Rifovi u Srbistanu :)

Muzika, tekstovi, cover art i ostale kreacije.

Moderators: dejankuki, Trooper, muki17

Post Reply
User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Rifovi u Srbistanu :)

Post by Dersu Uzala » 19 Jul 2012, 08:16

sinisake wrote: ... (odvec sam star i sjecanje me vise ne sluzi)...
Guy de Maupassant? :bambi:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Rifovi u Srbistanu :)

Post by Dushan S » 18 Aug 2012, 01:15

http://www.timemachinemusic.org/2012/08 ... be-a-cuje/
Novi članak! Ovaj put su tema milionski pregledi video uradaka domaćih pop folk zvezda na YouTube-u :)

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Rifovi u Srbistanu :)

Post by Funkd » 18 Aug 2012, 17:48

Hm, hoces da kazes da "zapadnim" izvodjacima nije bitan broj pregleda? Ispade da je YouTube kreiran bas po "nasoj" meri :)
A i sve ovo su samo pretpostavke. Ne kazem da se ne slazem sa tobom, ali tako je..

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Rifovi u Srbistanu :)

Post by Dushan S » 18 Aug 2012, 18:19

Pa znaš, radim ja i za estradu pa to oko pretpostavki... Možda i ne moram da pretpostavljam uvek.

Ali nisam želeo da tvrdim, već samo da skrenem pažnju. naravno da nisu svi kupili preglede, uostalom u članku pričam i o drugim mogućim razlozima za to da neki ovdašnji video ima puno pregleda a proporcionalno malo komentara. Zapadnim izvođačima je manje bitno, ali kupuje se i tamo a rade se i druge stvari. Evo, je li bila nedavno blamaža za novi Madonin album koji su pokušali da veštački zguraju na prvo mesto Billboard-ove top liste prodaje? ovo što trte mrte bend koji svira upravo u nekom klubu u BG-u ima pregleda kao neko ko je upravo na svetskoj turneji mi je jednostavno bilo zabavno i bizarno pa sam eto, tome posvetio koji minut svog vremena i napisao to.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Rifovi u Srbistanu :)

Post by Dushan S » 28 Jan 2013, 03:27

Još "Rifova u Srbistanu". Ovaj put malo o neizmernoj ljubavi fanova:

http://www.timemachinemusic.org/2013/01 ... -biti-fan/

Crni Bogumil
Posts: 15
Joined: 01 May 2012, 13:41

Re: Rifovi u Srbistanu :)

Post by Crni Bogumil » 21 Feb 2013, 13:25

Nema dovoljno dobrih bendova i fali raznolikosti, pa je sve to sasvim normalno.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Rifovi u Srbistanu :)

Post by mislim_stvarno » 21 Feb 2013, 13:48

ne slazem se, i ovo (ne znam bas da li je malo) dobrih bendova sto ima ljudi su lenji da idu da slusaju

Crni Bogumil
Posts: 15
Joined: 01 May 2012, 13:41

Re: Rifovi u Srbistanu :)

Post by Crni Bogumil » 21 Feb 2013, 14:40

mislim_stvarno wrote:ljudi su lenji da idu da slusaju
Predrasuda. Ili možda samo nerealna očekivanja?

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Rifovi u Srbistanu :)

Post by mislim_stvarno » 21 Feb 2013, 15:38

iskustvo odlaska na svirke. ljudi nece da se cimaju ako ne znaju tacno sta ce da dobiju odlaskom na svirku, a ne znaju sta ce da dobiju jer se ne trude da preslusaju mlade bendove. Zbog toga bleje napolju, cirkaju pivo i idu da cuju milioniti put hocu da znam umesto jedne originalne stvari

pop rock klupske svirke u dangubi i domace i strane - prepune
najda i gale u dangubi i festu -prepuno
koncert godine u ns - prepuno
riblja corba, parni valjak, pizdematerine u areni - prepune
ateisti guzva u 16tercu i jos neki mladji likovi u bozidarcu - nije bas popunjeno kako valja
ateisti u skcu pre par godina slicno
loud i jos dva benda pre par meseci u gunu - nije bas poluprazno, ali nije ni dovoljno puno
seljacka buna u ns (po njihovoj prici) - 30ak ljudi
trigger gde dusan cija je tema svira u skc pre par godina - pristojno popunjeno, ali ne prepuno
rodjendan 202 ili sta je to vec bilo pre 4-5 godina sa 5-6 mladjih bendova - poluprazno
punk svirke sa bendovima bekstvo iz la zmija kps i jos neki u dangubi skoro pusto
itd

to nisu sve ultra kvalitetni bendovi, ali su vecina pomenutih znatno iznad proseka, a neki su i dosta poznati

Jedan od retkih bendova koji je napravio neki proboj je mortal kombat, a realno govoreci, nisu nesto narocito kvalitetni, meni je seljacka buna koja fura isti trip daleko interesantnija.


ovde cak nisam ni pomenuo kakva je situacija kad kao bend koji radi iz hobija pokusavas da organizujes svirku, pa ne mozes ni drustvo da navuces da dodje jer ih boli patka, dodje 50ak ljudi

Crni Bogumil
Posts: 15
Joined: 01 May 2012, 13:41

Re: Rifovi u Srbistanu :)

Post by Crni Bogumil » 21 Feb 2013, 17:16

Publika nikome nije ništa dužna. Prosto i jednostavno - ljudi idu na ono što ih zanima kad im to kinta i situacija dozvoljavaju. To da se ljudi "ne trude da čuju mlade bendove" je takođe predrasuda i nije u tome problem. "Na slepo" odlasci na koncerte... jebiga, to vreme je odavno prošlo, a ne miriti se sa tom činjenicom i nije baš pametno. Takođe, Rogošićevske retorike odavno više ne pale i zvuče samo kao suvoparna masa stereotipne kuknjave. Jednostavno, ukoliko imaš bend, za očekivati je i da znaš gde mu je mesto. Normalno i legitimno je požaliti se i na manjak publike i slično, ali s druge strane, kad to počne da se apostrofira, onda nije na odmet pomisliti i da taj neko možda ima problem sa samoprocenjivanjem ili su mu motivi bavljenja muzikom malo mutni. Da se neko probije i pridobije publiku nije lako, ali je to pre svega stvar na kojoj sam bend treba da radi. Jer ko će drugi? Svet svakako nije dužan da podržava svakog ko je samo uzeo gitaru i napravio bend, a kuknjava takođe ne vodi nigde.

Svi ovi primeri što si naveo su manje-više logični i ne vidim šta je tu toliko nepravedno. Na primer, tih 30 ljudi na svirci Seljačke Bune sigurno nije u skladu s internet hajpom koji se stvorio u vezi njih, ali s druge strane ni ne iznenađuje preterano - jer reč je samo o NU metal likovima koji parodiraju metal. Očekivano je da to ne izaziva bogznakakav entuzijazam kad je bend manje-više interna sprdnja i ništa više od toga.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Rifovi u Srbistanu :)

Post by komil » 21 Feb 2013, 18:02

Crni Bogumile, pa ja mogu da potpišem to što si rekao. :1: :) To je ona perspektiva koje, ipak, fali u Srbistanu. Kad je bude malo više, na kraju krajeva, i muzika će biti kvalitetnija..

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Rifovi u Srbistanu :)

Post by mislim_stvarno » 21 Feb 2013, 18:04

Crni Bogumil wrote: To da se ljudi "ne trude da čuju mlade bendove" je takođe predrasuda i nije u tome problem.
dovoljno puta sam se susreo sa takvim situacijama da znam da nije predrasuda nego je generalno stanje. Ako je ortakov bend, preslusace 2pesme, ako ne, ni toliko. Posle toga dolazi ovo:
Crni Bogumil wrote:Publika nikome nije ništa dužna. Prosto i jednostavno - ljudi idu na ono što ih zanima kad im to kinta i situacija dozvoljavaju.
sto je tacno, ali ne moze ni da ih zainteresuje nesto kada ne znaju sta se nudi. Publika koja bi pratila sta se desava na kakvoj takvoj sceni, skoro ne postoji, mizerno je mala.
Crni Bogumil wrote:Svi ovi primeri što si naveo su manje-više logični i ne vidim šta je tu toliko nepravedno.
ako je tebi logicno da ateisti sviraju pred 150-200 ljudi u beogradu, onda ok.
Crni Bogumil wrote: Na primer, tih 30 ljudi na svirci Seljačke Bune sigurno nije u skladu s internet hajpom koji se stvorio u vezi njih, ali s druge strane ni ne iznenađuje preterano - jer reč je samo o NU metal likovima koji parodiraju metal. Očekivano je da to ne izaziva bogznakakav entuzijazam kad je bend manje-više interna sprdnja i ništa više od toga.
Uh kakav potcenjivacki ton. "Samo NU metal likovima"? Kao da je to nesto mnogo lose. A osim toga, nema tu ni n od NU metala, to je najstandardniji hevi, samo sto je moderniji i autenticniji od gomile klonova mejdena, metalike i slicnih. Metal je sam sebe isparodirao kad se krenulo sa macho imidzom manovara i drugih "boraca za metal" bendova. Bolje da vriste o seljobusu i gotik nogama nego o dlakama na sapunu. Nisam lud za seljackom bunom, uzeo sam ih kao primer, ali radije cu slusati njih nego nadimac, atlantidu, hajvej i njima slicne koji ili nemaju kvalitet i kreativnost ili su isto sto i grand samo sa gitarama oko vrata.

Iako mozda jesu interna sprdnja, to su i ateisti i hladno pivo i gomila drugih stranih i domacih bendova, i tu nema nista lose. Ako ne uspeju, bar su se dobro zabavili, sto nisam siguran za one preozbiljne i pretenciozne bendove koji bi da menjaju svet jednom pesmom.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Rifovi u Srbistanu :)

Post by Doolio » 21 Feb 2013, 18:42

Обојица сте донекле у праву. Раја иде мање на свирке, то је делом због, ај да тако кажем, разуђене понуде. Нек то буде опис:)
Са друге стране, други део је у генералној ''неидости'' на свирке, а која нема везе са понудом, већ са успостављеним трендом живота. Као што се мало иде и у биоскопе, нпр. То не значи да сад има мање готивних филмова него пре. То чак не мора да се доводи у везу ни са кућним биоскопима, торентима и сличним. Већ са начином функционисања који узрокује такве трендове.

Оно где се ви заправо спорите, колико ја видим, то је питање на кога свалити бреме одговорности у свему томе:) А то је већ кокошка-јаје фазон. Крив је цео свет? Добро, и шта сад, ништа, јебига. Океј, крив је цео свет, свет као ентитет не може да преузме улогу одговорности и цимања. Идемо даље, извођачи? Океј, ако је свет такав и такав, онда извођачи треба да се прилагоде или да ''прогласе банкрот''. Али, зашто кад нису криви они? Зато што је таква ситуација. Дакле, неки брејнсторминг идеја или агресивније цимање или ко зна шта. Стигосмо до публике? Океј, извођачи раде оно што раде увек, а публика је геј. То је сад двојак трип (кокошка-јаје). Ко коме ту треба да попуши?:) И тако у круг и тако може до прексутра. По мом скромном мишљењу, поента је да свако од поменутих групација треба да сконта ситуацију и да дела у складу са задатим параметрима и усвојеним циљем. Све друго је неконструктивно.

Crni Bogumil
Posts: 15
Joined: 01 May 2012, 13:41

Re: Rifovi u Srbistanu :)

Post by Crni Bogumil » 21 Feb 2013, 19:14

mislim_stvarno wrote:dovoljno puta sam se susreo sa takvim situacijama da znam da nije predrasuda nego je generalno stanje. Ako je ortakov bend, preslusace 2pesme, ako ne, ni toliko.
Tako ti je danas svuda, ne samo u Srbiji. Ljudi jednostavno mnogo ređe idu "na slepo" na svirke njima nepoznatih bendova, jer ovo je internet era i svako može da proveri o čemu se zapravo radi pre nego što ode na koncert. To je stvarnost i s time se treba pomiriti.
mislim_stvarno wrote:sto je tacno, ali ne moze ni da ih zainteresuje nesto kada ne znaju sta se nudi. Publika koja bi pratila sta se desava na kakvoj takvoj sceni, skoro ne postoji, mizerno je mala.
Zavisi na koju scenu misliš, jer neke su manje a neke veće.
mislim_stvarno wrote:ako je tebi logicno da ateisti sviraju pred 150-200 ljudi u beogradu, onda ok.
Logično jeste, jer jebiga, radi se o bendu koji je bio fora na dve-tri sezone sredinom '90-ih i nije baš izdržao test vremena. Ne vidim da je 150-200 ljudi na njihovom koncertu sada nešto alarmantno. Sasvim solidna brojka zapravo.
mislim_stvarno wrote:Uh kakav potcenjivacki ton. "Samo NU metal likovima"? Kao da je to nesto mnogo lose. A osim toga, nema tu ni n od NU metala, to je najstandardniji hevi, samo sto je moderniji i autenticniji od gomile klonova mejdena, metalike i slicnih. Metal je sam sebe isparodirao kad se krenulo sa macho imidzom manovara i drugih "boraca za metal" bendova. Bolje da vriste o seljobusu i gotik nogama nego o dlakama na sapunu. Nisam lud za seljackom bunom, uzeo sam ih kao primer, ali radije cu slusati njih nego nadimac, atlantidu, hajvej i njima slicne koji ili nemaju kvalitet i kreativnost ili su isto sto i grand samo sa gitarama oko vrata.

Iako mozda jesu interna sprdnja, to su i ateisti i hladno pivo i gomila drugih stranih i domacih bendova, i tu nema nista lose. Ako ne uspeju, bar su se dobro zabavili, sto nisam siguran za one preozbiljne i pretenciozne bendove koji bi da menjaju svet jednom pesmom.
Ne, nisam imao potcenjivački već zapravo vrlo neutralan ton. Samo kažem ono što jeste, jer poznajem čoveka iz tog benda. Likovi su mahom u NU metal priči a bend je parodija na metal i manje-više interna zajebancija. Ostatak zaključi sam po svom ukusu.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Rifovi u Srbistanu :)

Post by sinisake » 21 Feb 2013, 19:32

+ za Bogumila.

100-200 ljudi je vise nego solidna cifra za kojekakve sprdnje od bendova...

S druge strane, u mom gradu, svojevremeno, ni sam Bajaga nije prodao dovoljno karata, pa je koncert otkazan kao neisplativ... :nixweiss:

Stariji manje idu na svirke, mladje zanima nesto drugo (eno, Elitni odredi prepunise jedan lokal decurlijom pre neki dan), rok (sa svim podvrstama) nije vise mejnstrim, i jbg...

Mala je ovo zemlja da bi se mogao ozbiljniji biznis praviti od rokenrola, cak i pod pretpostavkom da bend poseduje kvalitet i hitoidni potencijal. :bambi:
to su i ateisti i hladno pivo i gomila drugih stranih i domacih bendova, i tu nema nista lose
Nema, ali svake zajebancije tri dana - dosta, zajebancija ima rok trajanja. Ateisti su se izduvali posle Wartburga i to je to, i sad im na svirke dolazi toliko ljudi koliko im dolazi - zato sto nemaju sta vise da ponude...
Hladno pivo je mozda krenulo kao interna zajebancija (ne znam), ali su oni otisli mnogo dalje, jer taj lik, Mile, zna da napise kakav-takav tekst i da otpeva nesto sto traje i odzvanja duze nego manje-vise simpaticna posalica.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest