Mali problemcic sa pojacalom :D

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
virtualstefan
Posts: 7
Joined: 11 Apr 2013, 22:56

Mali problemcic sa pojacalom :D

Post by virtualstefan » 11 Apr 2013, 23:00

Pozdrav ljudi juce sam kupio novo pojacalo od 20w e sad ima jedan problem, pojacalo mi kada ukljucim distorziju malo susti dok ne pocnem da sviram, a na cleanu je sve uredu, zbog cega je to, bas me nervira?? I zasto mi gitara nema neki sustain, kad otrznem zicu npr E ocu neki power cord, kad zavrsis za trzanjem zvuk se i dalje cuje.??? pozdrav i hvala u napred :cao: :metal: :D

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Mali problemcic sa pojacalom :D

Post by Trooper » 11 Apr 2013, 23:04

Koju gitaru sviras? Ako je jeftino pojacalo, sigurno ce svakako zujati sto je vise odvrnut gain. Posebno sa singl magnetima
A po pitanju sustaina... Opet, moze biti do gitare ili do tvoje tehnike sviranja

virtualstefan
Posts: 7
Joined: 11 Apr 2013, 22:56

Re: Mali problemcic sa pojacalom :D

Post by virtualstefan » 11 Apr 2013, 23:07

gitara mi je Schecter sgr series c-1, ajd zujanje moze i da prodje, ali me nervira sustain, ako je do gitare, kako se to moze ublaziti?? :?:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Mali problemcic sa pojacalom :D

Post by bancika » 11 Apr 2013, 23:39

stavi krpu preko zica :) Kako ocekujes da ce ton da utihne odmah nakon okidanja? Valjda je dobro sto drzi ton duze, ne?

virtualstefan
Posts: 7
Joined: 11 Apr 2013, 22:56

Re: Mali problemcic sa pojacalom :D

Post by virtualstefan » 12 Apr 2013, 00:53

xD sad sam nemestio, nisam dobro uradio jedan acord, pa sam bio ubedjen da je do pojacala, ili gitare, :D odo sad da przim :metal:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Mali problemcic sa pojacalom :D

Post by Cortex » 12 Apr 2013, 10:39

ova tema je izvanredna, moze svakome da pomogne a visprenost mladog forumskog dosljaka je inspirisuca, molim te nastavi :lol:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Mali problemcic sa pojacalom :D

Post by mislim_stvarno » 12 Apr 2013, 11:09

Cortex wrote:ova tema je izvanredna, moze svakome da pomogne a visprenost mladog forumskog dosljaka je inspirisuca, molim te nastavi :lol:
ja mislim da je ipak pobednik covek koji se javio da mu je gitara mrtva da se ne cuje nista, da bi se posle par strana predloga i nagadjanja sta bi moglo biti problem, on javio sa "e ljudi, volume pot je bio zavrnut" :lol:

inace, virtualstefane, nije ovo nista lose, ne mislimo nista lose, nadamo se da ces nastaviti da posecujes i ucestvujes u forumu. :ziveli:

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Mali problemcic sa pojacalom :D

Post by Perce » 12 Apr 2013, 11:19

mislim_stvarno wrote:
Cortex wrote:ova tema je izvanredna, moze svakome da pomogne a visprenost mladog forumskog dosljaka je inspirisuca, molim te nastavi :lol:
ja mislim da je ipak pobednik covek koji se javio da mu je gitara mrtva da se ne cuje nista, da bi se posle par strana predloga i nagadjanja sta bi moglo biti problem, on javio sa "e ljudi, volume pot je bio zavrnut" :lol:
Lol :D :D :D

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Mali problemcic sa pojacalom :D

Post by Cope » 15 Apr 2013, 21:28

Samo prži !!! :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest