Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by nemanjavelimirovic » 24 Aug 2017, 01:17

parker wrote:
23 Aug 2017, 18:58
Jel ne mrzi nekog da opiše proceduru kupovine na S&B. Ili neki link ako je već objašnjeno ranije.
Odes na sajt, nadjes zice koje ti odgovaraju dodas ih u CART ti kliknes i tamo kazes koliko komada hoces.
Nakon toga kad odes na CHECKOUT imaces sledece:
Image
1. Popunis generalije on sam izracunava koliko je shipping za Srbiju
2. Ovde odredis adresu na koju hoces da ti stigne i kucanjem broja VISA kartice ili kako vec placas on formira sam koju karticu koristis ili ako imas PAY PAL u dnu postoji opcija
3. Ovde vidis cifru koja je sracunata zajedno sa shippingom
!?. Ovde unosis broj kupona ako postoji neki popust.

Danima kad je free shipping WORLDWIDE nece dizati cenu sa polja 3.

To je u sustini to. :-) Ja placam BANCA Intesa - VISA Internet karticom vec neko vreme i sve je ok i stigu ajvise za dve nedelje zice. Eto...sa srecom! :ziveli:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by parker » 24 Aug 2017, 09:06

Veliko hvala :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 24 Aug 2017, 12:14

Kupon "jesuschrist" bi trebalo uvek da radi i da daje 10%...osim ako nije unet neki drugi. Koristio sam ga par puta

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by parker » 24 Aug 2017, 12:20

Ako nije previše izvoljevanja sa moje strane, koliko je komplikacije oko plaćanja?
Treba da imam račun/karticu i pare na računu, šta onda? Upišem broj kartice gde treba, oni skinu koliko im treba i to je to, ili ima još šta?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 24 Aug 2017, 12:33

To je sve. Najbolje je da imas evre na racunu za sve ino transakcije da ne bi gubio previse na konverziji.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by tommytigh77 » 24 Aug 2017, 13:06

nemanjavelimirovic wrote:
23 Aug 2017, 16:04
Samo Strings and Beyond, nema dalje...Nisu imali free shipping ali su imali neki 10 posto discount...pa ispadne slicno, mada kad je free shipping zice kostaju oko 900din. Ovde su duplo skoro... :-) :ziveli:
Spoiler:
Image
Do jaja, ali zašto, oh, zašto Polyweb?

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by parker » 24 Aug 2017, 13:11

Hvala drugari :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 24 Aug 2017, 15:40

bancika wrote:
24 Aug 2017, 12:14
Kupon "jesuschrist" bi trebalo uvek da radi i da daje 10%...osim ako nije unet neki drugi. Koristio sam ga par puta
koji je to kupuon :) jesusuchrist, mislim ono jel fora mada sve je moguće... :bambi: , rizikujem da ispadnem bolid ali morah da priupitam nisam naručiovao nikada sa pomenutoga sajta....

što se tiče računa ja imam ali iskreno ne držim pare na njemu ili nešto sitno za kupovinu iz dva razloga 1- kliktao bi često nešto da kupujem pa ono moram prvo do banke da ubacim na račun do tada otpodanu stvari neke tj lečim GAS, 2- neka paranoja verovatno ''nesonovana'' znam da su zaštićeni računi ali uvek ima ono kada pitam banke ili telenor oko zaštite ''Niko Vam ne garantuje 100% , mada nemate problema mi imamo najbolju zaštitu do sada se ništa nije dešavalo jer za razliku od ostalih naša zštita je bla bla bla bla'' :D .
Možda je to zato jer sam poznavao neke koje su uspevali da skidaju pare kako su meni objasnili ''to je kao čokolada ako vlasniku uzmeš celu primetiće, ali ako mu uzmeš po nekad kockicu neće provaliti'' ja se stvarno ne razumem u to nisam haker a nije lepo krasti mada eto znam da postoji i to . Tako da moj sirotinjski račun sa par evara verujem da nije zanimljiv a i mala mi je čokolada pa bi provalio :) .
PS hakeraj nije cool ali stvarno sam se pitao od uvek koji je to ludački nivo znanja da neko prolazi kroz zaštite tako lako......

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by Rockatansky » 24 Aug 2017, 15:54

parker wrote:
24 Aug 2017, 12:20
Ako nije previše izvoljevanja sa moje strane, koliko je komplikacije oko plaćanja?
Treba da imam račun/karticu i pare na računu, šta onda? Upišem broj kartice gde treba, oni skinu koliko im treba i to je to, ili ima još šta?
Trebalo bi da imas neki devizni racun kojim mozes da placas na netu (ja sam bukvalno tim recima rekao u banci sta mi treba) i otvorili mi neku karticu. To jest, moja je dinarska ;) pa mi banka obracuna onako bas galantno, ali ajde, prezivim nekako, a sada imam i neku devoznu pa cu mozda u buducosti nju koristiti. Bitno je da ima onaj broj sa 16 cifara i taj broj uneses (i eventualno neki kontrolni). Ako se bojis nekih prevara itd. kao ja :) onda taj racun koristi samo za kupovinu, znaci prebacis toliko koliko ces da potrosis (uracunas kurs) i posle je opet racun prazan. Kada ukucas te brojeve pare sa racuna nestanu :) ali posle nekog vremena stignu zice i to je to.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by parker » 24 Aug 2017, 16:00

mucho obrigado :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 24 Aug 2017, 16:21

MIKI-DJORDJE wrote:
24 Aug 2017, 15:40
bancika wrote:
24 Aug 2017, 12:14
Kupon "jesuschrist" bi trebalo uvek da radi i da daje 10%...osim ako nije unet neki drugi. Koristio sam ga par puta
koji je to kupuon :) jesusuchrist, mislim ono jel fora mada sve je moguće... :bambi: , rizikujem da ispadnem bolid ali morah da priupitam nisam naručiovao nikada sa pomenutoga sajta....
to je univerzalni :) Koristio sam ga vise puta puta. Mozda su ga ukinuli u skorije vreme, ali verovatno nisu. Mozes da probas. A mislim da nije sprdacina, oni su locirani u "bible belt" Americi i garantovano su posveceni katolici...ono, dacemo 10% svakome ko se povinuje Hristu i te fore...A mozes i da se subscribujes na mail listu i dobijes kupon koji moze jednom da se iskoristi na 10%.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by parker » 24 Aug 2017, 16:41

protestanti..

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by MIKI-DJORDJE » 24 Aug 2017, 16:56

[/quote]

to je univerzalni :) Koristio sam ga vise puta puta. Mozda su ga ukinuli u skorije vreme, ali verovatno nisu. Mozes da probas. A mislim da nije sprdacina, oni su locirani u "bible belt" Americi i garantovano su posveceni katolici...ono, dacemo 10% svakome ko se povinuje Hristu i te fore...A mozes i da se subscribujes na mail listu i dobijes kupon koji moze jednom da se iskoristi na 10%.
[/quote]

Hvala drug :ziveli: probaću naravno, znam da su mnogi moji USA drugari very touchy na tu temu i ga su baš believers, narvno neki su pa totalna kontra....Znam da imaju organizacije koje štampaju free bible imam par komada i uopšte ne izgledaju jeftino, eh naši neki to stave na štand za prodaju :) - no to je druga tema......Važi probaću sigurno...

Mi beše ne možemo da kupujemo sa e-baya i Amazaona ili možemo? da li ko to zna...nađem po nešto veoma povoljno pa bih pokušao sam da naručim da ne idem preko donosioca- mada su povoljni relativno...Ovako kada je nešto ispod 50e sa carinom sam prolazio po propisu stvarno pa bih rado naručio solo...Imaju neki pragovi+magneti koji mi baš trebaju to je razlog pitanja....hvala

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by hipihill » 24 Aug 2017, 17:59

bancika wrote:
24 Aug 2017, 12:33
To je sve. Najbolje je da imas evre na racunu za sve ino transakcije da ne bi gubio previse na konverziji.
Ne, najbolje je da imas dolare na racunu. Ako placas evrima banka radi konverziju dolara u dinar pa nazad u evro koji skida sa tvog racuna i tu gubis, ali kako su za zice relativno mali iznosi to se ne oseti mnogo.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Žice za električnu gitaru - razmena mišljenja i predlozi.

Post by bancika » 24 Aug 2017, 19:20

hipihill wrote:
24 Aug 2017, 17:59
bancika wrote:
24 Aug 2017, 12:33
To je sve. Najbolje je da imas evre na racunu za sve ino transakcije da ne bi gubio previse na konverziji.
Ne, najbolje je da imas dolare na racunu. Ako placas evrima banka radi konverziju dolara u dinar pa nazad u evro koji skida sa tvog racuna i tu gubis, ali kako su za zice relativno mali iznosi to se ne oseti mnogo.
jesi siguran? U dve banke sam pitao i rekli su mi da je EUR valuta za ino transakcije. Ako imas dolare i placas u dolarima, oni ti prvo prodaju evro pa onda za taj evro kupe dolare da plate, i onda platis duplu konverziju. Rekli su mi da je najbolje EUR ili dinari, posto se tako placa po jedna konverzija. Sve ostalo idu dve.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest