pocetnicku/prvu gitaru da kupe, meni je palo na pamet da otvorim temu u kojoj opisujete vasu prvu gitaru na kojoj ste naucili da svirate prve stvari tako da bi pocetnici mogli malo da vide sta je OK za neki pocetak :)

Pa da pocnem. Squier Bullet. Kupljen polovan. Iako sam bio skeptican sto se tice ove gitare (nekako mi je Aria STG-003 ili STG-004 delovala kao bolji izbor, ali ovo je naletelo u oglasima pa sam ga uzeo) moram da priznam da i nije tako losa nakon sto sam probao ove Arie koje su mi nekako imale neugodan vrat. Malo sam se igrao sa njom i napravio sam je dosta svirljivom i tonski OK gitarom (nije Fender, al' se cuje :)). Ima vrat koji mi lepo lezhi u ruci i to mi je bilo od velike koristi kada sam pocinjao. Jedini problem je sto je malo teze ubosti lep primerak, ali kad se nadje pristojan komad moze dobro da vas sluzi. Svirali su je i oni koji tamburaju duze od mene i uglavnom su bili prijatno iznenadjeni vratom. Sve u svemu OK gitara da posluzi za pocetak sto se mene tice :)

Toliko. Uzdravlje :ziveli:

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Vasa prva gitara

Post by nenadnenad » 20 Dec 2009, 09:26

Neka no name akustara domace proizvodnje koja nije kotirala i imala je vrat ko bejzbol palica - debeo i uzak.Druga je istog porekla i kvaliteta samo sto je vrat bio shirok i tanak.Posle jedno dve godine sam uzeo squier akustaru iz acoustic pack-a, jelte najjeftiniju.Jedno 5-6 godina nakon toga sam uzeo ariu stg-003 i posle godinu dve je prodao.

User avatar
Ramirez
Posts: 119
Joined: 01 May 2008, 17:50

Re: Vasa prva gitara

Post by Ramirez » 20 Dec 2009, 09:31

Ako se ne varam, bese to neke 1978, prva gitara, pozajmljena od nekog rodjaka, Melodija Menges...
Nije se dugo zadrzala u mom vlasnistvu :D
Posle je tu bilo raznih krseva ali i lepih komada.

User avatar
Markony
Posts: 486
Joined: 11 Apr 2009, 21:39
Location: Jagodina

Re: Vasa prva gitara

Post by Markony » 20 Dec 2009, 10:39

Melodija Menges TC oblik, kupljena 26.12.1987., izradjena od rebrastog javora, crveno telo, bela ploca, maple neck i fingerboard.
Jos uvek u mom vlasnistvu. 8)
Ne sviram je u javnosti zbog Marlboro nalepnica koje sam izlepio po njoj u vreme dok je Senna vozio za McLaren i harao F1 sezonama, kako ne bih krsio zakon o reklamiranju cigareta. Sluzi mi za kondicione treninge i kucnu zabavu.
Iza sebe ima puno koncerata, festivalskih svirki i razlicitih snimanja. Zaradjivala je moj muzicki dzeparac sve dok nisam prestao da se bavim muzikom :grummel_2: .
:ziveli:

Sada, sa novim pocetkom rekreativnog sviranja, posle citave decenije prijatelji i poznanici koji su nekad dolazili da gledaju i slusaju nasu svirku ne preskacu pitanje " Gde je crvena Marlboro gitara?" "Gitara je na svom mestu, ne ide nigde!", glasi moj odgovor.
Sta da radim, vise se obraduju kad vide nju nego mene :D !
:ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Vasa prva gitara

Post by Dersu Uzala » 20 Dec 2009, 11:23

Markony wrote:Melodija Menges TC oblik, kupljena 26.12.1987.
:1: kupljena 26.11.1975. Klasicna gitara, meksicki stil. Plasticsche zice, te fore. Matori se inicijalno lozio na klasiku (renesansu i barok) a bogami i flamenco. Pusti snovi, reci ce drugari :grummel_2:.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Vasa prva gitara

Post by Kristijan » 20 Dec 2009, 11:33

Melodija Mengeš, čini mi se da je oznaka bila Rio I (a valjda je Rio II bila verzija sa 12 žica, ne sećam se tačno). To je bila dreadnought akustična, i to je ćale kupio greškom, nije imao strpljenja da sačeka instrukcije od mog profana. Ubrzo zatim je morao da mi kupi Melodija Mengeš C108, klasičnu gitaru, jer je za muzičku školu ona dreadnought bila prilično neupotrebljiva. Ni jedna od ovih gitara nije više u mom posedu. Ova prva je kupljena u januaru 1986. Posle sam izmenjao toliko gitara da ne bih smeo sa sigurnošću da tvrdim koje su kada kupovane, prodavane, menjane...

User avatar
BluesBoy
Posts: 219
Joined: 03 Apr 2008, 23:30

Re: Vasa prva gitara

Post by BluesBoy » 20 Dec 2009, 11:43

To je vrlo zanimljiva prica... Bese to 2001 godine, ja donesem iz skolskog orkestra neku strau akusticnu gitaru koja nije mogla da se nastima i imala je samo 4 zice, a kada sam trazio od oca pare za komplet zica rekao mi je boli te tuki sviraj BAS :D ja tad cak nisam ni razumeo o cemu prica no idemo dalje... Tako sam ja sve zivo smorio po kuci tih dana sa rastimanom gitarom a moj otac se jezio kad me cuje (jer je on bio studijski muzicar) Bas u to vreme je otvorena prodavnica muzickih instrumenata u Cacku i ja tamo zapazim neke akusticne gitare mislim da su bile 4000din, i pocnem da ispitujem po kuci kakve su sanse da mi kupe jednu. Jedno jutro pita majka mog oca da joj da 250e da kupi neko ultra kul posudje cepterovo Milan moje je iskulira maksimalno, kao nema para drugi put... uvece je dosao sa nekog rodjenda malo nacirkan :lol: i zatekne mene u sobi kako pokusavam da nastimujem gitaru ali sada sa 3 zice i kaze mi ajmo da kupimo gitaru. Odemo mi u prodavnicu po tu gitrau od 4-500 i covek mi kupi Skvajer standard sa Skvajer pojacalom od 10w, gig beg, trzalice, kais, STIMER :D , skolu gitare itd... izaslo preko 300e, naravno uz dogovor da kazemo majci da je Milan poznavao vlasnika prodavnice pa smo uzeli na neke rate :lol: :lol: :lol:

mali off ...

Sada kad gledam njegove slike sa svirki i iz studija covek je imao Gibson SG, Fender Stratocaster iz 64, vox ac30, fender twinreverb, i roland jazzchorus... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ali sto Rocet jednom rece ne moze se covet ubiti zbog takvih stvari...

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Vasa prva gitara

Post by nenadnenad » 20 Dec 2009, 11:52

Ma, nije nemoguce skupiti pare a mislim da je vecini ljudi lakse skupiti ili dobiti pare nego vezbati :mrgreen:
Steta sto cale nije ostavio bar nesto od toga sto je imao :)

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Vasa prva gitara

Post by Dersu Uzala » 20 Dec 2009, 11:53

Dersu Uzala wrote:
Markony wrote:Melodija Menges TC oblik, kupljena 26.12.1987.
:1: kupljena 26.11.1975.
A da, jos je negde u steku u JuZi. Trebaju nove civijie i bice ko mlijeko (bar se nadam, nisam je video poodavno) :hide: .

User avatar
BluesBoy
Posts: 219
Joined: 03 Apr 2008, 23:30

Re: Vasa prva gitara

Post by BluesBoy » 20 Dec 2009, 11:56

nenadnenad wrote:Ma, nije nemoguce skupiti pare a mislim da je vecini ljudi lakse skupiti ili dobiti pare nego vezbati :mrgreen:
Steta sto cale nije ostavio bar nesto od toga sto je imao :)
Slazem se sa tobom, steta jeste ali to je duga i bolna prica. Sve je otislio jednom poznatom trgovcu gitara za tadasnjih 2000dm.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Vasa prva gitara

Post by Dersu Uzala » 20 Dec 2009, 11:59

BluesBoy wrote: 2000dm.
:O.o:

User avatar
BluesBoy
Posts: 219
Joined: 03 Apr 2008, 23:30

Re: Vasa prva gitara

Post by BluesBoy » 20 Dec 2009, 12:04

... bas tako :shock: :O.o:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Vasa prva gitara

Post by dejankuki » 20 Dec 2009, 12:08

Akusticna neka mala, tek za decu do 10godina.. :cao: na nekom novogodisnjem popustu u RK Beograd 18.12.'70 i neke cini mi se '78 uhvatio caleta raspoloznog kada sam pokusavao da zapocnem razgovor i da mu kazem da sam dobio ukor tj. tekst na celoj strani u svesci kojije on trebao da potpise.. :XD: (valjda sam bio nepazljiv na casu i nisam napisao domaci) i naravno.. pokazem mu oglas u novinama i odemo da kupimo gitaru.. :metal: posle nedelju dana, sam zbog toga dobio takve batine da ih se jos danas secam.. :hide: (naravno, em mu je dete dobilo ukor u drugom osnovne, em je pukao pare, em je "namagarcen" od sincica, koji umesto da mu kaze za ukor, trazio da mu tata kupi gitaru.. i bese mi gitara bila sakrivena dok nisam popravio odnos sa uciteljicom, napisao f#@$ing domaci zadatak, popravio vladanje... i dok on nije zaboravio... nekih nedelju-dve... :bravo: )

Kasnije, neka muzicka naklada Zagreb.. derby 80 ili slicnog naziva (treba da pogledam..) kupljena 22.4 '83
Pa ide Jolana Galaxix kupljena 22.4 '85..
Pa Slammer by Hamer kupjena 1.3 '99
I na kraju Focus by Kramer ... pre neku godinu.. iz USA direkt! :metal:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Vasa prva gitara

Post by Dersu Uzala » 20 Dec 2009, 12:21

dejankuki wrote: I na kraju Focus by Kramer ... pre neku godinu.. iz USA direkt! :metal:
Pa sto ne cutis :metal:. Jes' se nakacio na kramerforum.com ? Ili VintageKramer.com?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Vasa prva gitara

Post by dejankuki » 20 Dec 2009, 12:24

MusicYo.com.. :mrgreen: cijelih $69 + shipping $9 a onda mi je drug isporucio u SerbiJu

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest