"Konstantnost" u glasu... ?!

Post Reply
User avatar
milosch
Posts: 95
Joined: 15 Mar 2008, 15:49
Location: u magnovenju :P
Contact:

"Konstantnost" u glasu... ?!

Post by milosch » 15 Nov 2008, 18:38

E, primetio sam da mi se tako nekad desava da jednostavno ne mogu da kontrolisem svoj glas dok pevam, nekako mi se grlo jako steze i ma koliko pokusavao ne mogu da ga opustim :( , recimo pre neki dan sam pevao kod kuce i sve je bilo ok, skakao sam po visinama sa nekom lakocom, pevao dosta zahtevne pesme sve je bilo super i grlo me uopste nije bolelo kad sam zavrsio (ovo kazem jer koliko sam ja razumeo ono sto pise na ovom forumu bol u grlu posle pevanja izmedju ostalog obicno bude problem kada se covek preforsira :D ).Danas jednostavno ne mogu istim tempom kao onda, ne znam da li je zbog prehlade ili neceg drugog, ali jednostavno to nije to.
Zanima me da li je istina da se to pevacima nekad desava zato sto je pevac zivi instrument i da kao takav ima svoje dobre i lose dane ili bi trebalo da pevac stalno ima tu neku "konstantnost" u svom glasu?

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: "Konstantnost" u glasu... ?!

Post by Tenebra » 16 Nov 2008, 17:37

uh..ako nisi "navezbani" pevac, tj. ako se profesionalno ne bavis pevanjem (pod profesionalno mislim redovno pevanje i vezbanje) onda ti jaako puno stvari utice na to kako ces pevati tog dana..
1. psihicko stanje - od raspolozenja jako zavisi sta ces i da li ces moci da pevas
- mozda ti se ono sto si pevao tada cinilo tesko pa si se vise dao u pevanje nego neki drugi put kada si mislio "pa ja to mogu"
2. fizicko stanje - koliko si spavao prethodnu noc
- da li si pusio, pio ili se drao prethodnog dana, ili si pio hladno..
- mozda si u nekom pocetnom stadijumu prehlade
- kod devojaka pms utice na pevanje

veruj mi..sve sto moze, uticace..zato se vezba redovno ;) da bi stekao tu "kostantnost" i navezbanost kada ces uspeti da zaobidjes vecinu tih "losih" faktora...

User avatar
milosch
Posts: 95
Joined: 15 Mar 2008, 15:49
Location: u magnovenju :P
Contact:

Re: "Konstantnost" u glasu... ?!

Post by milosch » 16 Nov 2008, 22:20

Ej, hvala ti za odgovor :) .
Skoro sam bio poceo da gubim veru u svoj glas :oops: , ali sada mi se vraca :D.Sve u svemu "nema 'leba bez motiku" :lol:

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Re: "Konstantnost" u glasu... ?!

Post by Tenebra » 17 Nov 2008, 23:49

pa sta si ti mislio?!?!?! ;)

nema na cemu..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest