Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by hipihill » 01 Aug 2017, 17:14

Izgleda da me nisi razumeo. Nisam rekao da uzimam bezveze zice vec jako pazim da me kostaju sto manje. To znaci da uzimam pakovanje od 10, 20 komada, a koristim Daddario, EB, Dr, Fender, GHS. Tako me primera radi jedan paket EXL zica dodje 3,2 e ili oko 400 din., a sumnjam i da su pomenute jeftinije.

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by eg303 » 01 Aug 2017, 17:48

Ja bih ih probao iz puke radoznalosti, u poslednje vreme znatno više imam gitara nego vremena za sviranje tako da mi nije neka frka za žice, no, svejedno, ako bih naišao na te žice "u pola cene" (a da ih neko preporučuje) kupio bih ih potpuno svestan da tim činom ne uštedeh novac za bezbrižnu pemziju...

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by nebojsak » 01 Aug 2017, 17:50

hipihill: Nisi ti mene u startu razumeo :) pisao sam o nepotrebnosti eksperimentisanja sa nešto jeftinijim a nekvalitetnijim markama, ako već imaš one koje ti provereno odgovaraju. Na kraju se uvek svede na ono "nisam toliko bogat da kupujem jeftino", žice su vrlo bitna komponenta, a te gitare treba posle svirati mesec-dva-kolikoveć :)
kupio bih ih potpuno svestan da tim činom ne uštedeh novac za bezbrižnu pemziju...
ma nije stvar u 300-400-700 kinti, te pare potrošiš a da nisi izašao iz kuće. nego -bar ja tako gledam- to ispadne gubljenje vremena, treba ih staviti, setapovati i rasvirati, a sve da bi posle nedelju dana utvrdio da nisu ni za ***** (kao što se obično desi). plus, ja imam jednu gitaru koju sviram at the time, ostale 2-3 jedva znam i gde mi se nalaze. i na kraju, videli smo na ovoj temi kako zapravo funkcionišu te preporuke, bukvalno svako potpuno drugačije doživljava svaku marsku i vrstu žica :)

User avatar
eg303
Posts: 832
Joined: 14 May 2009, 11:40

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by eg303 » 01 Aug 2017, 18:24

@nebojsak
Sve stoi što si reko ali šta ako su Harli-Benton žice nečijeg života, "prođe život a ja Harli ne probah..." :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Aug 2017, 20:22

:) pa kako znaš ako nisi probao? ....Kakvi paradajizi, kafane i slično? Čemu to moje, ja pa ja imam a ti nemaš na na nanana :bambi: Šta imaš? par gitara srednje klase i možda jednu kao od soma i frtalj , nekoliko pedala, par žica bi da sviraš 2 meseca, alo o čemu pričaš, jel ti to standard taj veliki pa je ovo kao fuj ...... Kad se već insistira tamo gde sam ja živeo i odrastao takvi su dolazali sa paštetom po barakama da letuju i baš tim paradajizom o kome pričaš. Niti znaš šta imam od opreme niti Bože daj, za min pola ni ne znaš da postoji potpisujem - to što ne kačim par sličica ne znači da sam jeftin, ni potrošač da jurim firme, u kafani sam bio 4 puta da jedem i to prvi put sa 20 i nešto, jbg nisam ljadža, na pijac ne idem - ne razumem se u zemljoradnju i proizvode sa njive ni koji je pradajiz bolji...Nisam programer al verujem da sam instalirao i umrežavao sistme dok si bio još osnovna :) , baš u četvrak uzeh hard 2 tera silicon power...verujem i ti si jel da :bambi: znači strašno...
Da bi čovek znao šta valja mora da odraste na takav način da oko sebe nema kopije svuda po radnjama, robu iz Turske, Bugarske i slično.
Kada je komplikovano da podesiš svoju gitaru jel manjak RAM-a ili je teško za procesor da obradi... Da se ne nerviram dalje bezveze - da ne potežemo jeftinoću i ''moje patike su brže od tvojih'' :bambi: .

Žice nisam nikome preporučio najiskrenije sam napisao kakve su, i da sam se prijatno iznenadio....na kraju ima na sajtu šta misle kupci, Nemci eto šta će oni su siromašni isto pa to kupuju al jbg ne znaju da odaberu paradajiz :( lukac i ''kompir'' :cry: .

Eg303 kupio sam ovde Harli ''Hakala'' Dejvidsonke :bambi: , pre toga sam kupio Fame i dobre su kao i ove za ono što sam naveo u pređašnjem postu. Video sam neki čovek ovde prodaje pa sam naručio po 3 e par pakovanja misleći da su iste, on mi je greškom poslao Hrlijevke..sve u svemu isti đavo drugačije pakovanje , nijasne su možda u pitanju koje ja još nisam provalio. Da ne be bilo da reklamiram ikoga što mi nije namera, već sam heto da podelim, nisam folirant niti sam Azdisao, kao što je i Hipi spomenuo i ja imam nekoliko gitara te volim da menjam češće žice, za 10ak gitara na mesečnom nivou bi to bilo blizu 8-9 hiljada min i to ako ide pakovanje na mesec dana po đitri otprilike...A kontam ko vežba, ili pak proba itd pogotovo po ovom vremenu da završavaju posao...Na kraju nije to ne znam koja razlika u kvalitetu, neki kažu da su bolje, ja se ne usudim to reći, ali stoji da su mi bolje od 50% matorih koje sam ovde kupio po pitanju rđanja i slično - to sam već spomenuo... Poslaću Vam u privatnim od koga sam kupio. Ima i Harlijevke i Fame ☺☺☺ za elktriku, akustiku i kalsiku. Pa kome valjaju kontam da je bolje direkt iz Švabije možda, nisam kalkulisao ovo mi je brže i manje cimanje a verujem da nije neka razlika...jedino ako se uzima još nešto pa je shipment free pa preko ovih što donose mžda...
ima on line na Thomanu i music-storu šta ljudi misle, ocene su od 4 pa do 5. Znači još jednom nije prekopruka, već mišljenje i lično iskustvo, briga me ko ih mota, seče pakuje i šta god, imam 1 kriterijum - valja ili ne. Odoh, Ćao :ziveli: :bambi:
Last edited by MIKI-DJORDJE on 01 Aug 2017, 20:41, edited 2 times in total.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Aug 2017, 20:23

od markarinijeh ove sam koristio i ok su ....nema kod nas.. https://www.musicstore.de/en_RO/RON/GHS ... 017426-000

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by parker » 01 Aug 2017, 20:36

Nije tesko biti fin :mrgreen:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by ProfessorBaltazar » 01 Aug 2017, 23:09

"You see what you get when you mess with the orphans?"

Image

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Rockatansky » 01 Aug 2017, 23:19

:lol:

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by hipihill » 02 Aug 2017, 09:11

nebojsak wrote:
01 Aug 2017, 17:50
hipihill: Nisi ti mene u startu razumeo :) pisao sam o nepotrebnosti eksperimentisanja sa nešto jeftinijim a nekvalitetnijim markama, ako već imaš one koje ti provereno odgovaraju. Na kraju se uvek svede na ono "nisam toliko bogat da kupujem jeftino", žice su vrlo bitna komponenta, a te gitare treba posle svirati mesec-dva-kolikoveć :)
E ok, na kraju smo se dobro skapirali :D!

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 02 Aug 2017, 23:15

naravno da nije teško biti nice :bambi: , trebao si potpisati warriors-e ☺ mžda ...mada stariji i znaju verujem o čemu je reč..jes da nije subject ali meni je ovo najmiliji deo mada i taj sa siročićima mi je prilično drag https://www.youtube.com/watch?v=JiORxQaNbGk

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 06 Aug 2017, 20:07

nevidim neke odgovore , trebalo mi je neko vreme da ukapiram...samo da se zna ja nisam stisao drukni dugme...

inače stiglo 5 kompleta Fame zica, isto dobre :D ..koliko su ok u odnosu na druge teško je reći jer i mene sapliće ono kada vidim niska cena i slično....vreme će kasti.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by nemanjavelimirovic » 23 Aug 2017, 16:04

Samo Strings and Beyond, nema dalje...Nisu imali free shipping ali su imali neki 10 posto discount...pa ispadne slicno, mada kad je free shipping zice kostaju oko 900din. Ovde su duplo skoro... :-) :ziveli:
Image

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Rockatansky » 23 Aug 2017, 16:35

I ja bas cekam sledeci free shiping, pa da se opet obezbedim za sledecu godinu...

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by parker » 23 Aug 2017, 18:58

Jel ne mrzi nekog da opiše proceduru kupovine na S&B. Ili neki link ako je već objašnjeno ranije.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest