Elektricni orgazam

Moderators: dejankuki, Critical, Trooper

User avatar
love_on_smack
Posts: 47
Joined: 07 Sep 2010, 23:28

Elektricni orgazam

Post by love_on_smack » 12 Feb 2011, 00:58

aman bre ljudi,il sam ja slep ili stvarno ne postoji ova tema
po mom misljenju najbolji ex yu...definituvno medju ,,najplodnijima",cak je i neki britanski casopis pre bem li ga koliko napisao da su pored tadasnjih brit rock muda najvece osvezrnje sveCkoj muzickoj sceni...mada opet,isti ti britanci su dugo godina kenjali o cepelinima kako su preglasni i divlji,tako da mi nisu merodavni,al su za orgazam uboli
imao sam tu cast da ih slusam uzivo leta 2010e na kalishu i bio sam :shock: (u pozitivnom smislu)
omiljene su mi:
nikog nema da nas probudi
nebo
krokodili dolaze
ja sam tezak kao konj
sex,droga nasilje i strah
moj je zivot paranoja

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Elektricni orgazam

Post by nebojsak » 12 Feb 2011, 01:04

love_on_smack wrote:cak je i neki britanski casopis pre bem li ga koliko napisao da su pored tadasnjih brit rock muda najvece osvezrnje sveCkoj muzickoj sceni
Mislim da je to bio Times, prošle godine, najranije 2009.

User avatar
decades07
Posts: 138
Joined: 14 Jan 2010, 00:42
Location: Novi Sad

Re: Elektricni orgazam

Post by decades07 » 12 Feb 2011, 01:14

Početkom '90-tih sam sa ekipom voleo da slušam prva dva albuma, da bi pre neki dan otkrio "Fras u šupi", s "Kako bubanj kaže" albuma.
Ne znam šta me snašlo. Otrovo sam se tom pesmom, predobra je!
Eto, kad si ih već pokrenuo :ziveli:

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Elektricni orgazam

Post by sl0e » 12 Feb 2011, 01:50


kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Elektricni orgazam

Post by kide » 12 Feb 2011, 06:40

love_on_smack wrote:sex,droga nasilje i strah
ova mi je u zadnje vreme najdraža, a dobre su i ostale koje si naveo.

Gile i ekipa su još jedna u nizu priča o propalom rok mejnstrimu u Srbiji - umesto da Gile danas ima svoj Grand rokenrol šou i organizuje audicije za mlade talente, Saša Popović ima svoj. bifurkacija koja se desila u istorijskom toku još daleke 1987, kada je Stambolićeva struja poražena u tadašnjem Savezu komunista Srbije, otvorila je dve paralelne dimenzije stvarnosti, iliti dve verzije srpskog društva, svaka sa svojim protagonistima.

da ne dužim, reći ću samo da za mene Gile jeste naplatio autorska prava za "Igra rokenrol cela Jugoslavija", i danas živi u ogromnoj hacijendi na Senjaku, sa dva bazena, golf terenom, tepihom umesto travnjaka... a ne u skromnom stanu, u jednom soliteru na Banovom brdu, nekoliko spratova iznad Šanjike.

sve zavisi iz kog ugla posmatrate stvarnost.

User avatar
love_on_smack
Posts: 47
Joined: 07 Sep 2010, 23:28

Re: Elektricni orgazam

Post by love_on_smack » 12 Feb 2011, 11:14

ne znam....upravo zbog toga dalje od njihove muzike nisam odmakao,mnogo mi se svidela i ne zelim da ***** utisak sa tako tim ,,materijalistickim"(il kako se vec kaze) pricama,x godine je y uzeo autorska prava,z je otisao u komercijalu i ostale gluposti.....verujem onome sto cujem :D

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Elektricni orgazam

Post by kide » 12 Feb 2011, 14:56

love_on_smack wrote:ne znam....upravo zbog toga dalje od njihove muzike nisam odmakao,mnogo mi se svidela i ne zelim da ***** utisak sa tako tim ,,materijalistickim"(il kako se vec kaze) pricama,x godine je y uzeo autorska prava,z je otisao u komercijalu i ostale gluposti.....verujem onome sto cujem :D
ne razumem zašto autorska prava i komercijalu otpisuješ kao gluposti? sve je to deo pop/rok konteksta, i politika i te materijalističke priče. pa samo ta jedna pesma "Igra rokenrol..." je godinama bila neformalna himna treće Jugoslavije (SRJ) i često je intonirana na dočecima sportista i drugim prilikama.

naravno da je tvoj ugao gledanja tj. slušanja u redu, ali je ipak suviše nonšalantan za najrelevantniji muzički forum u Srbiji. ovde se ozbiljno piše i raspravlja, valja se malo više potruditi od citata iz strane štampe i plej-liste favorita, ne zbog mene nego zbog ugleda ovog foruma i samih ElOrg koji to zaslužuju.

User avatar
love_on_smack
Posts: 47
Joined: 07 Sep 2010, 23:28

Re: Elektricni orgazam

Post by love_on_smack » 12 Feb 2011, 17:45

zato sto to za mene jesu gluposti i boli me djon ako to neko(u ovom slucaju ti) smatra pogresnim,a i sam si rekao da mi je vidjenje ok...sto se foruma tice,na njemu svako ima prava da kaze svoje misljenje,dokle god ne predje izvesnu granicu,sto ja ocigledno nisam uradio,niti sam iciji ugled ukaljao,jer bi mi post u suprotnom bio izbrisan....
sad to sto ti moje vidjenje muzike smatras nonsalantnim,a veruj mi nije,to je tvoj problem,ako zelis napravi svoj forum pa tamo teraj ljude da pricaju o stvarima koje ti zelis i tamo im kenjaj sto ne vole iste aspekte muzike kao i ti...ako pak ne zelis....live and let die
ja sam o njima napisao sta sam hteo odnosno ,,citat iz strane štampe i plej-listu favorita" i pisacu jos...nikome nisam zabranio da pise o ,,delu pop/rok konteksta,politici i tim materijalistickim pricama" vec sam rekao da mene to ne zanima,ali necu umreti ako procitam....msm vise cu ceniti bend ako otkrijem neku do jaja stvar koju cu slusati 3 dana bez prestanka(kao sto je bio slucaj sa pesmama gorenavedenim) nego ove ,,gluposti" kako sam ih nazvao jer mi one nista ne znace
sad,priznajem da sam umesto gluposti trebao da upotrebim rec stvari u prvom postu ali jebiga..

ako ikoga pored formalnih stvari koje doprinose ugledu ovog foruma interesuju i ove nonsalantne~zaboravio sam metadonsku terapiju i kapetana esida :)

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Elektricni orgazam

Post by MetalFunk » 12 Feb 2011, 19:19

You just started avalanche, dude...

Image

User avatar
love_on_smack
Posts: 47
Joined: 07 Sep 2010, 23:28

Re: Elektricni orgazam

Post by love_on_smack » 12 Feb 2011, 20:13

ma bole me xD...nemam namere na el.org da se svadjam

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Elektricni orgazam

Post by MetalFunk » 13 Feb 2011, 01:20

love_on_smack wrote:ma bole me xD...nemam namere na el.org da se svadjam
Na elekticnim orgijama?

User avatar
love_on_smack
Posts: 47
Joined: 07 Sep 2010, 23:28

Re: Elektricni orgazam

Post by love_on_smack » 13 Feb 2011, 09:40

pretežno :D

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Elektricni orgazam

Post by parker » 13 Feb 2011, 10:24

bend koji je (za mene) mogao davno da se ugasi... u pocetku ok, posle (za mene) sve bezvezniji...

kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Re: Elektricni orgazam

Post by kide » 13 Feb 2011, 11:55

parker wrote:bend koji je (za mene) mogao davno da se ugasi... u pocetku ok, posle (za mene) sve bezvezniji...
ovo si super odradio, karijeru benda koji traje 30 godina, prošao kroz razne muzičke faze, postave, raspadao se, sastvaljao, imao legendarnog bubnjara itd, ti si sažeo u jednu rečenicu.
pa kako možeš, parkeru, kako možeš?!

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Elektricni orgazam

Post by parker » 13 Feb 2011, 12:11

Jbg, kanio sam se dva dana da napisem ovo, kljucne reci su "za mene". Necu da ulazim u kvalitete benda, meni su na nivou - mogli su i da ne postoje ali postujem i stav ljudi koji to vole. Jos jedan bend koji je isto mogao da ne postoji mi je Film Jure Stublica (koji je isto mogao i da ne postoji)
:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest