Jedna nova stvar, and band announcement [sort of]

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Jedna nova stvar, and band announcement [sort of]

Post by Cortex » 30 Jul 2012, 11:39

Drugari sto godina nisam sa vama podelio nishta, a i drzheci lemilicu vishe nego trzalicu u ruci nisam neshto mnogo ni snimao ideje, no evo jedne. Formirao sam bend ponovo, nakon par godina pauze, postoji par snimljenih demo pesama u kucnoj radinosti, kao i pregrsht ideja. Evo npr ovu pesmu sviramo from start to finish vec posle trece probe valjano, i'm happy :ziveli: KAzhem, kucna radinost, samo da se zabelezhi ideja, uzhivo to mnogo organsije i povezanije zvuchi, bubanj je ovde narochito monoton i jadan jer se radi o nekim predefinisanim ritmovima, program u kome sam snimao ima samo veooooma ogranichen dijapazon ritmova a i podrzhva samo ritmove u 4/4 :lol: aj ajd, najbrzhe mi je da se zabelezhi ideja. Nije narochito precizno odsvirano ali imacu vremena da brinem o tome.
Svako vashe mishljenje i komentar cenim :ziveli:

http://soundcloud.com/earthless/nova-final

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Jedna nova stvar, and band announcement [sort of]

Post by DrGreenthumb » 30 Jul 2012, 11:51

Ritmicki all over the place, kao da uopste ne sviras po toj beat potki. Harmonski i melodijski interesantno (mada pretenciozno :D), ali nemoj da zaboravis na ritam, meni je to najbitniji element u muzici. Mozda bi bilo bolje da snimas ideje preko obicnog metronoma? Kudos za ton i ideje tho, keep em cummin :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Jedna nova stvar, and band announcement [sort of]

Post by Cortex » 30 Jul 2012, 11:56

Tnx!
Ma kazhem, nije precizno odsvirano no nisam mnogo ni brinuo oko toga ovaj put, ovo je bilo samo da se nakupe chlanovi benda na osnovu ideje. Takodje ti se josh vishe chini da je pogubljeno jer taj bedni program u kome sam radio a koji sam dobio uz zvuchnu haha, RiffWorks, radi po principu slaganja kockica pa onda ni nemash priliku da steknesh feel dok svirash vec ono jedno ponavljanje i gadjash da stanesh bash u delicu beat-a, slika sa neta

Image

missslim....

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Jedna nova stvar, and band announcement [sort of]

Post by sirac-šunka » 30 Jul 2012, 12:25

Brate, pored silnih drugih "besplatnih" programa... :grummel_2:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Jedna nova stvar, and band announcement [sort of]

Post by Cortex » 30 Jul 2012, 12:31

jel mi verujesh da mi muchno da se iscimam toliko...nemam vremena, a i ne bih da ulazim u to iskreno, to jednom kad udjesh u DAW i VST onda si ga najebo, samo josh ovu biblioteku samo josh 15 GB violina samo josh 17 gigabajta sintova i tako u nedogled, kojcemitokurac. ocu da nekome okvirno predstavim ideje i da onda odemo u studio i da probijemo jedni drugima mozak, to je zamisao :D :ziveli:

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Jedna nova stvar, and band announcement [sort of]

Post by +Hopkins+ » 30 Jul 2012, 12:39

Super je ideja, samo sa pravim bubnjem koji bi neko iscepao i biće odlično.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Jedna nova stvar, and band announcement [sort of]

Post by Cortex » 30 Jul 2012, 12:59

:ziveli:

User avatar
nemanja_cs
Posts: 245
Joined: 04 Feb 2009, 14:38
Contact:

Re: Jedna nova stvar, and band announcement [sort of]

Post by nemanja_cs » 30 Jul 2012, 13:05

pff ja jedva cekam ovo da cujem u band verziji \m/

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Jedna nova stvar, and band announcement [sort of]

Post by komil » 30 Jul 2012, 13:48

Oseti se sa da bi ovo zvučalo zanimljivo live. Samo napred!

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Jedna nova stvar, and band announcement [sort of]

Post by sirac-šunka » 30 Jul 2012, 14:20

Cortex wrote:jel mi verujesh da mi muchno da se iscimam toliko...nemam vremena, a i ne bih da ulazim u to iskreno, to jednom kad udjesh u DAW i VST onda si ga najebo, samo josh ovu biblioteku samo josh 15 GB violina samo josh 17 gigabajta sintova i tako u nedogled, kojcemitokurac. ocu da nekome okvirno predstavim ideje i da onda odemo u studio i da probijemo jedni drugima mozak, to je zamisao :D :ziveli:
Pa mož i tako... a mož i samo skineš jedan daw i jedan VST bubanj, a ostalo nasnimavaš i miran...Znam mnoge koji su uspeli bez 1.000.000 TB semplova i ostali su imuni na iste ;)

Inače, podržavam projekat, samo napred, pretplaćujem se na sledeće uradke... :wink:

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Jedna nova stvar, and band announcement [sort of]

Post by DrGreenthumb » 30 Jul 2012, 14:51

Cortex wrote:Tnx!
Ma kazhem, nije precizno odsvirano no nisam mnogo ni brinuo oko toga ovaj put, ovo je bilo samo da se nakupe chlanovi benda na osnovu ideje. Takodje ti se josh vishe chini da je pogubljeno jer taj bedni program u kome sam radio a koji sam dobio uz zvuchnu haha, RiffWorks, radi po principu slaganja kockica pa onda ni nemash priliku da steknesh feel dok svirash vec ono jedno ponavljanje i gadjash da stanesh bash u delicu beat-a, slika sa neta

missslim....
Ok, nije ni bitno da bude precizno, ali ako pravis muziku (a to je valjda poenta, je li) mora da ima flow. Ja sam imao (imam) slican problem jer nisam navikao da sviram uz metronom/umjetne bubnjeve pa ih posle nekog vremena potpuno zanemarim, sto je u bend/live/studio varijanti potpuna katastrofa. Stoga ti i kazem da je bolje da se naviknes da snimas uz klik, bolje nego uz ovaj beat, takodje je lakse bubnjaru kome saljes deonice da sam osmisli sta bi svirao. A imas bas finih programa na netu, i za bubnjeve i sve ostalo, mada kazem ti, nije bitan aranzman neg groove :)
A sto se tice sam muzike mislim da (po obicaju) prekomplikujes pa to deluje malo zbrda-zdola, mada opet buduci da ne slusam muziku koju ti gotivis mozda tako i treba. Ima nekih brzih pasaza koji su bukvalno jedva "ugurani" u tu ritmicku "kockicu", meni je to visak i odbilo bi me od daljeg slusanja :mrgreen: Kao sto Nemac rece, jedva cekam da cujem u band kontekstu, tu se vecina ovih sitnih stvari ispegla...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Jedna nova stvar, and band announcement [sort of]

Post by Cortex » 30 Jul 2012, 15:02

Da, pa eto, sve se na kraju svede na moju lenjost kao i uvek :) lenjost da se nabavi dobar i koristan program i pomuchi malo u njemu, lenjost da se ponovi par puta vishe kako bi se odsviralo kako treba itd itd. Prosto mi je muka vishe od gubljenja vremena sa tim, secate se ranije mojih poduhvata, te ceo album u MIDI formatu svi ali svi instrumenti iskucani, te dugachki gitarski instrumentali sa petsto delova gde sam ja i kucao bubanj maximalno predano...bla bla to toliko oduzima vremena da ja vishe ne mogu da ga odvojim za to.
Chudan je ovaj Riffworks, sve su to kao neki time stretch-ovani beatovi, svaki ima preporucheni bpm i sad ti kao kucash neki drugi bpm i ono zvuchi...chudno. No kazhem, nevermind. A shto se tiche pretencioznosti i komplikovanosti, trudio sam se da maksimalno pojednostavim stvari ovaj put :)

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Jedna nova stvar, and band announcement [sort of]

Post by DrGreenthumb » 30 Jul 2012, 15:11

Cortex wrote:Da, pa eto, sve se na kraju svede na moju lenjost kao i uvek :) lenjost da se nabavi dobar i koristan program i pomuchi malo u njemu, lenjost da se ponovi par puta vishe kako bi se odsviralo kako treba itd itd. Prosto mi je muka vishe od gubljenja vremena sa tim, secate se ranije mojih poduhvata, te ceo album u MIDI formatu svi ali svi instrumenti iskucani, te dugachki gitarski instrumentali sa petsto delova gde sam ja i kucao bubanj maximalno predano...bla bla to toliko oduzima vremena da ja vishe ne mogu da ga odvojim za to.
Chudan je ovaj Riffworks, sve su to kao neki time stretch-ovani beatovi, svaki ima preporucheni bpm i sad ti kao kucash neki drugi bpm i ono zvuchi...chudno. No kazhem, nevermind. A shto se tiche pretencioznosti i komplikovanosti, trudio sam se da maksimalno pojednostavim stvari ovaj put :)
Hehe, ako je ovo jednostavno, kakva li ti je guzva u tikvi :mrgreen:
Da secam se, kako bi, Reminiscence? Ja sam ti se uvek divio na tom neverovatnom naporu, bas zato sto sam lenj kao i ti, sve me mrzi :) Mada je jedino pravo duzmes dviras s bendom, as ya know...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Jedna nova stvar, and band announcement [sort of]

Post by Cortex » 30 Jul 2012, 15:32

Heh, Reminiscence je ancient history, jbg.
Imam josh jendu stvar snimljenu, potpuno drugachiji fazon, videcu da je dovrshim ovih dana pa da je podelim odje :ziveli:

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Jedna nova stvar, and band announcement [sort of]

Post by Void » 30 Jul 2012, 15:51

само маст, само маст :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest